Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Uwagi na temat forum i portalu

Wszystko co ma związek z tym forum - problemy techniczne etc.

Re: LINCZ czyli Uwagi na temat forum i portalu

Postprzez zuba » 30 listopada 2012, 22:42

Witam ponownie.
Co prawda miałam nie pisać ale z wielkim zaskoczeniem przejrzałam dziś wpisy, no cóż spodziewałam się pomyj i one są, aczkolwiek wiele śmiechu wywołały teorie spiskowe :-)
Do tej pory przypisywane tylko do prawicowych oszołomów a tu proszę zostałam ożeniona po raz drugi w wirtualnym świecie, ba zostałam nawet pawlokiem – brawo spiskowcy tak śmiejecie się z trotylu a tu proszę, jakie perełki!

Niestety patrząc na to, co się wyprawia e-lubon widzę w skali micro to, co dzieje się w wielkim świecie medialnym w polskim grajdołku - stoimy nad granicą możliwości wyrażania poglądów, czy mamy mówić, pisać, myśleć tak jak chcą tego władcy czy to reprezentowani w osobie radnego, burmistrza, czy może kogoś ważniejszego..
WOLNOŚĆ SŁOWA JEST ZAGROŻONA - A INTERNET KNEBLOWANY.
I nie potrzeba do tego luf przy skroniach.
Lubońskie bagienko: linczujemy Pawloka (ale się do końca nie dał, bo komentuje pod artykułami), kasujemy tematy o developerze bo radny coś powiedział i przyznajemy się do tego po tygodniach mataczenia.
Tyle dziś, co dalej ?
Tyle w ogólności.

A w szczegółach.
Adminie napisałeś: „Droga Zubo - Twój post wyraża opinie i nie jest nasycony epitetami.” Użyłam min takich subiektywnych odzwierciedlających prawdę sformułowań jak: „czerwona hołota”, „młody komuszek” – gdyby napisał je Pawlok byłyby wykropkowane? – z pewnością, byłby szum i oburzenie - pamiętam jak lewak nie pasował czy link do „Czerwonego Tanga” Maleńczuka (chyba taki tego tytuł - ciekawe czy to jeszcze grywa na koncertach, mógłby w Luboniu zaśpiewać z dedykacją).
Stary Libanczyku – gdybyś poniósł karę za uczestniczenie w organizacji godzącej w niepodległość Polski to nie byłbyś dziś nazywany odnośnie do swoich zasług. A co JKM – zadaj swojej żonie pytanie czy nie chciałaby by jej mąż za swoją prace mógł utrzymać godnie ją, dzieci całą rodzinę dziś, a jutro zapewnił jej godną emeryturę. O to wy byście decydowali, na co przeznaczanie zarobione przez siebie pieniądze a nie urzędnik co wie lepiej. Pracuje 15 lat i naprawdę gdyby nie przymus ekonomiczny to wolałabym się zająć rodziną i swoimi pasjami, no może za jakiś czas 2/5 etatu dla przyjemności.
Izabell w jakim wieku przejdziesz na eme, ile będziesz miał wtedy lat pracy/płacenia składek (życzę byś pracę miała cały czas) ?
Z resztą nie polemizuje gdyż nie ma, z czym.

Zuba

zuba

Re: Uwagi na temat forum i portalu

Postprzez Lecter » 30 listopada 2012, 23:35

zuba napisał(a):Niestety patrząc na to, co się wyprawia e-lubon widzę w skali micro to, co dzieje się w wielkim świecie medialnym w polskim grajdołku - stoimy nad granicą możliwości wyrażania poglądów, czy mamy mówić, pisać, myśleć tak jak chcą tego władcy czy to reprezentowani w osobie radnego, burmistrza, czy może kogoś ważniejszego..
WOLNOŚĆ SŁOWA JEST ZAGROŻONA - A INTERNET KNEBLOWANY.

Pani kochana, z pewnością raczysz sobie kpić, gdyż o inne dysfunkcje nie śmiem Cię podejrzewać. Gdyby wolność słowa w Polsce borykała się z przeszkodami, nie pisałabyś tych słów. Ze strachu lub braku dostępu do przekazu. Od czasu projektu pod szyldem IV RP mamy silną polaryzację mediów. Od lewicowo-liberalnych po prawicową hołotę, nieprawdaż? NIE i Gazeta Polska, Gazeta Wyborcza i Rzeczpospolita. TVN i Trwam. Z całym szacunkiem, chęć eksterminacji tych pierwszych jest rzeczywistym zagrożeniem dla wolności słowa. Egzystują obok siebie fora takie jak to, fora lewicowe oraz prawicowe i katolickie. Każde z nich - mniej lub bardziej - jest zorientowane na określony światopogląd.
Andrzej Kostewicz i wolność słowa, np. tutaj: http://www.gadu-gadu.pl/burda-na-spotka ... wdzista/40

Zubo, nie znam Twoich zainteresowań, lecz zapewniam Cię, że wiele jest kobiet, których pasje trudno realizować bez wykształcenia i ambicji zawodowych. Niestety, antydemokratyczne poglądy JKM stoją w opozycji do pozycji kobiety wolnej i równej w stosunku do mężczyzny.
Lecter

