Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Brak miejsc parkingowych

Treść pytania: 

Witam! Proszę o informację UM w sprawie miejsc parkingowych wzdłuż ul. Wschodniej oraz Mizerki. W przyszłym roku oddane zostaną 2 duże bloki mieszkalne /Wschodnia 19 i Osiedle Wschodnia / owszem będą tam miejsca w hali garażowej, lecz coraz to więcej osób posiada po 2 samochody (załóżmy że ok 30% nowych mieszkańców będzie miała po 2 samochody) - Wschodnia 19 będzie miała ponad 140 mieszkań i może dojść kolejnych ok 70 samochodów na ul Wschodnią, mniej ale zawsze dojdzie na Mizerki. Proszę zatem o informację czy UM planuje wybudowanie dodatkowych miejsc parkingowych wzdłuż w/w ulic lub stworzyć jakiś parking. Już dzisiaj trudno jest zaparkować , ludzie stawiają samochody na zatoczkach autobusowych i wcale się temu nie dziwię. NOWE BLOKI TAK A GDZIE DODATKOWE MIEJSCA PARKINGOWE. To chyba jakaś kpina aby na budowę ulic szły duże pieniądze bez uwzględnienia miejsc dla samochodów mieszkańców.

Data przekazania: 

2017-09-16

Data odpowiedzi: 

2017-09-29

Odpowiedź: 

Wymóg ilościowy narzucają zapisy planu miejscowego, w tym przypadku plan przyjętego Uchwałą Rady Miasta Luboń nr XXV111116412009 z 05.02.2009r. wg którego: 12 pkt 5c - dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej - 1,5 stanowiska na każde mieszkanie,.." a więc dla 100 lokali mieszkalnych powinno być 150 stanowisk zapewnionych w granicach danej nieruchomości.

Dopilnowanie powyższego jest prawem i obowiązkiem organu budowlanego, wydającego decyzje pozwolenia na budowę, czyli Starosty Powiatu Poznańskiego oraz organu nadzorczo - kontrolnego czyli Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Przewidując powstanie bloku ze 140 mieszkaniami, można założyć, tak jak to zrobił Mieszkaniec, że na 30% mieszkań przypadają po 2 samochody na mieszkanie. Przyjmując, że na pozostałe 70% mieszkań przypada 1 samochód na mieszkanie, daje to w sumie 182 samochodów. Jest to mniej aniżeli powinno być na tej nieruchomości miejsc parkingowych: 140*1,5= 210.

Miasto Luboń, będąc właścicielem dróg, odpowiada za „ogólnodostępne miejsca parkingowe w pasach drogowych", których ilość oraz lokalizacja wynika z zapisów planu miejscowego, a przede wszystkim z rozlokowania usług, którym powinny one służyć.

UML

Dzielnica: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Hydraulik-poszukiwany
 • Dam pracę
  Murarz, cieśla szalunkowy, kafelkarze
 • Inne
  Zagubiono
 • Dam pracę
  Kwalifikowany pracownik ochrony - Komorniki
 • Dam pracę
  Cieśla szalunkowy
 • Szukam pracy
  Pilnowanie choinek.
 • Dam pracę
  Zbrojarz, murarz – budowy na Dolnym Śląsku
 • Inne
  ZGUBIONO PEKE