Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Parkingi

Re: Parkingi

Postprzez Pixar » 10 października 2010, 18:37

Witam
Podobny problem jest z miejscami parkingowymi przy blokach od ul.Kościuszki mieszkańcy domów z naprzeciwka (szeregowce ,dom wielorodzinny i goście Tesy) nagminnie parkują pod balkonami, nie chce im się wjeżdżać na podwórka albo mają za dużo aut i blokują często po parę dni miejsca wzdłuż ulicy Kościuszki też zapuszczają się w głąb osiedla i tam zostawiają swoje auta.
Pixar

Postprzez pawlok » 10 października 2010, 18:48

Pixar napisał(a):Witam
Podobny problem jest z miejscami parkingowymi przy blokach od ul.Kościuszki

Proponuje opłotować, postawić zasieki kolczaste i będzie po problemie.
Takie getta już są w Luboniu.
Czy tak trudno ludziom zrozumieć że nie mając własnego miejsca parkingowego - trzeba liczyć się z tym ze na terenach otwartych miejsca parkingowe są dla wszystkich użytkowników dróg ?

Pawlok
pawlok

Postprzez paulszaj » 10 października 2010, 20:56

pawlok napisał(a):Czy tak trudno ludziom zrozumieć że nie mając własnego miejsca parkingowego - trzeba liczyć się z tym ze na terenach otwartych miejsca parkingowe są dla wszystkich użytkowników dróg ?

Pawlok

Owszem, to można zrozumieć.
Ale czy przy zgodzie na zmianę profilu działalności Tesy z pubu na restaurację, organizującą na dodatek przyjęcia okolicznościowe - nie powinny władze gminy zadbać o to by właściciele zapewnili odpowiednie miejsca parkingowe? Gdyby nie miejsca przy blokach naprzeciwko - goście restauracji musieliby tarasować ulicę Kosciuszki. Władze gminy powinny mieć szczególny nadzór nad miejscami gdzie odbywa się wyszynk.
[img]http://img59.imageshack.us/img59/387/6vi7.jpg[/img]
paulszaj

Postprzez pawlok » 11 października 2010, 21:57

paulszaj napisał(a):Ale czy przy zgodzie na zmianę profilu działalności Tesy z pubu na restaurację, organizującą na dodatek przyjęcia okolicznościowe - nie powinny władze gminy zadbać o to by właściciele zapewnili odpowiednie miejsca parkingowe? Gdyby nie miejsca przy blokach naprzeciwko - goście restauracji musieliby tarasować ulicę Kosciuszki.

Owszem jak najbardziej gmina powinna wymagać inwestycji w parkingi przy zgodzie na inwestycje - nie wiem jak to wygląda w Luboniu, ale znajomy realizując na swojej nieruchomości w innej wielkopolskiej gminie salon kosmetyczny musiał zrealizować dwa miejsca parkingowe dla klientów (logiczne jeden klient na zabiegu , drugi może przyjechać i czekać).
Z drugiej strony Lubonianka też nie dba o sensowna politykę urbanistyczną w tym zapewnienie odpowiedniej na dzisiejsze czasy ilości miejsc parkingowych - tposiadane tereny zabudowuje za wszelka cenę zamiast stworzyć np odpowiednią ilość miejsc parkingowych dla swoich mieszkańców i ich gości.

Pawlok
pawlok

Postprzez Pixar » 12 października 2010, 20:14

pawlok napisał(a): trzeba liczyć się z tym ze na terenach otwartych miejsca parkingowe są dla wszystkich użytkowników dróg

tak się składa że co roku płace podatek od gruntu na którym są te miejsca parkingowe wiec jestem jak najbardziej za:

pawlok napisał(a): opłotować, postawić zasieki kolczaste
Pixar

Postprzez pawlok » 13 października 2010, 15:54

Pixar napisał(a): tak się składa że co roku płace podatek od gruntu na którym są te miejsca parkingowe wiec jestem jak najbardziej za:

No widzisz - pewnie jeszcze jesteś członkiem sþółdzielni a przecz spółdzielnia to spółdzielcy - więc w czy problem ?

Pawlok
pawlok

Postprzez paulszaj » 14 października 2010, 14:23

No i proszę, dzień nauczyciela i na parkingu pusto aż miło!
[img]http://img59.imageshack.us/img59/387/6vi7.jpg[/img]
paulszaj

Postprzez raptor » 14 października 2010, 15:15

paulszaj napisał(a):Ale czy przy zgodzie na zmianę profilu działalności Tesy z pubu na restaurację, organizującą na dodatek przyjęcia okolicznościowe - nie powinny władze gminy zadbać o to by właściciele zapewnili odpowiednie miejsca parkingowe?

No to ja już nie wiem...Znaczy , że do pubu przyjeżdża się niby rowerami ? Albo konno ?
raptor

Postprzez pawlok » 14 października 2010, 16:16

raptor napisał(a):.Znaczy , że do pubu przyjeżdża się niby rowerami ?

Do pubu samochodem - a jak niby wyjedziesz ?
Istnieje coś takiego jak nogi i transport publiczny (ups nie w wydaniu lubońskim bez nocek)
Być w pubie i nie wypić piwa = czysty masochizm :-)
Podejrzewam że jak restauracja w Luboniu to organizuję imprezy typu x-lecie, stypy, a wtedy klientela samochodami się pojawia....i nie da się ukryć że zdroworozsądkowo 1 miejsce parkingowe na 4 miejsca siedzące w środku to by było takie minimum.

Pawlok
pawlok

Postprzez raptor » 14 października 2010, 16:35

Ojej...No to ja chyba już nigdy nie wybiorę się do żadnego pubu, bo nie żłopię piwska :?
raptor

Postprzez Śpiący Rycerz » 14 października 2010, 18:18

Pixar napisał(a):
pawlok napisał(a): trzeba liczyć się z tym ze na terenach otwartych miejsca parkingowe są dla wszystkich użytkowników dróg

tak się składa że co roku płace podatek od gruntu na którym są te miejsca parkingowe wiec jestem jak najbardziej za:

pawlok napisał(a): opłotować, postawić zasieki kolczaste

Chore.
Śpiący Rycerz

Postprzez dory2 » 17 października 2010, 19:55

No, paulszaj, masz niezłą okazję do zlikwidowania problemu spędzającego Ci sen z powiek :wink: Zbliżają się wybory, pani Rogowicz jest nie tylko kandydatką na burmistrza, ale i nauczycielką w SP2, poza tym na pewno będzie ponownie kandydować na stanowisko radnej (tak na wszelki wypadek gdyby burmistrzem nie została :P ). Ja Tobie gotowy pomysł rozwiązania problemu podsunęłam :P Wystarczy teraz udać się na spotkanie komitetu wyborczego i wręczyć swoją petycję lub ogłosić ją głośno wszech i wobec :thumbdown:
Ja w Luboniance nie mieszkam więc za Ciebie tego nie zrobię, ale trzymam kciuki :thumbup:
dory2

Poprzednia strona

Powrót do Osiedle Lubonianka