Postprzez Lubon1 » 30 listopada 2012, 23:57

Lecter napisałeś o chęci eksterminacji NIE, Gazety Wyborczej a w końcu TVN... nie sposób się nie zgodzić z Twoim stwierdzeniem bo można to zobaczyć nawet na TVP ( mam nadzieję, że płacisz abonament ;) ) ale z drugiej strony... ... naprawdę nie widzisz nagonki na Gazetę Polską, Rzeczpospolitą i Trwam ze strony tych pierwszych? ??
Lubon1

LINCZ Uwagi na temat forum i portalu

Postprzez zuba » 1 grudnia 2012, 01:57

No proszę zaczyna mnie wciągać forum :-)
Obejrzeliśmy film i jeszcze tu zajrzałam.

Lecter napisał(a): Gdyby wolność słowa w Polsce borykała się z przeszkodami, nie pisałabyś tych słów. ......

Tych słów jutro, za tydzień możesz nie zobaczyć, gdy będzie tylko takie widzimisie kogoś.
Piękne porównania przeciwieństwa typu Wyborcza = Rzeczpospolita, w sytuacji gdy ta druga została skutecznie spacyfikowana.
TV Trwam - TVN, a jakże obydwie dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej. Najwidoczniej dostępny kanal disco-polo niesie super wartościowe treści w porównaniu z TV Trwam (osobiście nie oglądam). :-)
Jak już jesteśmy przy mediach-prasie to polecam Najwyższy Czas.

Lecter napisał(a):lecz zapewniam Cię, że wiele jest kobiet, których pasje trudno realizować bez wykształcenia i ambicji zawodowych.

Ja natomiast zapewniam Cię, że po za światem pięknych wiecznie młodych, wykonujących super pracę (atmosfera, warunki, pracodawca, płaca) kobiet z pierwszych stron kolorowej prasy czy autorytetów z okienka TV.
Jest cała reszta - mnóstwo kobiet, dla których tygodniowa harówka 40 lub więcej godzinna nie jest wymarzonym sensem życia.
Lubię swoją pracę, ale stanowczo wolałabym nie mieć ekonomicznego musu jej wykonywania, ba w obecnej sytuacji postawiłabym na dzieci na pierwszym miejscu. A już zupełnie pozytywnie nie odbieram faktu, że "dopiero "(zdaniem polityków rządowych) w 2040 będziemy musiały pracować do 67 roku życia, (na co się łapie).
Zupełnie inną kwestią może być samorealizacja Pań pracujących na przykład w markecie - cóż może być piękniejszego niż niedziela za kasą!
Nikt nie zabroni kobiecie pracować w sytuacji, gdy jej mąż zarobi godziwie na rodzinę, ale nikt też jej do tego ekonomicznie nie będzie zmuszał.

dobranoc
kolorowych snów
Zuba

zuba

Postprzez Stary Libańczyk » 1 grudnia 2012, 09:57

Nawet gdybym poniósł karę to i tak byście po mnie jechali.Poza tym miałem wtedy trochę ponad 15 lat więc na pewno zamordowałem jakiegoś opozycjonistę.Chyba faktycznie pójdę drugi raz się sam spałować.Napiętnujcie również tych którzy byli w harcerstwie w tamtych latach.Lecter ma rację.Różne fora i opinie funkcjonują obok siebie ale to nie znaczy że trzeba się nawzajem wycinać po chamsku.Trochę szacunku dla odmienności.I przestań moralizować jakbyśmy wszyscy oprócz Was żyli w Nibylandii.
Stary Libańczyk

Postprzez Lecter » 1 grudnia 2012, 12:21

Lubon1 napisał(a):ale z drugiej strony... ... naprawdę nie widzisz nagonki na Gazetę Polską, Rzeczpospolitą i Trwam ze strony tych pierwszych? ??

zuba napisał(a):Tych słów jutro, za tydzień możesz nie zobaczyć, gdy będzie tylko takie widzimisie kogoś.
Piękne porównania przeciwieństwa typu Wyborcza = Rzeczpospolita, w sytuacji gdy ta druga została skutecznie spacyfikowana.
TV Trwam - TVN, a jakże obydwie dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej. Najwidoczniej dostępny kanal disco-polo niesie super wartościowe treści w porównaniu z TV Trwam (osobiście nie oglądam). :-)

I jedna, i druga strona na siebie napada. Natomiast szczególnie jedna strona lubi czasami wkroczyć w klimat niemieckich lat międzywojennych. Z tym się nie da polemizować. Do czego jednak zmierzam. Te nagonki, mimo iż negatywne z definicji, są objawem wolności słowa dla obu stron. Ich siła będzie taka, jaki będą miały posłuch w społeczeństwie.
Rzeczpospolita, powiadacie. Wydawałoby się, że jedyny poważny dziennik sympatyzujący ze środowiskiem prawicy, skutecznie się zeszmacił. Musi walczyć o swoją wiarygodność. Lepiej już czytać Fakt, SE. Oni chociaż nie udają yntelygenckich.
W przypadku ograniczeń wolności słowa, TV Trwam nie nadawałby z Polski. Prawa rynku: pieniądze i oglądalność, która wg badań spada.

