Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Emertury...

Dyskusje o aktualnościach z kraju i ze świata

Re: Emertury...

Postprzez Lubon1 » 27 maja 2013, 17:35

Gość... no bo i o czym tu pisać? ... to jest tak, jakby ktoś, chciał wyrazić swój pogląd nad rolą telewizorów kineskopowych za 20 czy 30 lat... za 20, 30 lat nie będzie już żadnych tv opartych na kineskopie... i nie będzie też ZUS! ...
... nie będzie też OFE... bo kolejne rządy wyrwą z nich cały kapitał?!
... nie będzie też tzw. III Filaru czyli wszystkich dziwnych funduszy emerytalnych... moim zdaniem, w momencie gdy zbyt wielu ludzi zacznie domagać się tam o swoje pieniądze prostszym rozwiązaniem będzie dla nich ogłoszenie upadłości?! ( nikt zwrotu tych środków przecież nie gwarantuje! )

... jedyną alternatywą jest obecnie zakładanie jak największych rodzin... czym więcej dzieci, tym większe prawdopodobieństwo, że któreś przyśle nam ze zmywaka w Anglii czy Niemczech jakieś zaskórniaki i da nam opłacić podatki, czynsze, mandaty, abonamenty, VAT-y, inne opłaty zwyczajne i nadzwyczajne... etc. ... :(
Lubon1
 
Posty: 1124
Dołączył(a): 11 lipca 2011, 18:10

Re: Emertury...

Postprzez Gość » 27 maja 2013, 21:49

Gość
 

Re: Emertury...

Postprzez gość » 28 maja 2013, 21:43

Lubon1 napisał(a):Gość... no bo i o czym tu pisać? ... ... nie będzie też tzw. III Filaru czyli wszystkich dziwnych funduszy emerytalnych... m:(


O czym tu pisać?
O frajerskim społeczeństwie pozwalającym się skubać bandzie !
III filar jak będziesz miał z czego to istnieje wiele "pewnych lokat" ...choć oczywiście możemy założyć że jutro ktoś wystrzeli rakietkę atomową i tyle z tego zobaczymy..
gość
 

Re: Emertury...

Postprzez Lubon1 » 26 czerwca 2013, 17:55

Tak i likwidacja OFE staje się faktem!
... wszystkie szaraki stracą to, co uzbierały nieraz przez ponad dekadę a dzięki temu rząd będzie mógł jeszcze przez dwa lata opowiadać nam o "zielonej wyspie"... no i stosowne premie sobie i swoim poplecznikom z tego tytułu wypłacać oczywiście?! ...
... jest ktoś na tym Forum, w tym mieście, kto chciałby jeszcze podjąć dyskusję dotyczącą prawdziwie ważnych tematów?
Lubon1
 
Posty: 1124
Dołączył(a): 11 lipca 2011, 18:10

Re: Emertury...

Postprzez izabell » 26 czerwca 2013, 21:04

I nie ma na kogo głosować.....
Avatar użytkownika
izabell
Pomógł forum
 
Posty: 6785
Dołączył(a): 12 stycznia 2006, 22:28
Lokalizacja: Luboń

Re: Emertury...

Postprzez Lubon1 » 26 czerwca 2013, 21:22

Izabell... no nie ma?!
... z tego co pamiętam pomysł likwidacji OFE wyszedł z PIS ( Węgry - Orban ) a PO, po wstępnej krytyce... teraz go tylko realizuje?!
Lubon1
 
Posty: 1124
Dołączył(a): 11 lipca 2011, 18:10

Re: Emertury...

Postprzez Err » 28 czerwca 2013, 11:25

szkoda czasu na dyskusje, nic to nie da a oberwać można :(
Err
 

Re: Emertury...

Postprzez gość » 29 czerwca 2013, 21:39

Lubon1 napisał(a):Tak i likwidacja OFE staje się faktem!
... wszystkie szaraki stracą to, co uzbierały nieraz przez ponad dekadę a dzięki temu rząd będzie mógł jeszcze przez dwa lata opowiadać nam o "zielonej wyspie"... no i stosowne premie sobie i swoim poplecznikom z tego tytułu wypłacać oczywiście?! ...
... jest ktoś na tym Forum, w tym mieście, kto chciałby jeszcze podjąć dyskusję dotyczącą prawdziwie ważnych tematów?


