Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Suplemanty diety

O wszystkim ....

Suplemanty diety

Postprzez MAMMINA » 16 marca 2007, 09:44

Interesuje mnie co myślicie o suplementach diety, skąd czerpiecie informacje na ich temat? Czy odróżniacie leki od suplementów diety, które są określone przez ustawodawcę jako skoncentrowane żródło witamin, związków mineralnych lub innych substancji roślinnych? Czy je stosujecie? Czy wierzycie reklamom sugerującym, że suplementy mogą leczyć?
MAMMINA

Postprzez Maniek » 17 marca 2007, 09:56

Jestem wręcz uczulony na te reklamy.

Za wręcz karalną uważam reklamę Nicorette - w której widać że właściciele firmy stosują zabiegi sprzedażowe z najniższej półki. Target w postaci rzucających palenie okazał się za mały więc przerzucili się na tych "ograniczających" (nałogowcy z czystym sumieniem, łatwi do zmanipulowania). Wiem co mówię bo po 10 latach rzuciłem palenie, nie palę od ponad 3 miesięcy i nie potrzebowałem żadnych wspomagaczy.

Na drugim biegunie znajdują się produkty w stylu Actimel - składem nie różniący się od zwyklej maślanki - sprzedawanej w "większych ekonomicznych opakowaniach" :)

No i na końcu trzeba skrytykować twórców reklam przekonujących lub dających takie wrażenie iż wątrobę można zawsze zregenerować - dystutowano przecież nad tym czy reklama w której występowała Ś.P. Hanka Bielicka nie powinna zostać zakazana ponieważ przekonywano w niej o regeneracyjnych właściwościach pewnego suplementu diety.

Pozdrawiam
Maniek

Postprzez Adria » 18 marca 2007, 12:09

Jako, iż środowisko medyczne nie jest mi obce, radzę wszystkim, by w poruszanym temacie konsultować się zawsze z lekarzem.
Adria

Postprzez kalinka » 28 marca 2007, 19:17

Jako, że jestem m.in. technologiem żywności zabiorę głos :)
Z suplementami to tak jak z kosmetykami nie należy z niczym przesadzać. Kiedy jest się zdrowym na ciele i umyśle takie rzeczy nie są potrzebne do życia.
Przyjmowanie chociażby witamin w zwiększonych dawkach jest gorsze niż ich niedobór, wyjątek stanowią tylko stany skrajnego niedożywienia lub choroby.
Zresztą na ten temat powstały już setki książek i na szczęście ludzie zaczynają filtrować informacje jakimi bombardują nas reklamy na każdym kroku.
A z lekarzami to jest różnie, podam przykład: pewien luboński lekarz kazał mojej koleżance podawać dziecku (zdrowemu, rocznemu) 8-12 kropli witaminy D3 dziennie! Moim zdaniem to dawka toksyczna, ale lekarz zrobił mi awanturę kiedy mu to powiedziałam.

Najważniejszy jest umiar :D
kalinka

Postprzez admin » 28 marca 2007, 19:25

Offtopic
kalinka napisał(a):A z lekarzami to jest różnie

Przypomniałaś mi historię z dzieciństwa - pewna pani doktor zaczęła faszerować mnie wszystkim łącznie z żelazem, gdy zrobiłem wszystkie badanie - stwierdziła, że to nie moje wyniki i ktoś musiał je podmienić :)
admin
Administrator

Postprzez izabell » 28 marca 2007, 20:29

Z tego co ja pamiętam 3-6 kropli dziennie to był max.
izabell
Pomógł forum

Postprzez kalinka » 29 marca 2007, 06:42

no i sami widzicie :lol:
lekarze wpadają w rutynę i przestają myśleć
kalinka

Postprzez cheetah » 29 marca 2007, 10:04

kalinka napisał(a):pewien luboński lekarz kazał mojej koleżance podawać dziecku 8-12 kropli witaminy D3 dziennie

Hehe. To juz wiem chyba o kogo chodzi. Antybiotyków i witaminy D3 to on dzieciom nie żałuje.
cheetah