Lubisz swoją pracę, ale nie chcesz pracować.
To przecież oczywiste, kasjerka w markecie, ale również kasjer swojej pracy nie wykonują z pasji.
Lecter

Postprzez Mieszko966 » 5 grudnia 2012, 22:23

Nie było mnie tu jakis czas, a tutaj ale się dzieje :). Pawlok swoją droga żyć bez forum nie potrafisz :). To taka trudna miłość :))).
Mieszko966

Postprzez Stary Libańczyk » 22 grudnia 2012, 18:05

Widzę że zniknęły wszystkie komentarze na stronie głównej rozumiem że ma to związek ze zmianami zasad ich dodawania?Jakie to będą zmiany?
P.S. Powiem szczerze że po przeczytaniu postów pod artykułem o konkursie meldunkowym jestem za tym żeby ukrócić chamstwo jakie się tam pojawiło.
Stary Libańczyk

Postprzez izabell » 22 grudnia 2012, 18:13

Najprawdopodobniej komentarze będą już moderowane przed ich opublikowaniem. Zastanawiamy się także czy nie zlikwidować zupełnie możliwości anonimowego komentowania.
izabell
Pomógł forum

Postprzez Stary Libańczyk » 23 grudnia 2012, 10:47

Wg. mnie błędem było właśnie dopuszczenie do komentarzy anonimowych bo zrobił się rynsztok jak np. na e-poznań.
Stary Libańczyk

Postprzez izabell » 23 grudnia 2012, 10:57

Zgadzam się z Tobą w 100%. Człowiek uczy się na błędach....
izabell
Pomógł forum

Postprzez orwell » 23 grudnia 2012, 11:39

Dziękuję za życzenia świąteczne.
(ze strony głównej)
Ja również, Życzę zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w Rodzinnym gronie.

OPŁATEK
Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Cyprian Kamil Norwid
„na kursie i na ścieżce”
„państwo zdało egzamin”
orwell

komromitacja Pani redaktor - Uwagi na temat forum i portalu

Postprzez zuba » 27 grudnia 2012, 15:03

izabell napisał(a):Zgadzam się z Tobą w 100%. Człowiek uczy się na błędach....

No proszę czytam kolejne rozdziały kształtowania e-lubon.
I przyznam szczerze że nie rozumiem Izabell Twojej roli w zaognianiu konfliktu.
Z jednej strony burzycie się na temat wycieczek personalnych, języka wypowiedzi itp itd.
Z drugiej strony sama to realizujesz?
Rozdwojenie jaźni?
Akceptujesz taki , język i wycieczki personalne?
A potem się dziwisz, coś usuwasz, blokujesz itp itd ?
"heheheh buraku uuuu ale wyszukane slownictwo. widze ze zaprcie cisnie na mozg. proponuje siemie lniane a na pewno cisnienie zejdzie i troszke jsnosci rozum ogarnie." (Anonim, czw., 20/12/2012 - 19:26 )

A także przyłączasz się:
""Weź tera kajecik, ołówek i pisz podsumowanie.
Chamstwu w życiu
Chamstwu w ży...
Jak piszesz chamstwu, Jasiu, no jak piszesz chamstwu, no jak, no jak.
No tak no
No może i dobrze
Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłą""

Nie pisz tylko, że użyłaś cytatu bo widziałam cytat zamieszczony przez pawloka dotyczący Jaruzelskiego (czyli Wolskiego) i był on szybciutko usunięty.

Jakie są przyczyny takiego postępowania ?
Czyżbyś Pani redaktor akceptowała chamstwo i się do niego dokładała ?

Stary Libańczyk napisał(a):Wg. mnie błędem było właśnie dopuszczenie do komentarzy anonimowych bo zrobił się rynsztok jak np. na e-poznań.

Zauważ że tu rynsztok jest nadal akceptowany.
Osobiście wole fora gdzie wolność wypowiedzi stawiana jest na pierwszym miejscu, a ewentualne reguły moderacji dotyczą wszystkich. Te reguły moderatorom e-lubon są obce.

Lecter napisał(a):Lubisz swoją pracę, ale nie chcesz pracować.

Tu bowiem dochodzimy do dylematu czy żyjemy by pracować czy też pracujemy bo musimy żyć?

Zuba

zuba

Postprzez Stary Libańczyk » 27 grudnia 2012, 15:51

A może byś tak zuba dołączyła do redakcji i pokazała jak powinno to wszystko wyglądać? Bo na razie to że zacytuję: uprawiasz internetowe pieniactwo.
Stary Libańczyk

Postprzez izabell » 27 grudnia 2012, 16:10

Bo komuś się znudziło już, że na forum jest spokój i musi na nowo wprowadzać zamęt. Święta się skończyły, zatem znów można zacząć. A odnośnie wstępowania w szeregi członków redakcji to np. pawlok dostał taką propozycję, ale nie chciał skorzystać.
izabell
Pomógł forum

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy forum