Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Napraw Luboń!

Napraw Luboń!

Postprzez pn_ » 11 lutego 2016, 10:48

Pewnie nie wszyscy mają świadomość istnienia nowego narzędzia, które opracował UM, a może być ono użyteczne -
portal: http://www.napraw.lubon.pl/
i aplikacja na urządzania z systemem Android: https://play.google.com/store/apps/deta ... zoro&hl=pl
służące zgłaszaniu problemów występujących w mieście, których jak wszyscy wiemy nie brakuje.
Miejmy tylko nadzieję, że za zgłaszanymi problemami pójdą także działania związane z ich rozwiązaniem.
pn_

Re: Napraw Luboń!

Postprzez PoLo Nes » 11 lutego 2016, 12:33

Trochę jest to bez sensu - oczywiste jest, że cały Luboń jest do naprawy. Patrząc choćby na stan ulic (droga jaką pokonuję do i z pracy):
1/ ul. Kościuszki (już od okolic Kortowa) aż do skrzyżowania z ul. 11 Listopada - cała do wymiany
2/ alternatywny dojazd do Żabikowskiej od strony cmentarza - ul. 11 Listopada - cała do wymiany
3/ ul. Poniatowskiego - cała do wymiany (wstyd !!!!)
4/ całe NCL - stan jak w średniowieczu
PoLo Nes

Postprzez MarcinR » 9 maja 2016, 09:43

Testowałem aplikację (raczej próbowałem jej użyć) i okazało się, że jest bezużyteczna bo bez dołączenia zdjęć nie można wysłać zgłoszenia (podczas jazdy samochodem zauważyłem przepaloną żarówkę w sygnalizatorze świetlnym i nie zdążyłem nawet zrobić zdjęć). Próbowałem doąłczyć inne ale na moim telefonie z Android 5 nie działała ta funkcja. Aplikacja nie przepuści dlaej zgłoszenia bez podania pozycji GPS - podczas jazdy samochodem nie używam telefonu i ustalanie pozycji GPS i zgładszanie przez tę aplikacje w danym momencie i miejscu czasami bywa niemożliwe.
Mailem wysłałem uwagi co do działania aplikacji, ale po prawie 7 tygodniach nie dostałem jeszcze odpowiedzi :-)
MarcinR

Postprzez Gość » 9 maja 2016, 10:03

Moje zgłoszenie przyjęto w lutym. Co z tego, skoro minęło 3 miesiące, a fragmentu chodnika przy ul. Łącznej nadal nie naprawiono. Czemu zatem służyć ma ta aplikacja? Chyba tylko chwaleniu się nowymi technologiami.
Gość

Postprzez Gość » 7 lutego 2017, 13:34

Witam serdecznie, może nie jest to odpowiednie miejsce do redagowania tego typu problemów, ale nie chce zakładać nowego wątku. Otóż od około pół roku mieszkam w Luboniu i poza innymi problemami, które będę poruszać w innym czasie, szczególnie jeden bardzo mi doskwiera. Jestem posiadaczką czworonoga, którego codziennie wyprowadzam na spacer. Jako przykładowa mieszkanka, zawsze sprzątam po swoim psie odchody, jednak co dalej? Na ulicach jest tak mała ilość koszy, że poza tym, że z psem, to potem jeszcze spaceruje z pełnym woreczkiem. No bo przecież nie wyrzucę tego komuś pod okna! W mojej okolicy włodarze miasta porozstawiali kontenerki i darmowymi pakietami na psie odchody, ale żeby można było to gdzieś zutylizować to o tym już nie pomyśleli. Może nie jest to problem wagi państwowej, jednak wszyscy trąbią, żeby sprzątać po pupilach, a nikt nie ułatwia tego właścicielom. Uważam, że trawniki byłyby o wiele ładniejsze, gdyby nie było na nich (i tu wyrażę się dosadnie) psich kup, ale jak sprzątać, skoro nie ma ku temu narzędzi?
p.s. w dalszych postach będę poruszać kolejne problemy w naszym mieście, których niestety nie brakuje.
Gość

Postprzez Spacerek_po_luboniu » 5 stycznia 2018, 12:06

Minęło 9 miesięcy...problem dalej nie jest rozwiązany. Może warto opublikować problem w innym miejscu? Tylko gdzie? Forum z tego co widzę chyba nie jest zbyt aktywne?

Gość napisał(a):Witam serdecznie, może nie jest to odpowiednie miejsce do redagowania tego typu problemów, ale nie chce zakładać nowego wątku. Otóż od około pół roku mieszkam w Luboniu i poza innymi problemami, które będę poruszać w innym czasie, szczególnie jeden bardzo mi doskwiera. Jestem posiadaczką czworonoga, którego codziennie wyprowadzam na spacer. Jako przykładowa mieszkanka, zawsze sprzątam po swoim psie odchody, jednak co dalej? Na ulicach jest tak mała ilość koszy, że poza tym, że z psem, to potem jeszcze spaceruje z pełnym woreczkiem. No bo przecież nie wyrzucę tego komuś pod okna! W mojej okolicy włodarze miasta porozstawiali kontenerki i darmowymi pakietami na psie odchody, ale żeby można było to gdzieś zutylizować to o tym już nie pomyśleli. Może nie jest to problem wagi państwowej, jednak wszyscy trąbią, żeby sprzątać po pupilach, a nikt nie ułatwia tego właścicielom. Uważam, że trawniki byłyby o wiele ładniejsze, gdyby nie było na nich (i tu wyrażę się dosadnie) psich kup, ale jak sprzątać, skoro nie ma ku temu narzędzi?
p.s. w dalszych postach będę poruszać kolejne problemy w naszym mieście, których niestety nie brakuje.
Spacerek_po_luboniu

Postprzez najgel » 6 kwietnia 2018, 14:03

Oczywiście jestem tego zdania co inni. Takie problemy należy w odpowiedni sposób rozwiązywać
...żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy do niej strzelać z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza - wie, jak przeżyć.
najgel

Postprzez JackTheRipper » 9 kwietnia 2018, 16:36

Podzielam zdanie poprzedniego postu. Dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.
Przeszył mnie ból, ból wielki jak cały świat, i do dzisiaj nie wiem, czy był to ból fizyczny, cierpienie duchowe, czy jeszcze jakieś inne.
JackTheRipper

Powrót do Ogólnie o Luboniu