Prawo jazdy w Luboniu?

Prawo jazdy w Luboniu?

Postprzez marekfiga » 13 lutego 2007, 20:23

Cześć

Jeśli bylibyście tak mili, podzielcie się ze mną opiniami na temat lubońskich (lub nie tylko) ośrodków szkolenia kierowców. Na wiosnę mam zamiar pokursować trochę (mam nadzieję, że w przyszłości nie z listkiem :wink: ), a z tego co się orientowałem, na terenie Lubonia trochę firm oferuje takowe usługi.

Z góry dzięki :smile:
marekfiga

Postprzez izabell » 13 lutego 2007, 20:50

Z tego co mi wiadomo, duzo osób chwali szkołe pana Lecieja.
Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej — Paulo Coelho
izabell
Pomógł forum

Re: Prawo jazdy w Luboniu?

Postprzez pawlok » 13 lutego 2007, 21:15

Hmm...
Bardzo bym sie zastanawial by brac kurs prawka daleko od Poznania a tymbardziej od WORDu...godzin jazdy na kursie za wiele nie ma, a marnowanie czasu na przejazd Opolską, Armii Poznań czy Głogowską do Poznania gdzie mamy bardziej zblizone warunki do jazdy egzaminacyjnej to mi sie wydaje duza rozrzutnosc...
No chyba ze na jazdy umawiamy sie gdzies w centrum :-)
Ale czesto widze jak suna L Opolska - wiec chyba co niektorzy kursanci traca czas...
pozdrowka
Pawlok
PS: powodzenia - rgzamin na prawko to najgorszy z egzaminow jaki przebylem a bylo ich sporo, tam po prostu nie udawadniasz ze umeisz ejzdzic lecz oni udawadniaja z to ty nie umeisz jezdzic...
pawlok

Postprzez marekfiga » 13 lutego 2007, 21:30

izabell napisał(a):Z tego co mi wiadomo, duzo osób chwali szkołe pana Lecieja.

A pan Leciej jaką firmę ma, bo na razie nazwisko mi wiele nie mówi :wink:

pawlok napisał(a):prawko to najgorszy z egzaminow

Hehe bardzo budujące, zresztą zawsze się mówiło, że ten najtrudniejszy egzamin to w życiu przed nami (matura, egzam na studia, egzaminy na studiach, ślub, poród rodzinny :smile: )
marekfiga

Postprzez izabell » 13 lutego 2007, 22:18

marekfiga napisał(a):A pan Leciej jaką firmę ma, bo na razie nazwisko mi wiele nie mówi

Nie wiem. Musisz się popytać, chyba na ul. Powstańców Wielkopolskich.
Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej — Paulo Coelho
izabell
Pomógł forum

Postprzez Adria » 13 lutego 2007, 23:02

Marku,

Ja prawo jazdy mam od kilku już dobrych paru lat. Jak mieszkałam w Poznaniu ktoś polecił mi szkółkę z Lubonia, tę vis a vis SP 2 i Straży Pożarnej przy Żabikowskiej. Wydawało mi się, że jest wszystko ok. tym bardziej, że instruktor przyjeżdżał po mnie do Poznania - zawsze - i to dziś jest normalka, że L przyjeżdża tam gdzie się wcześniej umówisz. Jeżeli zależy im na kliencie nie powinni grymasić. Niestety jeśli chodzi o naukę to nie poleciłabym Tobie tej szkółki. Egzamin z testów zdałam bezbłędnie ale jeżdzić nie umiałam i oblałam jazdę za pierwszym razem. Nie miałam do nikogo pretensji podczas egzaminu ale tylko żal do mojego instruktora. Dopiero ktoś inny polecił mi pewną osobę z Poznania, która powiedziała mi na pierwszym spotkaniu: ..." no niech teraz mi Pani pokaże co Panią nauczył Luboń"... To była kompromitacja. Dopiero ten człowiek wziął się za mnie i nie było Hi hi ha ha za kierownicą tylko szkolił mnie tak, bym nie zrobiła mu wstydu podczas egzaminu głównego. Wykupiłam u tej osoby dodatkowe godziny jazdy i wówczas zupełnie inaczej - pewnie - czułam się na egzaminie. Byłam pewna że zdam i nie musiałam się wstydzić, że nie umiem czegoś czy że czegoś mnie nie nauczono. Zdałam bez błędu i to u najsurowszego egzaminatora ( wówczas w OSK przy ul. Kutrzeby w Poznaniu). I tak jeżdżę do dziś :)
Jak znajdę gdzieś namiar na tego faceta z Poznania to dam ci znać.
A tak na marginesie to w naszym bloku 24 D/29 facet jeździ L jako instruktor, może zapytasz go? Miałbyś blisko w zasięgu ręki:)
Pozdrawiam
Adria

Postprzez syrenka » 13 lutego 2007, 23:28

izabell napisał(a):Nie wiem. Musisz się popytać, chyba na ul. Powstańców Wielkopolskich.

