Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Herbata;)

Herbata;)

O wszystkim ....

Postprzez 1971Maniek » 23 stycznia 2009, 11:49

Czesiu napisał(a):ja polecam yerba mate z ostrokrzewu paragwajskiego - całkiem sympatyczny napój choć wielu twierdzi, że jego smak i zapach odrzuca ;)

Ale przynajmniej nie "jedzie" mydłem czy śledziem.
Jest też wariant łagodniejszy Yerby, produkcji Astry, w saszetkach, o smaku limonki, z serii Linea Vita (Siła Natury), gdzie z dodatkiem miodu jest naprawdę pycha (może to profanacja wg koneserów, nie dość, że w saszetkach, to jeszcze i z miodem...).
żyj i pomóż żyć innym :-)
1971Maniek

Re: Herbata;)

Postprzez raptor » 21 kwietnia 2010, 18:02

Raptor pije na ogół Sagę. I tylko w domu. Za nic nie zamówiłbym herbaty w knajpie. Bo ludzie, którzy to robią, są tam niemile widziani. Bo herbata kosztuje na ogół 5 zł. (czyli nic), a "herbaciarze" potrafią przy niej siedzieć i siedzieć....i siedzieć....I trzeba im dać cytrynkę i dzbanuszek (który zawsze ugnoją).... i blokują miejsca. Niektórzy restauratorzy nawet się już wycwanili i nie dają dzbanuszków wcale...Samą tylko filiżankę...Ale "mafia herbaciana" i na to znalazła sposób: Marudzą bezczelnie, że: "ta herbata taaaka mocna, mógłby mi Pan/Pani dolać do niej wody ?"......Uuuuuah !! Zabić to mało :twisted: Zresztą jeśli ktoś mi nie wierzy i chciałby się przekonać o odczuciach knajpianego personelu, niech zrobi prosty test: Wystarczy podejść do baru, albo poprosić kelnera/kelnerkę i rzucić: Poproszę 5 herbat.....I obserwować ich miny....... :( :? :crazy: :evil: :twisted:
raptor

Postprzez pawlok » 21 kwietnia 2010, 20:36

raptor napisał(a): Bo herbata kosztuje na ogół 5 zł. (czyli nic), a "herbaciarze" potrafią przy niej siedzieć i siedzieć....i siedzieć....I trzeba im dać cytrynkę i dzbanuszek (który zawsze ugnoją).... i blokują miejsca. Niektórzy restauratorzy nawet się już wycwanili i nie dają dzbanuszków wcale...Samą tylko filiżankę..

Tak 5 złotych to tyle co nic....
Niestety widać jak to słoma z butów restauratorowi wychodzi...kiedy będzie u nas normalnie i będzie się szanować każdego klienta ?
Komercjalizacja przestrzeni publicznej - to smutne zjawisko - na zdominowanym przez parasole Starym Rynku jest bodajże 5 ławek gdzie można usiać pogadać bez zamawiania czegokolwiek...
Pawlok
PS: zamawiający w czasach randkowych bardzo często same herbatki :-)
PS2:a teraz bardzo często jedno piwko :-)
PS3: czy Sagę można uznać za herbatę ?
pawlok

Postprzez toooomelo » 21 kwietnia 2010, 20:39

Moją ulubioną herbatą jest stara i poczciwa "Junnan".
I najważniejsze: nie może być w tych zakichanych papierowych torebkach!
Herbata jest najlepsza, gdy jest luzem, z ususzonych liści, jak przedstawia obrazek.
Nie wiem, ale jakoś wszystkie herbaty ekspresowe zalatują mi tekturą :thumbdown:

Obrazek
http://pl.wikipedia.org/wiki/Yunnan_%28herbata%29
Patrz w lusterka - motocykliści są wszędzie!
toooomelo

Postprzez raptor » 21 kwietnia 2010, 20:57

Sagę można uznać za herbatę. Odkąd pamiętam, nigdy nie lubiłem aromatyzowanych liści i zawsze piłem najtańszą/najlepszą.
Słoma z butów, to wychodzi tym, którzy traktują gastronomię jak poczekalnię. Czy jak wchodzisz do taksówki, to mówisz taksiarzowi, żeby nigdzie nie jechał, bo chcesz sobie tylko posiedzieć w jego taksówce ? Ewentualnie niech skasuje tylko za trzaśnięcie drzwiami ? Do picia herbaty służą herbaciarnie, lub kawiarnie - tam można sycić się do woli aromatem "wonnych ziół ciągnionych treści" czy jak tam wieszcz pisał...
raptor

Postprzez pawlok » 23 kwietnia 2010, 08:33

raptor napisał(a): Do picia herbaty służą herbaciarnie, lub kawiarnie - tam można sycić się do woli aromatem "wonnych ziół ciągnionych treści" czy jak tam wieszcz pisał...

No to wywieś na drzwiach komunikat " obowiązuje nakaz konsumpcji zestawu minimalnego za kwotę .... zł.".na pewno będziesz miał darmowo reklamę.
Ciekawe jak reagujesz an klientów którzy usiądą - pogadają - przeglądna menu i wyjdą bo menu było dla nich nieatrakcyjne ?
Pawlok
pawlok

Postprzez raptor » 23 kwietnia 2010, 12:34

pawlok napisał(a): bo menu było dla nich nieatrakcyjne ?

Nie ma takiej możliwości :wink:
raptor

Postprzez dory2 » 12 maja 2010, 08:51

Polecam herbatkę ROOIBOS z poznańskiej Astry, niskodrażniąca, bezkofeinowa, zwana potocznie "herbatką życia" :)
dory2

Postprzez dindasi44 » 20 lutego 2019, 20:25

Chciałbym Wam polecić strone https://eherbata.pl/search/?attributes%5B62%5D=imbir , na której znajdziecie wszystko, co związane jest z herbatą. Uwielbiam herbatę i lubie próbować nowych smaków, co umożliwiaja mi zakupy na tej stronie. Znajdziecie na niej herbatę, akcesoria, aromaty, składniki itp . Jeżeli chodzi o herbatę, to korzystam tylko z ich oferty.
dindasi44

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park