Postprzez MAMMINA » 29 marca 2007, 11:37

Duzo macie racji, ale miałam na myśli znajdujace się w wolnej sprzedazy różne preparaty z bardzo nieraz egzotycznych ziół, pochodzących z np. Peru, Fidżi czy Chin. Są one dostępne bez ograniczeń, są wprowadzone na rynek jako suplement diety czyli żywnosć, a nie jak leki. Często, głównie w internecie znajdują sie bujne opisy ich "działania" uzdrawiajacego wszelkie dolegliwości. Moim zdaniem, gdyby leczyły to musiały by byc po prostu lekami i pod nadzorem farmaceutycznym. A jest tak, że ludzie kupują np. sok z rośliny o nazwie noni i nie wiedzą, że jego działanie głównie pod kątem szkodliwości nie zostało przebadane. Są też sprzedawane takie preparaty roślinne, które sprzedawcy oferują jako leczące raka. Czy to nie oszukiwanie chorych ludzi?
Ostatnio edytowano 29 marca 2007, 11:37 przez MAMMINA, łącznie edytowano 1 raz
MAMMINA

Postprzez kalinka » 30 marca 2007, 07:08

Niestety oszustów są tysiące. Niby ziółka nie szkodzą.
Niedawno leżąc w szpitalu poznałam kobietę, która piła codziennie takie "wyciągi" i "herbatki" z cudownie działających ziół. W ulotce przeczytałam, że są one doskonałym lekiem na wszelkie dolegliwości ciążowe. Kiedy jednak przeanalizowałam skład to włosy dęba mi stanęły...
Wtedy wytłumaczyłam tej kobiecie, że prawdopodobnie dzięki tym cudownym ziółkom leży na oddziale patologii ciąży.
Odstawiła je i po tygodniu mogła już wrócić do domu.

Mammino uważam, że żerowanie producentów cudownych mikstur na nadziei ludzi chorych na raka jest karygodne.
kalinka

Kalinko

Postprzez MAMMINA » 30 marca 2007, 19:32

Masz 100% racji, problem w tym, że jakoś nikt w Polsce nie ma, puki co, ani chęci ani możliwości (prawnych), aby to zjawisko wytępić. Co wiecej, słyszałam ostatnio, że w te "intratne" preparaty, a także nawet leki, stały się przedmiotem zainteresowania mafii, która zajęła się ponoć podrabianiem co bardziej dochodowych substancji. Jest to dla nich "bezpieczniejsze"niż handel narkotykami.
Odbiegając od tematu, obejrzałam Twoje zdjęcia są rewelacyjne. Nie wiem czy w dzisiejszych czasach można wyżyć z technologii żywności, ale Ty ze zdjęć z pewnością dasz radę. Masz talent. Czemu wybrałaś AR a nie ASP?
MAMMINA

Postprzez kalinka » 31 marca 2007, 07:20

Dziękuję Mammino,
masz rację nie pracuję w zawodzie, jestem "specem" od marketingu :D
Nie zarabiam na zdjęciach, gdyby moje hobby było źródłem utrzymania pewnie fotografowanie nie byłoby już tak przyjemne.
A co do uczelni wybrałam polibudę i aerkę, bo mam umysł ścisły i uwielbiam chemię :)

Suplementy są świetnym sposobem na wyciąganie kasy od naiwnych ludzi. Wrzucasz garść ziółek do torebki,a na ulotce piszesz, że leczą wszystko (od prostaty, wątroby po wypadanie włosów) i sukces gotowy.
A ludzie kupują...
kalinka

Postprzez magresja » 31 marca 2007, 13:41

Ja używam HUMAVIT (skrzyp i pokrzywa) - to jest też suplement diety i mi pomaga, włosy mniej wypadają.
Myślę, że nie wszystkie suplementy są złe.
Ostatnio edytowano 31 marca 2007, 13:42 przez magresja, łącznie edytowano 1 raz
magresja

:)

Postprzez kalinka » 31 marca 2007, 19:12

Oczywiście zioła mają wiele dobroczynnych składników (pokrzywa-żelazo, skrzyp-krzem, itd) jednak głównie mówiliśmy tutaj o cudownych mieszankach składających się z roślin i związków chemicznych, które przeciętnemu śmiertelnikowi wydają się bardzo niezrozumiałe, a tym samym "skuteczne".
Sama też czasem stosuję rumJanek :mrgreen:
kalinka

Re: Suplemanty diety

Postprzez Klapek66 » 21 sierpnia 2014, 10:57

Jakiś czas temu zrobiłem sobie badania i wyszło mi, że mam niedobór witaminy d3, lekarz mi polecił suplementację, tak więc kupiłem tabletki firmy którą polecił. Mówił też o konsekwencjach niedoboru tejże witaminy, nie wiedziałem, że to tak niebezpieczne: http://www.vitrumd3.pl/witamina-D-globa ... taminy-D,1
Tak więc czasem warto suplementować witaminy :)
Klapek66

Następna strona

Powrót do Hyde Park