Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Suplemanty diety

O wszystkim ....

Re: Suplemanty diety

Postprzez papkarzakka » 26 października 2017, 16:45

Super, dzięki wielkie za wszystkie porady :) Jestem pewien, że mi się one przydadzą :)
Możesz się wściekać, ile chcesz, ale nic nie poradzisz na to, na co nic nie poradzisz.
papkarzakka

Postprzez crt » 15 listopada 2017, 20:13

Ja bym z suplementów nie korzystał...
https://niwki.pl/olej-z-czarnuszki-eliksir-faraonow/
crt

Postprzez gundogan » 20 listopada 2017, 14:53

Niestety, ale kompletnie się na tym nie znam. Dlatego też niezbyt będę w stanie pomóc w tym obszarze tematycznym...
Charakter trochę się zmieni, ale przeciętność trwa wiecznie
gundogan

Postprzez danina1 » 23 listopada 2017, 12:00

trzeba wiedzieć na pewno ile czego potrzebuje orgnizm i tego mu dostarczać chociaż witaminy też mają w składzie chemię któr nam nie służy
danina1

Postprzez paulina88 » 30 grudnia 2017, 10:56

Jeśli chodzi o brak witamin i ich używanie to najpierw badania
paulina88

Postprzez SaraSDS » 18 stycznia 2018, 17:57

Jak kto woli. Dla jednych suplementy to podstawa, dla innych zbędność.
Możliwe zresztą, że dla człowieka współczesnego nie istnieje żaden odpowiedni środek wyrazu.
SaraSDS

Postprzez Gabrielka » 7 lutego 2018, 13:22

Jeśli chodzi o suplementy diety to oglądałam o nich program. I tak o to już w nie nie wierzę. Podobno każdy może takie suplementy zrobić. Po pierwsze nie ma żadnych konkretnych praw, które produkcję i sprzedaż suplementów regulują. W takim razie można określić wszystkie ich właściwości poprzez właściwości poszczególnych składników. Na przykład osoba, która zrobi mieszankę kilku ził. A jak wiadomo, że każde zioła mają jakieś właściwości. To można napisać, że powstała mieszanka ma właśnie połączenie wszystkich tych właściwości ziół. Dlatego zamiast suplementów wolę brać leki. Na przykład zamiast suplementu na pomoc z wypadającymi włosami wolę kupić z http://www.biotebal.pl/ lek przeciw wypadaniu włosów. Na pewno zadziałają one lepiej niż jakieś suplementy. I tak samo można zamienić więcej suplementów. A czasem lepiej zrobić sobie napar czy herbatę ze świeżych ziół niż wziąć suplement z przetworzonych ziół. W sumie to ja się trzymam z daleka od większości suplementów diety.
Gabrielka

Postprzez KiciaK123 » 15 lutego 2018, 14:21

ja np w okresie jesienno-zimowym suplementujęe sieę witamina D, przed zastosowaniem robię sobie badania i jak są niedobory to je staram się wyrównać właśnie przez suplementy. A
KiciaK123

Postprzez nusi89 » 4 marca 2018, 13:30

Te wszystkie adresy na pewno się przydadzą. Jest w czym wybierać.
Pewność jest fatalna.
nusi89

Postprzez Shifty » 8 marca 2018, 10:52

Ty może najpierw zapoznaj się z definicją suplementów diety, a później wypowiadaj się na ich temat. Jeżeli według Ciebie nie warto ich stosować, to gratuluję. :clap:
"Suplement diety to, zgodnie z ustawą o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia, środki spożywcze, które mają uzupełniać normalną dietę, są skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych i innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny."

Z pewnością faktem jest to, że jeśli ktoś prowadzi rozsądny tryb życia i każdego dnia spożywa posiłki przygotowane z produktów, które spokojnie są w stanie zapewnić organizmowi wystarczającą ilość witamin, to stosowanie suplementów konieczne nie jest. Wystarczy przerzucić się choćby na catering dietetyczny (dobrym wyborem jest Wygodna Dieta), dzięki któremu każdego dnia otrzymuje się do domu, czy do pracy 5 starannie przygotowanych na cały dzień posiłków. Łatwiej jest tak prowadzić zdrowy tryb życia.

A na przyszłość pamiętaj, że czasami lepiej się nie odzywać i sprawiać wrażenie głupiego, niż zabrać głos i rozwiać wszelkie wątpliwości. :wink:
Shifty

Postprzez paulina88 » 29 marca 2018, 22:03

Oczywiście znam różnicę, ale przeraża mnie ilość tych suplementów w telewizji i aptekach. Na szczęście mam swoje apteki Poznań, gdzie pracują naprawdę kompetentne farmaceutki i nie wciskają pacjentom takich rzeczy.
paulina88

Postprzez Anupr » 30 marca 2018, 19:48

Ja tam nie stosuję żadnych suplementów. Wolę dobrą dietę i regularne treningi.
Czy jest ktoś, kto się nie kurczy, kiedy wspomina własną przeszłość?
Anupr

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park