Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Ogrzewanie Lubonianka

Ogrzewanie Lubonianka

Postprzez lormak » 19 listopada 2014, 19:41

Witam wszystkich :)
Od niedawna jestem mieszkańcem Lubonia a konkretniej Lubonianki - ul. Sikorskiego, zielone bloki.
Będzie to moja pierwsza zima w nowym mieszkaniu i stąd też przyszły mi do głowy pytania odnośnie ogrzewania miejskiego.
1. Czy kaloryfer w łazience jest olicznikowany ? Pewnie niektórym pytanie wyda się dziwne ale w moim poprzednim mieszkaniu, w spółdzielni w Poznaniu kaloryfery w łazienkach nie miały podzielników i były zawsze włączone na full :)
2. Czy ktoś zna przewidywane koszty ogrzewania ? Np. przy włączonym jednym grzejniku w ciągu dnia na ok. 5h - poprzedni właściciele twierdzili, że nie trzeba w ogóle włączać grzejników ale raczej kiepsko jest uzyskać temperaturę ok. 22 stopni bez włączenia grzejnika.

Będę wdzięczny za wskazówki i proszę o wyrozumiałość :)
lormak

Re: Ogrzewanie Lubonianka

Postprzez toooomelo » 20 listopada 2014, 21:47

lormak napisał(a):... w moim poprzednim mieszkaniu, w spółdzielni w Poznaniu kaloryfery w łazienkach nie miały podzielników i były zawsze włączone na full :)

A kto za to ciepło zapłacił? :wink:
Patrz w lusterka - motocykliści są wszędzie!
toooomelo

Postprzez Gość » 22 listopada 2014, 12:52

toooomelo napisał(a):
lormak napisał(a):... w moim poprzednim mieszkaniu, w spółdzielni w Poznaniu kaloryfery w łazienkach nie miały podzielników i były zawsze włączone na full :)

A kto za to ciepło zapłacił? :wink:

Podejrzewam, że było to wkalkulowane w miesięczne opłaty ale nie mam 100% pewności ale to nie jest tak, że tylko u mnie tak było bo wszyscy mieszkańcy tak mieli, że w łazienkach na kaloryferach nie ma założonych podzielników :) W Luboniu jest trochę nowocześniej stąd też moje pytania :)
Gość

Postprzez Gość » 25 listopada 2014, 18:10

ciekawe w jakiej SM w Poznaniu w łazienkach nie ma choćby podzielników ciepła
na tyle co bywam u znajomych w Poznaniu to sytuacja którą opisałeś jest trochę z gatunku science fiction
możesz temat bliżej opisać
Gość

Postprzez Gość » 26 listopada 2014, 19:22

Gość napisał(a):ciekawe w jakiej SM w Poznaniu w łazienkach nie ma choćby podzielników ciepła
na tyle co bywam u znajomych w Poznaniu to sytuacja którą opisałeś jest trochę z gatunku science fiction
możesz temat bliżej opisać

Nie będę zdradzał jaka to SM bo zaraz się znajdą jacyś życzliwi i zaczną robić dochodzenie i interwencje jakie to niesprawiedliwe, że przecież w innych SM są podzielniki i czują się pokrzywdzeni itp. itd.
Mam wrażenie, że trochę zboczyliśmy z tematu ;)
Gość

Postprzez gość » 21 marca 2015, 23:32

Potwierdzam:w spółdzielni Grunwald - (osiedle Kopernika) tak jest.
gość

Powrót do Osiedle Lubonianka