Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Stare kina w Poznaniu

Stare kina w Poznaniu

Wszystko co ma związek z szeroko pojętą kulturą i Luboniem.

Stare kina w Poznaniu

Postprzez madya » 31 lipca 2008, 08:13

hmm, pisze ten watek bo zastanawia mnie jak długo jeszcze w Poznaniu będzie możliwość pójścia do małego nie komercyjnego do końca kina.

Otóż wybrałam się z narzeczonym we wtorek do niejakiego kina Amarant, jest to małe kino puszczające 4 filmy dziennie. Lubię małe kina ponieważ tam nie ma tłumów na sali, sale sa o wiele mniejsze, i nie przychodzą tam ludzie pogadać, jak to mnie często spotyka np. w Multikinie itp. Atmosfera bardzo miła, czuje się jak by się przeniosło w dawne czasy.

A wiec wracając do tematu miałam przyjemność wybrać się we wtorek to tego kina i ku mojemu zdziwieniu pani w kasie oznajmiła nam ze film niestety nie będzie puszczony bo jest za mało chętnych. Powiem ze było nas 2 i jeszcze 2 osoby które miały jakieś wybrane zaproszenia, w każdym razie potrzebne były jeszcze 2 osoby które kupią bilet aby opłacało się wyemitować film.

Smutne ale prawdziwe. Jestem ciekawa jak długo jeszcze będzie możliwość w Poznaniu wybrania się do starego kina. Biorąc pod uwagę losy paru innych kin (z kina Wilda zrobili Biedronek, Bałtyk jak wiadomo zbuzono, a bodajze z Olimpii zrobili teatr czy cos takiego) myślę ze to długo nie potrwa.
madya

Re: Stare kina w Poznaniu

Postprzez pawlok » 31 lipca 2008, 08:40

madya napisał(a):Smutne ale prawdziwe. Jestem ciekawa jak długo jeszcze będzie możliwość w Poznaniu wybrania się do starego kina.

Nie bądzmy takimi pesymistami, mam szczerą nadzieje ze kina te przetrwają , z tego co kojarze Amarant, Muza, Malta s adotowane przez Poznań, Apollo prywatne ale duża sala ma zarabiac na mała z ambitniejszym reperuarem.
A moje dosiwadczenie co do min ilosci widzów:
MUZA - min osóby by odbył sie seans..
MALTA - w którejs sal ogladalismyfilm we dwoje :-)
AMARANT - tez trafilem na seans który nieodbył sie :-( innym razem ok 20 sób i grali...
Apollo - sala na dole - ogładałem przy 4 widzach na widowni ,
pozdrawiam
Pawlok
pawlok

Postprzez Czesiu » 31 lipca 2008, 10:58

pawlok napisał(a):MUZA - min osóby by odbył sie seans..

wystarczą 2 - sam się kiedyś tak załapałem - to było coś :)

małe kina nie wymrą dopuki ludzie będą szukać w budynku czegoś więcej niż popcornu i taniej rozrywki - muza jest świetnie zorganizowana marketingowo - konkursy, ciekawy newsletter, programy lojalnościowe oraz nieprzyzwoicie tanie czwartki - bilety za 5 zł - to idealna okazja na wybranie się do kina na dobry film... gdzie indziej w dzisiejszych czasach mógłbym obejrzeć Monty Pytona w kinie! ;)
Czesiu

"Jeszce dalej niz pólnoc"

Postprzez pawlok » 3 marca 2009, 16:08

Dla wielbicieli starych kin i nie tylko polecam sympatyczną francuską komedie:
"Jeszce dalej niż północ" ,do obejrzenia właśnie w "starych kinach"
Fabuły zdradzać nie będę, jak ktoś chce to czegoś dowie się np tu:
http://www.kinoskop.pl/film/jeszcze-dal ... olnoc-2008
Ale jako ciekawostkę dopowiem, że osoba dla której francuski nie jest tylko pięknie brzmiącym językiem potwierdziła że polskie tłumaczenie nieporozumień językowych miało sens - gdyż w filmie jest naprawdę sporo zabawy językowej na linii język francuski a lokalna gwara....
Pawlok
pawlok

Postprzez huzar » 3 marca 2009, 18:23

A pamiętacie kino Tęcza lub Osiedle , albo Bałtyk i Wilda :?: :cry: Stare kina miały klimat :roll:
huzar

Postprzez syrenka » 3 marca 2009, 19:04

Pamiętam jak przez mgłę jakieś kino na os. Dębina. Nie pamiętam nazwy, wiem tylko, że byłam tam na "Niekończącej się opowieści".
Ostatnio zamówiłam sobie newsletter kina Muza - czasem trafią się tam prawdziwe perełki, ale niestety zimą jest tam chłodno jak w psiarni :(
syrenka

