Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Ceny na bramie

Treść pytania: 

Pani Burmistrz,
Proszę o odpowiedź na pytanie, o ile więcej płacimy na bramie RIPOK niż gminy z Selektu. Byłem zwolennikiem wystąpienia z Selektu, ale w/g mojego oglądu wyższe opłaty na bramie nie mają podstaw prawnych. Z tego co widzę gminy z poza Selektu podjęły już pewne działania. Pytanie brzmi :dlaczego tak późno i czy Luboń zamierza wobec sprzeciwu RIPOK zwrócic się do UOKIK o nadużywanie pozycji dominującej? Czy Luboń zamierza wystąpic do RIPOK o zwrot nienależnych kwot?
Wesołych Świąt.

Data przekazania: 

2017-12-22

Data odpowiedzi: 

2018-01-19

Odpowiedź: 

W odpowiedzi na zapytanie z dnia 22 grudnia 2017 r. uprzejmie informuję, że zgodnie z uzyskanymi informacjami Miasto Luboń, tak jak inne gminy spoza Związku Międzygminnego „Centrum Zagospodarowania Odpadów SELEKT” płaci o 28 zł więcej za 1 tonę odpadów zmieszanych przekazywanych do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych Tonsmeier Selekt, w Piotrowie Pierwszym. W związku z powyższym w dniu 9 stycznia bieżącego roku zostało skierowane  pismo do RIPOK Tonsmeier Selekt, w którym Miasto Luboń, wraz z gminami: Tarnowo Podgórne, Rokietnica oraz Mosina wyraziło swój sprzeciw dla zróżnicowania cen za przyjęcie odpadów komunalnych dla gmin spoza Związku Międzygminnego. Gminy sygnujące powyższe pismo zaapelowały do Zarządu Spółki Tonsmeier o zaprzestanie powyższych praktyk. W efekcie przedstawiciele gmin zostali zaproszeni na spotkanie, które odbędzie się w dniu 24 stycznia 2018 r. w RIPOK Tonsmeier Selekt, w Piotrowie Pierwszym.

UML  

Dzielnica: 

Odpowiedzi

Pytanie za trudne czy w UM Luboń trwa strajk? Może jakoś pomóc i samemu sobie udzielic odpowiedzi?

Dziękuję za odpowiedź. Nie ma uzasadnienia dla tego, by mieszkańcy Lubonia byli traktowani jako II kategoria i ponosili zawyżone koszty opłat na jakiejkolwiek bramie. Proszę o informacje na stronie Lubonia , czy na forum, o wynikach spotkania.
Jeśli to nie przyniesie rezultatu, to UOKIK powinien zostac uruchomiony. Nie zaakceptuję żadnej podwyżki przed załatwieniem tej sprawy. Powodzenia w negocjacjach.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu
 • Dam pracę
  Opiekunka