Zgadza się. Między Puszkina a komisariatem jeden z domów. Szyld wisi.
syrenka

Postprzez izabell » 14 lutego 2007, 00:00

Ja się uczyłam w LOK-u w Poznaniu i wówczas (kilkanaście lat temu) był tam świetny instruktor. Nie wiem jak wyglądają tam kursy obecnie.
izabell
Pomógł forum

Postprzez marekfiga » 14 lutego 2007, 10:25

Z tego co opowiada Adria to rzeczywiście trzeba się ostro nagłówkować, żeby wybrać odpowiednią firmę. Właśnie się zastanawiałem, czy nie udać się do tej firmy (OSK Kombi), ale ta opowieść mnie dość skutecznie odstrasza. Właśnie tylko nie wiem, czy to jest kwestia odpowiedniego instruktora czy też jakości całej firmy.
Kurcze i bądź tu mądry :roll:

Może lepiej wybrać większy i droższy OSK z Poznania?
marekfiga

Postprzez potargany » 14 lutego 2007, 13:12

zbyszek zaradzki
siedziba w strazy pozarnej w luboniu

0 - 888 - 130 - 888
0 - 888 - 311 - 888

sam u niego zdawalem ( za 1wszym razem )
potargany

Postprzez marjas » 14 lutego 2007, 14:34

Też zdałem u Zbyszka Zaradzkiego i również za pierwszym razem :wink:

Ale teraz wybrał bym szkołę w Poznaniu bo te dojazdy na wilczak to strata czasu :neutral: Kumpel miał teraz poprawkę i wziął kilka godzin u kolesia w Pozku, a ten pokazał mu takie rzeczy na wilczaku, których jeszcze nie widział... no i zdał chłopok :grin: Tak więc jak pracujesz/uczysz się w poznaniu i bywasz tam codziennie to lepsza będzie szkoła z Pozka :wink:
marjas

Postprzez skolowany » 14 lutego 2007, 14:38

Jakieś półtora roku temu może dwa lata, Gazeta Wyborcza podawała ranking szkół jazdy z powiatu poznańskiego. Zastosowaną miarą była średnia ilość "podejść" kursantów do skutecznego zdania egzaminu z testów i jazdy. Pamiętam, że szkoła p. Lecieja była na drugim miejscu w powiecie.
skolowany

Prawo Jazdy w Luboniu

Postprzez orthoptera » 14 maja 2011, 11:47

Chciałem się zapytać o dobry ośrodek szkoleniowy w Luboniu lub bliskiej okolicy główne kryteria to Renault Clio, przystępny instruktor który zna się na rzeczy no i cena oczywiście?! Proszę o info
orthoptera

Re: Prawo Jazdy w Luboniu

Postprzez admin » 14 maja 2011, 15:29

Był już wątek na ten temat - viewtopic.php?f=1&t=1049
admin
Administrator

Re: Prawo Jazdy w Luboniu

Postprzez gibbol » 15 maja 2011, 09:32

Chyba tamte wypowiedzi przydałoby się trochę odświeżyć, bo według mnie są nieaktualne. Robiłam prawko u p. L, pierwsze spotkanie- powitał nas hasłem, że za pierwszym razem zdaje u niego połowa osób. Teraz wiem, skąd to się wzięło, pewnie z tego drugiego miejsca w rankingu, sprzed kilku lat, nieaktualnego... Zajęcia teoretyczne- 2 tyg, po 2 dni zdaje się i oczywiście CD z pytaniami, bo trzeba i tak się nauczyć w domu. No jasne, ale na pewno nie była to liczba godzin teoretycznych "przepisowych". A jazdy- tylko wokół Wilczaka, po pierwszej jeździe tam znasz na pamięć trasy i w kółko na wszystkich to samo. Dla mnie to największa wtopa, bo lepiej pojeździć po mieście, w centrum, żeby różnych sytuacji się uczyć, a nie na pamięć po tych samych trasach. Zwłaszcza że na egzaminie jechałam trasą pierwszy raz. Co do nauki na placu, rzucę hasło :"trąbka patrzy na zegarek", kursanci stamtąd wiedzą, o co chodzi, czyli znowu jazda na pamięć po łuku, nijak mająca się do praktyki w WORDzie, gwarancja oblania placu na egzaminie. Podsumowując, na kilkanaście osób za pierwszym razem nie zdał nikt, za drugim jedna osoba, za trzecim ja :lol: i co najmniej jedna osoba, o reszcie już nie wiem. A było to prawie 2lata temu. Tak czy inaczej, kurs gdzieś trzeba zrobić, ja po moim mam takie wspomnienia.
gibbol

Następna strona

Powrót do Ogólnie o Luboniu