Postprzez huzar » 3 marca 2009, 20:24

syrenka napisał(a):Pamiętam jak przez mgłę jakieś kino na os. Dębina.
To było na ul. kasztanowej, tam gdzie są teraz banki. To właśnie było 'Osiedle'
huzar

Postprzez bombadilla » 3 marca 2009, 22:50

To ja pamiętam kino SCALA na Krauthofera w drewnianym baraku (teraz tam plomba stoi), byłem tam na "Mój przyjaciel delfin". Kurde, ale stary jestem. Aha, no i do "WRZOSU" się chodziło. "Dom wampirów" i wszystkie ówczesne filmy z Louisem De Funnesem (nie znam francuskiego, chyba źle nazwisko napisałem).
Ostatnio edytowano 3 marca 2009, 22:53 przez bombadilla, łącznie edytowano 1 raz
[url]http://www.jrm.art.pl/[/url]
bombadilla

Postprzez Coolbob » 3 marca 2009, 23:10

Ja mile wspominam kino GONG na Wielkiej. A Bałtyk i Wilda to były naprawdę prestiżowe kina - mercedesy wśród maluchów ;)
-------------------------
Punkt G u kobiety znajduje sie na koncu wyrazu shoppinG.
Coolbob
Pomógł forum

Postprzez pawlok » 4 marca 2009, 09:57

syrenka napisał(a):Pamiętam jak przez mgłę jakieś kino na os. Dębina. Nie pamiętam nazwy, wiem tylko, że byłam tam na "Niekończącej się opowieści".
Ostatnio zamówiłam sobie newsletter kina Muza - czasem trafią się tam prawdziwe perełki, ale niestety zimą jest tam chłodno jak w psiarni :(

A na Debinie to nie była Miniaturka ? Gong na Wielkiej, Gwiazda na Marcinkowskiego, nie pamiętam jaką nazwę miało to na Wspólnej???
No i były te mniej klimatyczne - Słońce na Przyjaźni, Dąbrówka na Piątkowie.
Wiadomo Wilda i Bałtyk zginęły nie dawno..
Pałacowe chyba też jeszcze funkcjonuje?
No ale mamy Muzę, Malte, Amarant, czasami coś fajnego grają w Rialto lub Apollo.
Z opowieści słyszalem że w Luboniu tez było kino na Rynku w Żabikowie.
A Malty chłód idzie przeżyć bo klimacik i filmiki to rekompensują :-)
pozdrawiam
Pawlok
pawlok

Postprzez huzar » 4 marca 2009, 16:37

huzar napisał(a):To było na ul. kasztanowej, tam gdzie są teraz banki. To właśnie było 'Osiedle'
dokładny adres to: Limbowa 2.
Kina w Poznaniu
Ostatnio edytowano 4 marca 2009, 16:39 przez huzar, łącznie edytowano 1 raz
huzar

Postprzez paarabola » 4 marca 2009, 22:56

pawlok napisał(a):A na Debinie to nie była Miniaturka ?
"Miniaturka" była przy Chełmońskiego.
pawlok napisał(a):nie pamiętam jaką nazwę miało to na Wspólnej???
"Tęcza". Moje ulubione.

pozdrawiam Robert

paarabola

Postprzez kalinka » 5 marca 2009, 13:19

"Zaginiona autostrada" oglądana w nocnym seansie Dąbrówki była tak niezwykła, że zapamiętam ten seans do końca życia, w multipleksach brakuje takiej mrocznej atmosfery.
kalinka

"Rusałka"

Postprzez pawlok » 29 marca 2009, 20:44

Nikt nic nie piszę :-(
No to polecę kolejny niszowy film grany w tradycyjnych kinach:
rosyjska produkcja "Rusałka" - reklamowana/porównywana do "Amelii".
Co moim zdaniem nie jest zbyt trafne. Amelia bowiem to była jednak bajka z happy endem - tu mamy bajkę ale...zresztą zobaczcie sami :-)
pozdrawiam
Pawlok
pawlok

Re:

Postprzez pawlok » 23 września 2009, 21:05

Łapy opadają jak sie czyta wiadomości z Poznania:
"....O sprawie jako pierwszy poinformował poniedziałkowy "Głos Wielkopolski". Według gazety Malta musi szukać nowego lokum ze względu na remont kamienicy przy ul. Filipińskiej na poznańskiej Śródce. Nieruchomość należy do kurii metropolitalnej, która do tej pory wynajmowała pomieszczenia kinu, ale wiele wskazuje, że ten czas dobiega końca. Skąd taki wniosek? Po planowanym remoncie w budynku ma mieć swoją siedzibę Katedralna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna - trudno sobie wyobrazić, by znalazło się w nim również miejsce na kino...."
źródło:
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... lta__.html

Pawlok
pawlok

Następna strona

Powrót do Kultura