Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

brak flag państwowych

Treść pytania: 

Dzień dobry,

w imieniu własnym oraz kilku rodzin - mieszkańców ul. 11 Listopada, zwracam się z uprzejmym zapytaniem do władz naszego Miasta o udzielenie odpowiedzi na nurtujące nas od dawna pytanie. Otóż od mniej więcej dwóch lat, podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości które jak wszyscy doskonale wiedzą przypada w dniu 11 Listopada osoby odpowiedzialne bardzo pięknie dekorują biało-czerwonymi flagami ulice Lubonia. Są to ulice Kościuszki oraz Żabikowska a także kilka mniej uczęszczanych na co dzień ulic np.ul. Westerplatte. Zastanawiamy się dlaczego w tak ważnym dniu nie są wieszane flagi państwowe na ulicy 11 Listopada, która to przecież w tym dniu chyba powinna wyglądać wyjątkowo. Rozumiemy, że ulice Kościuszki i Żabikowska to ulice główne, jednakże ulica 11 Listopada chyba też do takowych należy. Tym bardziej, że kiedy kilkakrotnie był poruszany problem budowy progów zwalniających na skrzyżowaniu tejże ulicy oraz
ulic Kilińskiego i Kasprowicza (stosunkowo duża liczba kolizji i wypadków komunikacyjnych), taki właśnie argument był podany w odpowiedziach odmownych na prośby mieszkańców okolicy o progi : że jest to jedna z głównych ulic, ulica "przelotowa" i progi zwalniające nie mogą tutaj zostać położone. Tym bardziej nie rozumiemy toku rozumowania i braku wieszania flag państwowych podczas Święta Odzyskania Niepodległości. Bieg Niepodległościowy również odbywa się fragmentem tejże ulicy. Trochę smutno...Prosimy o udzielenie odpowiedzi, być może czegoś nie rozumiemy? Dodamy, że faktycznie na słupach usytuowanych przy naszej ulicy brak jest metalowych elementów, na których mogłyby te flagi zostać zawieszone, czyżby ich brak był powodem, że zapomniano o naszej ulicy?

z wyrazami szacunku mieszkańcy ul. 11 Listopada

Data przekazania: 

2017-11-18

Data odpowiedzi: 

2017-12-04

Odpowiedź: 

Szanowna Pani,

w odpowiedzi na pytanie dot. flag na ul. 11 Listopada uprzejmie informuję, że Miasto dysponuje 120 szt. flag państwowych, który wywieszamy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości na głównych ulicach miasta tj. ul. Kościuszki, ul. Żabikowskiej  i  ul. Sobieskiego. Dodatkowo flagi wieszane są na masztach w Parku Papieskim, przy Urzędzie Miasta  i przy Krzyżu Millenijnym (miasto nie wywiesza flag na ul. Westerplatte). 

W przyszłym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.  Z tej okazji Miasto we współpracy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi planuje organizację wielu wydarzeń, koncertów, wyjazdów, spotkań itp. Jubileusz będzie też doskonałą okazją do zastanowienia się nad dodatkowymi lokalizacjami dla flag narodowych. Ulica 11 Listopada będzie brana pod uwagę.

UML

Dzielnica: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem