Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kupno mieszkania

O wszystkim ....

Re: Kupno mieszkania

Postprzez Thymo » 20 maja 2011, 22:42

A niby dlaczego nie placąc za wynajem rezultat ten sam? Przecież ten kto kupił mieszkanie i nie może go spłacać zainwestował wcześniej w jego wyposażenie... ile 50...100 tysięcy? ... nie rozumiecie, że to mu przepada?!
Thymo

Postprzez pawlok » 22 maja 2011, 15:09

Thymo napisał(a):... ile 50...100 tysięcy? ... nie rozumiecie, że to mu przepada?!

Co rozumiesz pod pojęciem wyposażenie ?
Ruchomości czyli RTV, AGD, meble - nie przepadają.
Podłogi, wyposażenie łazienki, kuchni, szafy wnękowe itp itd to wszystko zwiększa wartość rynkową lokalu - wiadomo nie jest to wprost proporcjonalne do nakładów.

Pawlok
pawlok

Postprzez ewcyk » 22 maja 2011, 19:46

[quote="Thymo"]Pawlok, skoro już piszesz o namiotach to poczytaj sobie lepiej ile milionów Amerykanow już w istocie w nich mieszka... o tym, że kilka lat temu wzięli kredyty na wymarzone mieszkania to już chyba dodawać nie muszę?!
... widzisz jakąś specjalną różnicę pomiędzy dawaniem kasy komuś za wynajem a dawaniem tej samej kasy bankom? Ja widzę! W pierwszej opcji mogę w każdej chwili zrezygnować... w drugiej... komornik!

Ja osobiście widzę różnicę choćby w tym, że banku nie muszę się prosić o zgodę na wbicie gwoździa o pomalowaniu na seledynowo - fiołkowo salonu już nie wspomnę :) a właściciela wynajmowanego mieszkania tak. I nie tylko ja mogę w każdej chwili z opcji wynajmu zrezygnować , ale właściciel również i mogę w każdej chwili zostać na bruku (o ile umowa mnie w jakimś sensie nie chroni).
A życie dla mnie jest zbyt krótkie, aby odkładać przez 30 lat to, co zaoszczędzę między ratą kredytu a kosztem wynajmu. Nie wiem ,czy kiedykolwiek zdążyłabym sie "nacieszyć" owymi zaoszczędzonymi pieniędzmi. No, może patrząc z tamtego świata :)
ewcyk

Postprzez Thymo » 23 maja 2011, 19:25

Masz Ewcyk rację o ile kupisz mieszkanie bez kredytu, wtedy to naprawdę dobra inwestycja... w przypadku kredytu zwyczajnie bzdury piszesz... w Polsce polityka zmierza by maluczkich z marzeniami zwyczajnie jeszcze mniejszymi uczynić!!! Kasa ma być tylko dla nowej klasy Wielkich Feudałów!
Widzę, że nie czytasz o tym co się dzieje na Świecie, a nawet tego co się przedostaje do naszych mediów... są kraje w których, na ile mogą, dbają o zwykłych obywateli ale w Polsce? ... już mam ciepło, że za ten komentarz jutro rano Policja do drzwi zapuka?! :(
Przeczytaj np. to:
http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,96 ... lacie.html
Thymo

Postprzez ewcyk » 24 maja 2011, 18:22

Widzę, że Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Bez komentarza.
ewcyk

Postprzez pawlok » 25 maja 2011, 13:56

Thymo napisał(a):Masz Ewcyk rację o ile kupisz mieszkanie bez kredytu, wtedy to naprawdę dobra inwestycja... w przypadku kredytu zwyczajnie bzdury piszesz... w Polsce polityka zmierza by maluczkich z marzeniami zwyczajnie jeszcze mniejszymi uczynić!!! Kasa ma być tylko dla nowej klasy Wielkich Feudałów!

Jaki brak konsekwencji i logiki.
Wynajmując lokum sam tworzysz klasę feudałów - a Ci powiększają swój stan posiadania kupując kolejne nieruchomości z środków uzyskiwanych z wynajmu Tobie podobnym.
Swoją droga ciekawe ile ludzi posiada w Polsce więcej niż 1,2,3 itp itd nieruchomości a z drugiej strony ilu nie ma nic - to byłby miarodajny wskaźnik rozwarstwienia materialnego społeczeństwa.
A co do maluczkich - to już uczyniono realizując transformacje roku 1989 ...Polski majątek był wystarczający by każda Polska uczciwa rodzina mogła dysponować kapitałem...zdecydowano jednak by kapitał skierować do rąk wybranej grupy...
Pawlok
pawlok

Postprzez M » 26 maja 2011, 09:05

Spośród tych, którzy mieszkania nie mają trzeba jeszcze oddzielić leni, nierobów, alkoholików, ludzi skrajnie niezaradnych i takich, którym się nie chciało uczyć. Wtedy wskaźnik będzie od biedy miarodajny.
M

Postprzez Thymo » 26 maja 2011, 18:35

W każdym razie o tym, czy żyje się nam dobrze, czy źle... powiedzmy za 20 lat ( obserwując obecne trendy ) ... bynajmniej nie będzie decydowało posiadanie własnego M tylko... zgromadzony Kapitał, ktory będziemy mogli w dowolnej chwili przekierować tam gdzie są zyski!
Niestety Świat się zmienia i o ile nie dojdzie do jakiejś np. nowej Wiosny Ludów ( także w Europie i USA ) kochani pora to zauważyć?!
Jeżeli kupiliście na kredyt i jeszcze odkładacie powiedzmy z 1000 zl. miesięcznie ... a kapitał w większości trzymacie w walutach stabilnych ... to po mojemu nie musicie się niczego obawiać!

Super filmik do obejżenia... Polecam!
http://www.youtube.com/watch?v=Bxll-_FyRzQ
Thymo

Postprzez pawlok » 26 maja 2011, 21:43

Thymo napisał(a):zgromadzony Kapitał, ktory będziemy mogli w dowolnej chwili przekierować tam gdzie są zyski!

Możesz wyjaśnić co rozumiesz pod pojęciem "Kapitału"...
Pawlok
pawlok

Postprzez Thymo » 26 maja 2011, 22:19

Kapitał... moim zdaniem to kolejny język którego się nauczycie, np. MBA, ktore zrobicie, wyrobienie czegoś, co na rynku będzie potrzebne ( np. zarządca nieruchomości, informatyk )... a wreszcie jak zawsze sama waluta.... wszystko to za lat kilka przyniesie dużo większą satysfakcję aniżeli parę ścianek z siporeksu?!
Thymo

Postprzez pawlok » 27 maja 2011, 21:26

M napisał(a):Spośród tych, którzy mieszkania nie mają trzeba jeszcze oddzielić leni, nierobów, alkoholików, ludzi skrajnie niezaradnych i takich, którym się nie chciało uczyć. W.

Ci niestety wyciągają rękę do Państwa i sobie mieszkają w komunalnych, socjalnych itp itd. ufundowanych przez innych…..a złodziejska banda polityków kupując ich głosy nie neguje tej patologii...

Thymo napisał(a):Kapitał... moim zdaniem to kolejny język którego się nauczycie, np. MBA, ktore zrobicie, wyrobienie czegoś, co na rynku będzie potrzebne ( np. zarządca nieruchomości, informatyk )...

Umiejętności OK. - co do wyboru jakie zapewnią zyski w przyszłości można polemizować...

Thymo napisał(a):...a wreszcie jak zawsze sama waluta.... !

Jak zawsze ?
Hmm powiedzmy zielone - porównaj sobie wartość dolara sprzed lat a dziś…po zaniechaniu ustalania wartości pieniądza na podstawie złota , pieniądze to tylko element spekulacyjny są tyle warte ile ustali rynek...
Zresztą piszesz o perspektywie 20 lat...a więc mamy 1000 dolarów w Polsce w roku 1991 i 2011...i co jeszcze jesteś pewny wartości waluty ?

Thymo napisał(a):wszystko to za lat kilka przyniesie dużo większą satysfakcję aniżeli parę ścianek z siporeksu?!

Nieruchomość w dobrej lokalizacji zawsze będzie dobrą lokatą kapitału.
Nie chciałbyś np. dziś być posiadaczem willi na Sołaczu po dziadku ? :-)
Kluczowe dla nieruchomości pozostaje lokalizacja i jakość wykonania.

Pawlok
pawlok

Postprzez Thymo » 29 maja 2011, 16:24

Pawlok... a tą hipotetyczną willę na Sołaczu to myślisz, że dziadkowie kupiliby na kredyt? Raczej nie możliwe ... gdyby tak to już dawno byliby pozamiatani...
Nieruchomość to super inwestycja ale pod warunkiem, że nie kupujesz jej na kredyt...
... jeżeli dalej do Ciebie i innych na tym forum nie dociera o czym mówię, to może obejżyjcie to... forma bajki więć powinno do Was dotrzeć chociaż sam już nie wiem :( ... oczywiście warto obejżeć?!
http://www.youtube.com/watch?v=ubQ--53y ... re=related

... a swoją drogą... masz jakąś chatę do wynajęcia? .... bo ja akurat wolę abyś wzbogacił się Ty aniżeli jakiś kretyn bankier w USA czy gdzieś tam?! !!!
Thymo

Postprzez ewcyk » 29 maja 2011, 16:31

Sam piszesz wcześniej "Twoje prawo nie zgadzać się" więc szanuj prawo innych do własnego zdania.
ewcyk

Postprzez Thymo » 29 maja 2011, 16:37

Ależ Ewcyk szanuję... z pewnością wszystkich rozumów nie zjadłem... tylko racjonalnej polemiki czekam... i ja chcę tę kwestię rozgryźć i sam jakoś nijak nie potrafię?!
Pozdrwiam :)
Thymo

Postprzez pawlok » 29 maja 2011, 20:09

Thymo napisał(a):Pawlok... a tą hipotetyczną willę na Sołaczu to myślisz, że dziadkowie kupiliby na kredyt? Raczej nie możliwe ... gdyby tak to już dawno byliby pozamiatani...

Kredyty hipoteczne były rzeczą dostępna w dwudziestoleciu międzywojenny szczególnie po zastąpieniu marki złotym.
Co rozumiesz pod pojęciem "byli by pozamiatani" ?

Thymo napisał(a):Nieruchomość to super inwestycja ale pod warunkiem, że nie kupujesz jej na kredyt...

To jest Twoje zdanie. Dla mnie kredyt hipoteczny jest najtańszą formą uzyskania pieniądza na rynku.
Znam ludzi którzy mają odpowiednie środki by kupić nieruchomość za posiadaną gotówkę, a jednak wybierają kredyt hipoteczny.

Thymo napisał(a):... a swoją drogą... masz jakąś chatę do wynajęcia? .... bo ja akurat wolę abyś wzbogacił się Ty aniżeli jakiś kretyn bankier w USA czy gdzieś tam?! !!!

Niestety nie mam nadmiarowego lokalu - gdybym miał z pewnością byłby wynajęty :-)

Pawlok
pawlok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park