Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Parkingi przy szkole i na osiedlu

Parkingi przy szkole i na osiedlu

Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez teresa » 30 października 2010, 11:26


witam wszystkich uzytkowników ,poruszam problem dotyczący znowu parkingów w.w otóz nagminnie parkingi są wykorzystywane przez osoby nieuprawnione do tego czyli ludzie którzy przyjezdzają sobie na zakupy do cukierni ,do szewca ,do solarim itp, ,my lokatorzy którzy płacimy podatki za to wszystko przyjedzamy z pracy około godz.14.30-15.00 jestesmy pozosawieni własnemu losowi ,nie mamy gdzie zaparkowac bo ktos sobie przyjezdza na zakupy czy do szkoły i musimy stawiac auta w niedozwolonych miejscach a STRAZ MIEJSKA tylko czyha na takich jak my i wlepia mandaty albo zakłada blokady i tutaj uwaga do STRAZY MIEJSKIEJ aby sie wzieła w koncu do pożądnej pracy bysmy mogli ze spokojem sobie zaparkowac auto tam gdzie jego miejcse a ich to zapewne nie obchodzi czyje jest to auto i ze ty nie masz gdzie stanąć
Pozdrawiam
teresa
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 października 2010, 16:57

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez irenka27-47 » 30 października 2010, 13:15

absolutnie zgadzam się,gdyż mieszkam prz SP NR 2,gdzie niby jest parking dla mieszkańców bloków,ale zaparkowanie samochodu po prac to granicz z cudem,ponieważ stoją tam samochod inne,a reakcji ze strony Strazy Miejskiej brak.
irenka27-47
 
Posty: 34
Dołączył(a): 8 listopada 2007, 15:13

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez marc889 » 30 października 2010, 15:50

Problem generalnie jest ogromny niestety samochodów i kierowców przybywa ,a miejsc parkingowych jak na lekarstwo.Niestety nie wiele z tym można zrobić.Przecież SM miasta Luboń nie będzie się "bawiła" w weryfikację i karanie kierowców samochodów nie mających miejsca zamieszkania w pobliżu osiedla,bo to jest niewykonalne :crazy:
P.S Proszę zwrócić uwagę na pisownie.Jak można robić zakupy u szewca ? :P
marc889
 
Posty: 127
Dołączył(a): 16 października 2010, 21:23

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez Coolbob » 30 października 2010, 23:41

Problem parkingów obecny jest w wielu miejscach i nie tylko w Luboniu. Obawiam się, że niewiele można z tym zrobić jeśli chodzi o miejsca już zagospodarowane :(
To jeden z powodów dla którego zmieniłem moje M-4 w Poznaniu na dom w Luboniu...
Co do Straży Miejskiej, jeśli zostanie ona wezwana przez kogokolwiek lub poinformowana o jakimś wykroczeniu przez jakiegoś "życzliwego", nie może nie interweniować. Inna sprawa, to sposób interwencji...
-------------------------
Punkt G u kobiety znajduje sie na koncu wyrazu shoppinG.
Avatar użytkownika
Coolbob
Pomógł forum
 
Posty: 838
Dołączył(a): 2 lipca 2006, 11:53
Lokalizacja: Luboń/Lasek (wreszcie!)

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez dory2 » 2 listopada 2010, 18:08

Wow...!
Widziałam w zeszłym tygodniu rano jak Straż Miejska zakładała blokady na koła aut zaparkowanych pod biblioteką :wink:
Czyli jak się chce to można :!: Gdyby tak zrobili sobie tygodniowy dyżur w tym miejscu :o Marzenia :mrgreen:
Avatar użytkownika
dory2
 
Posty: 439
Dołączył(a): 5 listopada 2009, 11:14
Lokalizacja: Luboń/Żabikowo

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez MaWo » 31 sierpnia 2011, 13:35

Informacja dla wszystkich którym wydaje się że tabliczka "Nie dotyczy mieszkańców budynku X" pod znakiem "zakazu ruchu B-1" zabezpiecza ich miejsca parkingow pod blokiem przed parkowaniem osób nieuprawnionych. Takie tabliczki znajdują się np. przy wjazdach od ulicy Źródlanej pod bloki na Żabikowskiej 62 A-F.
Po zbadaniu sprawy przez Straż Miejską taką otrzymałem wiadomość:

