Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Dzisiejszy bieg niepodległości

Dzisiejszy bieg niepodległości

Dyskusje o aktualnościach z kraju i ze świata

Dzisiejszy bieg niepodległości

Postprzez aga33742 » 11 listopada 2012, 19:45

Dzisiejszy bieg. Wszystko byłoby fajnie gdyby drogi były trochę lepiej oznakowane.
aga33742

Re: Dzisiejszy bieg niepodległości

Postprzez aga33742 » 11 listopada 2012, 19:49

Jeszcze raz ja.
Dzisiaj o godzinie 10.00 chciałam wyjechać z Lubonia w stronę Dębca.A tu nie miła niespodzianka.Brak jakichkolwiek informacji na drogach,że jest zamknięta z powodu biegu,dopiero jak dojechałam do bariery z zakazem to było wiadomo że sie nie przejedzie. Pół godziny jeździłam aby wydostać się z Lubonia i to w dodatku w kierunku Górczyna a jechałam na Dębiec :(
aga33742

Postprzez Sławol » 11 listopada 2012, 23:31

To fakt, też się wbiłem na sobieskiego na HALT! heh. Wcześniej widziałem mapkę trasy więc objechałem armii poznań. Z jednej strony oznakowanie każdej krzyżówki/krzyżóweczki z trasą, byłoby bardzo drogie. Z drugiej to mogli się wnerwić, szczególnie ci przejezdni, bo swoi daliby sobie radę z przebiciem.
Sławol

Postprzez dragsterdh » 12 listopada 2012, 08:14

Ja pokręciłem się trochę po mieście, ale przynajmniej odwiedziłem miejsca, w których dawno mnie nie było :) W zasadzie mogłem poczekać, aż przebiegną ale nie lubię bezczynnie stać. W przyszłym roku będą czekać na mnie, bo w końcu mam zamiar wziąć udział w biegu :)
"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego faktu w słowa."
dragsterdh

Postprzez juzes » 12 listopada 2012, 19:28

Z punktu widzenia uczestnika biegu to nie było tak źle jeśli chodzi o korki na zamkniętych ulicach. Na innych biegach wyglądało to o wiele gorzej.

Z tego co wiem organizatorzy zrobili bardzo wiele, aby poinformować mieszkańców o utrudnieniach (min ok 4000 rozniesionych ulotek)

Jeśli chodzi o organizację biegu to było super. To co zrobiła ta grupa osób organizująca ten bieg to mistrzostwo, a co przez to idzie dla miasta ogromna promocja (pozytywne informacje o biegu pojawiały się w ogólnopolskich mediach) i praktycznie wśród wszystkich wypowiedziach uczestnikach biegu dało się słyszeć pozytywne opinie.

Więc apel do sponsorów, mieszkańców i władz miasta wspomagajcie ich bo naprawdę robią bardzo wiele dobrego i rodzi się coś z czego Luboń może zasłynąć w Polsce, a te 2h utrudnień na drogach da się wytrzymać :)
Nowoczesna wolność słowa polega na tym, że jak przyczepisz pe... do krzyża,
to jesteś "artystą", a jak zrobisz karykaturę geja, to jesteś "faszystą".
juzes

Postprzez izabell » 12 listopada 2012, 20:07

Ok, ale z sygnałów płynących do redakcji wynika, że bardzo źle było wszystko oznakowane dla kierowców i wiele osób nie dostało też żadnej informacji o utrudnieniach. Mieszkańcy jak sami mówią przez dwie godziny byli uwięzieni w środku biegu. Wielu jeździło z jednej ulicy na drugą szukając wyjazdu....
izabell
Pomógł forum

Postprzez juzes » 12 listopada 2012, 20:18

izabell napisał(a):Ok, ale z sygnałów płynących do redakcji wynika, że bardzo źle było wszystko oznakowane dla kierowców i wiele osób nie dostało też żadnej informacji o utrudnieniach. Mieszkańcy jak sami mówią przez dwie godziny byli uwięzieni w środku biegu. Wielu jeździło z jednej ulicy na drugą szukając wyjazdu....

Bo kto dziś czyta ulotki znalezione w skrzynce pocztowej ??
Ba kto wpuszcza w blokach osoby chcące takowe roznieś ??
No i głosy krytyki są zawsze przez media chętniej uwypuklane niż pozytywne opinie bo to jest bardziej chwytliwe.
No i nie da się każdego osobiście poinformować.
Mam nadzieję że z biegiem czasu dotrze do mieszkańców Lubonia że 11 listopada każdego roku coś pozytywnego w tym mieście się dzieję.

A że wielu mieszkańców to docenia i rozumie świadczy ilość kibiców (mieszkańców Lubonia na trasie) kilkukrotnie większa niż na ostatnim meczu naszego super klubu X ligowego
juzes

Postprzez izabell » 12 listopada 2012, 20:23

Po prostu organizatorzy powinni zwrócić większą uwagę na mieszkańców w przyszłym roku, a zwłaszcza na kierowców.
izabell
Pomógł forum

Postprzez juzes » 12 listopada 2012, 20:41

izabell napisał(a):Po prostu organizatorzy powinni zwrócić większą uwagę na mieszkańców w przyszłym roku, a zwłaszcza na kierowców.

W jaki sposób ?? Zapewniać każdemu lektykę ?

Z tego co wiem nawet w parafiach były podawane informacje o biegu w ogłoszeniach parafialnych. (przynajmniej zwracano się z taka prośbą do proboszczów)

No i naprawdę bieg w mieście i blokada ulic to nic dziwnego.
A że zawsze znajdzie się jakiś niezadowolony kierowca to normalne.

Dziwię się natomiast jednemu z głównych Lubońskich mediów że nie widzi pozytywów, tylko szuka sensacji w tym że kilku kierowców nie mogło gdzieś dojechać.

I nie piszę jako organizator bo w tym roku nie miałem z organizacja nic wspólnego.
juzes

Postprzez izabell » 12 listopada 2012, 21:12

Pozytywy znalazły się na stronie głównej, a forum jest od wymieniania informacji i poglądów. Wierz mi, że nie był to tylko jeden kierowca...
izabell
Pomógł forum

Postprzez pawlok » 12 listopada 2012, 21:20

juzes napisał(a):W jaki sposób ?? Zapewniać każdemu lektykę ?

Poprzez sprawną informacje - dla kierowców to bilbordy ustawione przy lubońskich zakorkowanych drogach.
Informacja typu:
11XI Bieg Niepodległości .
Przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowym.
Kierowco sprawdź na www.........
Np.: rondo Żabikowskie, rondo przy Outlet , Żabikowska/Kościuszki, Armii Poznań - Powstańców, Sobieskiego - Fabryczna itp itd
Kierowca (także tranzyt) stojąc w korku przez kilkanaście dni przyswoi że 11XI) coś się będzie dziać.
A co pozytywności - szumu w mediach ilość tego typu imprez roku na rok rośnie wiec jak czy za rok znowu PTV uderzy do Lubonia czy wybierze inne wielkopolskie miasteczko ?

Pawlok
pawlok

Postprzez Sławol » 12 listopada 2012, 23:16

Mówimy o Luboniu. A jak w Poznaniu jest maraton? Nie biegam więc nie śledzę kiedy, co i jak. Tak więc zdarzyło mi się jechać i koło bema trafić na zamkniętą ulicę. zaskoczony mówie sobie: o kurcze biegają, trzeba szukać objazdówki. Normalnie zawróciłem i bez żadnego problemu szukałem innej ulicy do przebicia. I CO? mam mieć żal do grobelnego że nie przywiózł ulotek do lubonia? Że bilbordów nie zawiesił? Nie róbmy się porąbani. Sytuacja raz na ileś tam czasu a wiara sapie jakby nie wiadomo co im zrobiono. wstyd mi na to frajerstwo, które wpisze się na forum bezosobowo jako np. xxx i "drze" ryja na te wszystkie swoje "problemy". Na tym forum ostatnio jest tak zrąbany klimat, że w każdym wątku jakieś kłótnie. Przeważnie NIC nie wnoszące.
Sławol

Postprzez izabell » 12 listopada 2012, 23:58

Bo każdy ma jakieś ale...... takie klimaty znam.... najwięcej szumu robią zawsze Ci, którzy najmniej robią, a tylko gadają i plotkują...
izabell
Pomógł forum

Postprzez thymus1 » 13 listopada 2012, 06:57

Samą ideę biegu jak i jego zaistnienie serdecznie popieram. Nieco irytujący jest jednak fakt, że bardzo ciężko było wydostać się z osiedlowych uliczek. Sam stałem się ofiarą "zamkniętych ulic" - o biegu wiedziałem - uważam jednak, że informacja o utrudnieniach w ruchu winna być lepiej "podana" - nie dotarły do mnie ulotki (choć przeglądam spam ze skrzynek), nie słyszałem ogłoszeń parafialnych - a na stronę biegu nie wszedłem (nie jest to dziedzina sportu, która mnie pasjonuje - więc nie czułem potrzeby nazbyt pilnego śledzenia tematu)
Może informacja naklejona na klatkach schodowych byłaby bardziej "rozpoznawalna".

Nie wiem, czy Luboń stanie się sławny z uwagi na bieg, który odbywa się 11 listopada - szczerze powiedziawszy powątpiewam. Popularyzowanie tej czy innej dziedziny sportu jest jednak nad wyraz pozytywne i za to plus do inicjatorów akcji.

Pozdrawiam

Radek Sajkiewicz gg2895386

thymus1

Postprzez szudi » 13 listopada 2012, 09:13

Wierzcie mi (biegam regularnie w zawodach), że taka impreza, jaką zrobiono w Luboniu z okazji Dnia Niepodległości, będzie marketingowo bardzo mocno popularyzowała miasto, szczególnie w środowisku biegowym. Widać, że za to zabrali się ludzie, którzy mają bieganie i sport we krwi i w serduchu. I chwała im za to - docenić to może jedynie w 100% albo zawodnik, albo osoba, która organizuje coś takiego w swoim mieście. Tylko tacy ludzie wiedzą, co i jak powinno być zrobione, ewentualnie co jest do korekty. Po niedzielnej imprezie wiem, że Luboń i jego Bieg Niepodległości z prędkością "worpową" zbliża się do ideału imprezy biegowej...

W kwestii niezadowolonych kierowców - zawsze będzie taka pula ludzi, którym coś się nie podoba lub czegoś zawsze nie wiedzą. W każdym mieście z organizowaną imprezą biegową jest ten kłopot. Ideałem byłoby (dla tych ludzi) gdyby biegi organizowane były na polach, łąkach czy w lesie i gdyby nie musieli oglądać biegaczy w śmiesznych, krótkich spodenkach. Niestety, to kłóci się z ideą i klimatem biegu masowego dla uczczenia Święta Niepodległości, które właśnie dlatego organizowane jest w mieście, żeby wokół Święta zjednoczyć i zintegrować ludzi. Info o biegu było podawane z takim wyprzedzeniem i w tylu źródłach, że miejscowi powinni o tym wiedzieć, tym bardziej, że był to drugi bieg. Przyjezdni i goście muszą się- niestety - dostosować. Jeśli ktoś nie rozumie, że RAZ!!! w roku w mieście organizuje się imprezę biegową i na 3 godziny blokuje kawałek miasta, to raczej nadaje się na stronę www.narzekalnia.pl , a nie na to czy inne forum...
szudi

Następna strona

Powrót do Aktualności