Jak widać lubicie powielać na forum bzdury.
Nie ma na kogo głosować ? Tylko emerytura obywatelska jest w stanie rozciąć węzeł gordyjski obecnego sytemu emerytalnego w którym urodzeni po 197X roku mogą zapomnieć o emeryturze.....no chyba że w wieku 91 lat któryś z następców gangsterów w białych kołnierzykach wspaniałomyślnie im ją przyzna.
Poczytajcie zatem kto mówi o emeryturze obywatelskiej, kto pozwoli wam mieć środki na wypracowywanej własnego kapitału emerytalnego.
Rzeczywiście jak widać po wypowiedziach także na tym forum – polskie społeczeństwo w tej kwestii jest głupie.
Jak barany przyjęliśmy 67 lat – a kraj powinien zawrzeć w strajku generalnym, jak baranom nie powiedziano nam przy reformie gangstera zwanego premierem Buzka ,że celem tej reformy jest tylko zmniejszenie zastępowalności wynagrodzenia przez emeryturę.
Że I+II filar to optymistycznie emerytura w wysokości 30% wynagrodzenia.
[d] Dzisiejszy 20,30 latku zarabiasz 2000 – nie odłożysz nawet na minimalne świadczenie, masz średnią krajową 3600 dostaniesz 1200 emerytury ? Przeżyjesz za to ? Wykupisz leki?
Nędza to nas czeka na starość. [/b]
I nie będzie na to miało wpływu czy to da ZUS czy OFE z ZUS.
Oba te składniki to czysta patologia - jedna państwowa druga dająca łatwy zysk finansjerze.
Ale o tym gangsterzy nie mówią, plotą bzdury o znaczeniu wysokości odprowadzanych składek w sytuacji gdy dla siebie zostawili furtkę bo ZUS płacą tylko przez chwilkę, a potem kasa zostaje.
Niestety najbardziej oskubani zostaną ci zarabiający w okolicach średniej krajowej pracujący w firmach, gdzie nie da się dogadać na papierze minimalna, a rzeczywiste wynagrodzenie do ręki.
Lubon1 z racji że należysz do tych co ten temat rozumieją - ile masz tych wirtualnych złotówek na OFE 20,30,40,50 tysiaków ? Wierzysz że to starczy na eme? Zauważyłeś jak ograniczenie (kradzież) składki przez Tuska spowodowała margineralizacje tej cząstki - nie ma szans by odłożyć znaczący kapitał. A dla kogoś zarabiającego minimum są to kwoty śmieszne.
Wiec głosujcie dalej na PO, SLD, PIS, Palikota, PSL itp itd a emerytury nie zobaczycie tylko zadowolone głowy Rostowskiego i Kamysza dokonującego skoku na kasę w świetle jupiterów.
Co zrobią jutro gdy z roku na rok prawa emerytalne będzie otrzymywać coraz więcej Polaków bez odłożonego kapitału na minimalne świadczenie ? - podwyższą wiek emerytalny!
Prawda, że to proste i skuteczne?
gość
 

Re: Emertury...

Postprzez Lubon1 » 2 lipca 2013, 17:12

Zastanawia mnie dlaczego OFE się nie bronią... słyszymy tylko w mediach, iż zabrały dla siebie 17 mld. składek!...
nikt nie zwraca uwagi, że zdecydowanie większa część z tej sumy wcale nie zasiliła budżetów ich właścicieli, ale dziesiątki tysięcy akwizytorów ... poszło na wynagrodzenia za ich pracę!
... warto by to porównać z kosztami, które wygenerował np. ZUS (jako organizacja) od 1999 roku?!
.... coś mi się wydaje, że dla OFE też to jest w d... interes?!
http://www.polskieradio.pl/9/713/Artyku ... edzy-z-OFE
Lubon1
 
Posty: 1124
Dołączył(a): 11 lipca 2011, 18:10

Re: Emertury...

Postprzez juzes » 3 lipca 2013, 09:51

Nie ma znaczenia czy to będzie ofe czy zus obecny system emerytalny jest oparty faktycznie na systemie argentyńskim tak jak "słynne parabanki"

Ofe inwestują znaczną część środków w obligacje skarbu państwa z których pozyskane pieniądze wspierają Zus. Więc po co w ten sposób finansować zus jak można zlikwidować ofe i mieć te pieniądze.

Co do pomysłów o dobrowolności wyboru to to żadna dobrowolność
Podniesienie o 2% składki dla osób pozostających w ofe a nie w zus to jakby kara za pozostanie w ofe

Oba rozwiązania zmierzają do likwidacji lub zmniejszenia udziału ofe, spowoduje to konieczność przekazania znacznych kwot w krótkim czasie do zus co wiąże się m.in, z ogromną wyprzedażą akcji posiadanych przez ofe która doprowadzi do bessy na giełdzie. Zawirowania pojawią się też na rynkach obligacji i innych papierów. Wartość jednostek zgromadzonych przez osoby pozostałe w ofe gwałtownie spadnie.
Te próby ratowania zus i finansów państwa przypomina mi budowanie coraz wyższego domu z kart i to komuś komu zabrakło kart i aby postawić wyższy zaczyna podbierać karty z podstawy budowy.

To że czas pracy i składki na emeryturę są za krótkie i małe to żaden argument bo przy średniej krajowej czyli ok 3800 brutto każdy po 40 latach pracy przy założeniu że składki są inwestowane i przynoszą 4% zysku rocznie powinien mieć ok 880.000 zł kapitału co dawało by samych odsetek ok 2900 zł miesięcznie*.

* przy obliczeniach zakładałem że zysk jest nieopodatkowany
Nowoczesna wolność słowa polega na tym, że jak przyczepisz pe... do krzyża,
to jesteś "artystą", a jak zrobisz karykaturę geja, to jesteś "faszystą".
Avatar użytkownika
juzes
 
Posty: 557
Dołączył(a): 5 maja 2006, 17:58
Lokalizacja: Luboń

Re: Emertury...

Postprzez Lubon1 » 3 lipca 2013, 18:27

Juzes... niestety to tak nie działa jak starają się nam wcisnąć!
... otóż... minister mówi... gdyby nie OFE... w budżecie Państwa byłoby dzisiaj 240 mld. złotych a próg konstytucyjny ( 60% PKB zadłużenia ) nie był by zagrożony...
... z tym jest tak samo jak gdybyś np. Ty, czy ktokolwiek inny w 1999 roku ( wtedy weszły OFE ) postanowił np. nie jeść ( tam czegoś ), nie pić, nie palić... gdybyś tego się trzymał i dzisiaj podliczył... suma oszczędności pewnie byłaby ciekawa?!... ale przecież tych pieniędzy nie masz... zgadza się?

Moim zdaniem gospodarka to żywy organizm i może sięgnąć po realne oszczędności ( tym bardziej obywateli ) tylko w warunkach bezwzględnej i ostatecznej konieczności! !!!
... jesteśmy "zieloną wyspą" w Europie! ... nie ma żadnych przesłanek abyśmy już dzisiaj mieli kapitał zgromadzony w OFE likwidować!
Lubon1
 
Posty: 1124
Dołączył(a): 11 lipca 2011, 18:10

Re: Emertury...

Postprzez Lubon1 » 3 lipca 2013, 18:45

p.s.
OFE to nie tylko obligacje ( najlepsze jakie możemy sobie wyobrazić! ... bo znajdujące się w rękach obywateli a nie kapitałów )... to też akcje ( każdy z nas uczestniczących w OFE ma kawałek i Orlenu, i spółek energetycznych, i też wielu innych przedsiębiorstw z GPW )
... nie ma możliwości aby w którymś momencie wartość tego pakietu wyniosła "0"
Lubon1
 
Posty: 1124
Dołączył(a): 11 lipca 2011, 18:10

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Sprzedam
  Kia Carnival CRDi, ogromne auto, 2003, hak, relingi, sprawne!
 • Kupię
  Dominika
 • Dam pracę
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Sprzątanie
 • Szukam pracy
  Opieka
 • Dam pracę
  MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu.
 • Dam pracę
  zatrudnię Pracownika