"W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że dojazdy do budynków przy ul. Żabikowskiej 62 A-F zaliczane są do dróg wewnętrznych (art. 8 ust. 1 Ustawy o drogach publicznych).
Budowa, przebudowa, remont, utrzymanie, ochrona i oznakowanie dróg wewnętrznych oraz zarządzanie nim należy do zarządcy terenu na którym zlokalizowana jest droga, a w przypadku jego braku do właściciela tego terenu (art. 8 ust.2 Ustawy o drogach publicznych).
Zarządzanie ruchem na drogach wewnętrznych, w tym w strefie ruchu i strefie zamieszkania, należy do podmiotu zarządzającego tymi drogami (art. 10 ust.7 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym).
Zatem prawidłowe oznakowanie jest obowiązkiem Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Żabikowskiej 62 w Luboniu. Straż Miejska w Luboniu nie jest w posiadaniu danych osób uprawnionych do parkowania w miejscu obowiązywania zakazu ruchu z wyłączeniem dla mieszkańców.
W związku z powyższym nie ma możliwości egzekwowania istniejącego oznakowania na wymienionym terenie."


Wydrukowałem i trzymam na wypadek gdy zostanę przymuszony z powodu braku miejsca zaparkować "nielegalnie" pod nie swoim blokiem.
Tak na marginesie czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi jak można postawić znak zakazu nie mając instrumentów do jego wyegzekwowania? W jaki sposób Spółdzielnia chciała tego dokonać?
MaWo
 
Posty: 46
Dołączył(a): 14 kwietnia 2011, 07:58

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez M » 31 sierpnia 2011, 15:26

MaWo, zdaje się, że znak możesz sobie kupić i postawić, jeżeli droga jest Twoją własnością.
M
 
Posty: 227
Dołączył(a): 23 lutego 2009, 22:37

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez marc889 » 31 sierpnia 2011, 21:02

Zwyczajnie spółdzielnia uważa, że egzekwować owe zachowanie kierowców powinna SM miasta Luboń...Na marginesie to przecie spółdzielnia nie ma możliwości i instrumentów ,aby egzekwować łamanie zakazu...
marc889
 
Posty: 127
Dołączył(a): 16 października 2010, 21:23

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez pawlok » 31 sierpnia 2011, 22:05

MaWo napisał(a):Tak na marginesie czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi jak można postawić znak zakazu nie mając instrumentów do jego wyegzekwowania? W jaki sposób Spółdzielnia chciała tego dokonać?


A to ciekawe.
Na logikę to spółdzielnia ma takie możliwości - parkujesz łamiąc zasady na terenie administrowanym przez ponosisz konsekwencje np odholowania auta.
Z drugiej strony mielibyśmy do czynienia z zaborem mienia prywatnego na zlecenie spółdzielni...
Że też człowiek nie jest prawnikiem :-)
A wystarczyłoby zamiast dogęszczania nowymi blokami wybudować parkingi dla już mieszkających, dlaczego spółdzielczy nie dbają o swoje interesy ?
Pawlok
pawlok
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, 20:00
Lokalizacja: juz tylko częściowo Żabikowo

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez M » 31 sierpnia 2011, 22:20

Nikt nie odholuje samochodu na prośbę spółdzielni, chyba że spółdzielnia z góry za to holowanie zapłaci i będzie się domagać od właściciela auta zwrotu kosztów. Rzecz w tym, że musi najpierw owego właściciela ustalić a tutaj już jest problem, bo policja spółdzielni takich informacji nie udzieli.
Generalnie samochody się odholowuje tylko wtedy, gdy stanowią zagrożenie, lub blokują ważną drogę. W innym wypadku zakłada się blokady. Luboń ma chyba tylko kilka blokad, więc nikt ich na logikę nie będzie na terenie spółdzielni zakładał (chociaż mi się zdarzyło, ale zablokowałem jakąś polną drogę na działki, zupełnie nieświadomie bo było ciemno, gdy parkowałem).
M
 
Posty: 227
Dołączył(a): 23 lutego 2009, 22:37

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez pawlok » 31 sierpnia 2011, 22:30

M napisał(a):, chyba że spółdzielnia z góry za to holowanie zapłaci .


Ależ to oczywista oczywistość :-)

M napisał(a):Generalnie samochody się odholowuje tylko wtedy, gdy stanowią zagrożenie, lub blokują ważną drogę. ).


Lub wjazd na teren danej posesji.


M napisał(a):Rzecz w tym, że musi najpierw owego właściciela ustalić a tutaj już jest problem, bo policja spółdzielni takich informacji nie udzieli..OT.
Policja nie udzieli Ci także informacji czy auto jest kradzione (tzn jest w jej spisach kradzionych) chcesz kupić auto , masz wszelkie numery i nie zweryfikujesz tego choć jako podatnik łożysz an policje w tym na ewidencje pojazdów skradzionych. Chory kraj...
Pawlok
pawlok
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, 20:00
Lokalizacja: juz tylko częściowo Żabikowo

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez MaWo » 1 września 2011, 11:48

Poruszyłem temat nie ze względu na tę nieszczęsną tabliczkę "Nie dotyczy mieszkańców budynku X".
Wystarczyłaby w zupełności "Nie dotyczy mieszkańców SM Luboń" (w sumie wszędzie tak jest, tylko na Żabikowskiej A-F nie wiedzieć czemu zostało to uszczegółowione.
Problem polega na czymś innym, po wybudowaniu na początku roku nowych parkingów od strony ulicy Osiedlowej myślałem że sytuacja z miejscami nieco sie poprawi.
Niestety kilku "egzemplarzom" którym pomimo że wybudowano parking pod nosem, wygodniej jest wyjeżdżać ze Źródlanej niż objeżdżać całą Osiedlową.
Wracając ze swoich wojaży nie sprawdzają nawet czy pod swoim blokiem mają miejsce, skręcają od razu w Źródlaną.
MaWo
 
Posty: 46
Dołączył(a): 14 kwietnia 2011, 07:58

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez irenka27-47 » 2 września 2011, 09:46

taki sam problem z parkowaniem samochodu jest przy sp nr 2,brak tam miejsc dla lokatorów bloków którzy mieszkają przy sp nr 2,parking jest zajmowany pezez pracowników szkoły pomimo,że jest tablia która mówi,że parking jest wyłącznie dla mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej.Graniczeniem jest zaparkowanie samochodu w godz.od 8.00 do 18.00.
irenka27-47
 
Posty: 34
Dołączył(a): 8 listopada 2007, 15:13

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez Lubon1 » 7 września 2011, 18:37

Teresa... w Luboniu jest trochę inaczej! Nie wazne kto i za co ale zawsze dla miasta przynosi straty?!Możesz wydawać setki złotych miesięcznie ale dla miasta to i tak jest nieopłacalne???? To ewenement na skalę europejską ale z tego co widzę musisz to przyjąć do wiadomości!!! :-(
Lubon1
 
Posty: 1124
Dołączył(a): 11 lipca 2011, 18:10

Re: Parkingi przy szkole i na osiedlu

Postprzez paulszaj » 7 września 2011, 18:48

irenka27-47 napisał(a):taki sam problem z parkowaniem samochodu jest przy sp nr 2,brak tam miejsc dla lokatorów bloków którzy mieszkają przy sp nr 2,parking jest zajmowany pezez pracowników szkoły pomimo,że jest tablia która mówi,że parking jest wyłącznie dla mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej.Graniczeniem jest zaparkowanie samochodu w godz.od 8.00 do 18.00.


Ten temat poruszaliśmy już tutaj:
http://e-lubon.pl/forum/viewtopic.php?f=47&t=3540
[img]http://img59.imageshack.us/img59/387/6vi7.jpg[/img]
Avatar użytkownika
paulszaj
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Luboń

Następna strona

Powrót do Osiedle Lubonianka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie