Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Parkingi

Parkingi

Postprzez paulszaj » 26 września 2010, 10:01

Może ktoś przemyśli sprawę, np. Pani Prezes SM! lub dyrektor szkoły nr 2?

Zamieniony został kort za blokiem Żabikowska 56, na parking.
Tabliczki wyraźnie zaznaczają, że jest on przeznaczony dla członków spółdzielni.
Tymczasem stał się, wygodnym miejscem parkingowym dla rodziców odbierających dzieci ze szkoły nr 2! Kiedy, o tej samej mniej więcej porze, wracją mieszkańcy osiedla, co ojcowie i matki po swoje pociechy - nie maja gdzie zaparkować na noc swojego pojazdu.
Wczoraj (25.09) odbywał się festyn i przez cały dzień parking był zajęty przez osoby nieuprawnione! Czy szkoła nie powinna zapewnić miejsc parkingowych przy okazji organizowania takiej imprezy?
Podobnie moje wielokrotnie zgłaszane wnioski aby przy drodze wzdłuż szkoły postawić znak "droga wewnętrzna" u władz Lubonianki nie odniosły skutku. Droga ta nie ma pobocza i poruszać się na niej muszą również pieszo mieszkańcy - tymczasem zastawiona jest przez cały dzień przez samochody rodziców a później osoby uczestniczące w zajęciach w sali gimnastycznej i na boisku (o pojazdach nauczycieli już nie wspominam).
Uważam, że władze miasta powinny zapewnić parking przy szkole i boisku, a nie wysługiwać się terenem przeznaczonym dla mieszkańców osiedla!

Na marginesie dodam, ze nie mam dzieci, mieszkam w Żabikowie od urodzenia (40 lat), ale nigdy nie chodziłem tutaj do szkoły, dojeżdżałem do Poznania komunikacją miejską - nigdy w życiu moim rodzicom nie przyszło do głowy odwozić mnie tam samochodem!

P.S. mail tej tresci wysłałem do Burmistrza, Dyrektora szkoły i Prezes spółdzielni- jeżeli otrzymam zgodę opublikuje tutaj odpowiedź.
[img]http://img59.imageshack.us/img59/387/6vi7.jpg[/img]
paulszaj

Re: Parkingi

Postprzez M » 28 września 2010, 14:07

paluszaj,
a jaki masz pomysł na rozwiązanie tego problemu?
M

Postprzez paulszaj » 28 września 2010, 14:34

Pomysł jest prosty.
Powinno zostać wybudowane wejście do szkoły od strony OSP i parking przy szkole - miejsca jest dużo! Nawet na niezagospodarowanej części boiska.
Jeżeli miasto chce udostępniać salę gimnastyczną i boisko mieszkańcom, to trzeba też wybudować parking. Podobny problem mają zdaje się mieszkańcy Kołłątaja w związku z sąsiedztwem Gimnazjum i LOSiR-u.

Poza tym, dlaczego dzieci muszą być odwożone luksusowymi samochodami rodziców?
Dlaczego nie moga chodzić do szkoły pieszo!
paulszaj

Postprzez raptor » 28 września 2010, 18:12

paulszaj napisał(a):

No to se chyba kupię jakąś zwykłą taczkę. Nie żadną tam luksusową, tylko taką normalną, najlepiej poobijaną i z matowym lakierem szaroburym :lol: Będę mógł wtedy bez obaw i bez zawistnych spojrzeń, zaparkować pod samą budą he he..
Aaa...i chciałem jeszcze oznajmić, że jeśli uznam odwożenie mojego dziecka do szkoły, za celowe - tak właśnie zrobię. I naprawdę, mam głęboko w du.ie czy komuś się to podoba, czy nie.
raptor

Postprzez dory2 » 28 września 2010, 18:57

paulszaj napisał(a): Powinno zostać wybudowane wejście do szkoły od strony OSP

Po pierwsze wejście od strony OSP już jest, nie trzeba go budować, tylko, że zamknięte bo nie ma pieniędzy na etaty dla pięciu woźnych, aby pilnowali każdego wejścia do szkoły podstawowej - a taki obowiązek spoczywa na szkole :roll: Tym bardziej, że jest to wyjście na bardzo ruchliwą ulicę :!:
Po drugie, nie uważam za luksus odwożenia moich dzieci do szkół. Luksus to może i był, jak ktoś jeździł z rodzicami autem do szkoły jakieś piętnaście lat temu :!: Teraz to zupełna normalność :roll: i prosty rachunek ekonomiczny - dwójce dzieci nie płacę osobnych sieciówek, jadą po drodze... Jedno po drodze w Luboniu, drugie w Poznaniu. Dlaczego ośmiolatka nie może chodzić do szkoły pieszo? Bo mieszka daleko od szkoły i musiałaby samodzielnie poruszać się po ruchliwych i niebezpiecznych dla dziecka drogach. Jest pięćset razy bardziej bezpieczna z mamą lub z tatą w aucie :salut:

Co do parkingu pod SP2 to generalnie zgadzam się z tym, że brak tam miejsca, ale nie zgodzę się z tym, że ktoś kto nocuje na osiedlu Lubonianka, nie może parkować tam nocami bo rodzice odbierają swoje dzieci :shock: Ostatnie zajęcia dla dzieci w tej szkole kończą się o 16.30...
dory2

Postprzez pawlok » 28 września 2010, 21:11

dory2 napisał(a):Po pierwsze wejście od strony OSP już jest, nie trzeba go budować, tylko, że zamknięte bo nie ma pieniędzy na etaty dla pięciu woźnych, aby pilnowali każdego wejścia do szkoły podstawowej - a taki obowiązek spoczywa na szkole :roll:

???
Od kiedy to pilnowanie ?

Pawlok
pawlok

Postprzez paulszaj » 28 września 2010, 21:45

dory2 napisał(a):Co do parkingu pod SP2 to generalnie zgadzam się z tym, że brak tam miejsca, ale nie zgodzę się z tym, że ktoś kto nocuje na osiedlu Lubonianka, nie może parkować tam nocami bo rodzice odbierają swoje dzieci :shock: Ostatnie zajęcia dla dzieci w tej szkole kończą się o 16.30...

Ja nie nocuję na osiedlu Lubonianka - ja tu mieszkam!

Czasami słyszę hałasy ze szkoły przez cały dzień.
Zwłaszcza, kiedy odbywa się taki festyn jak w ostatnią sobotę.

Nie tylko rodzice, którzy wracają po swoje dzieci z pracy o podobnej porze jak ja, czyli razem parkujemy na korcie, ale później parkuje tam mnóstwo osób, które przyjeżdżają na zajęcia w sali gimnastycznej i na boisku - pisałem już o tym! Dlatego uważam, ze władze miasta skoro udostepniają obiekty sportowe, wybudować powinny odpowiedni parking!
paulszaj

Postprzez dory2 » 6 października 2010, 20:51

Nie napiszę nic nowego: kupując mieszkanie/dom należy wcześniej sprawdzić czy okolica, w której się ono znajduje, spełnia nasze oczekiwania i czy nie zaskoczy nas czymś takim jak hałas, brak dróg dojazdowych itp. itd.
Domyślam się natomiast, że w Pana przypadku bardziej chodzi o frustrację związaną z tym, że mieszka Pan w tym miejscu długo i mimo, iż hałas tam był obecny od zawsze, to teraz miejsce to zostało dzięki sali bardzo zaktywizowane. Moim zdaniem słusznie, bo gdzie jak gdzie, ale szkoły, sale gimnastyczne, kluby powinny tętnić życiem.
A wracając do zarzutów to gdzie ma powstać ten parking?
dory2

Postprzez paulszaj » 7 października 2010, 17:21

dory2 napisał(a):Nie napiszę nic nowego: kupując mieszkanie/dom należy wcześniej sprawdzić czy okolica, w której się ono znajduje, spełnia nasze oczekiwania i czy nie zaskoczy nas czymś takim jak hałas, brak dróg dojazdowych itp. itd.
Domyślam się natomiast, że w Pana przypadku bardziej chodzi o frustrację związaną z tym, że mieszka Pan w tym miejscu długo i mimo, iż hałas tam był obecny od zawsze, to teraz miejsce to zostało dzięki sali bardzo zaktywizowane. Moim zdaniem słusznie, bo gdzie jak gdzie, ale szkoły, sale gimnastyczne, kluby powinny tętnić życiem.
A wracając do zarzutów to gdzie ma powstać ten parking?

Proszę Pani!
Należy chyba wziąć pod uwagę, że bloki przy szkole powstawały ponad 35 lat temu!
Jeżeli Pani nie wie, to wtedy każdy był szczęśliwy dostając mieszkanie w spółdzielni - raczej nie kupował go na "wolnym" rynku i lokalizacja była ostatnią rzeczą o jaką się troszczył.
Co najwyżej miało się wybór na którym piętrze chce się mieszkać.
Dróg dojazdowych najczęściej w ogóle nie było.

W miejscu gdzie teraz jest prywatna firma instalatorów, wtedy była kotłownia.
Na placu, na którym znajduje się teraz parking było składowisko węgla.
Nie było trzeciego skrzydła szkoły i sali gimnastycznej - a wejście główne mieściło się bezpośrednio od Żabikowskiej.
W związku z tym nie było przypadków zatarasowania drogi osiedlowej.
Jeżeli miasto chce żeby szkoła i biblioteka tętniły życiem - niech bierze pod uwagę potrzebne parkingi!
Z drugiej strony przy remizie jest pasek zieleni, przy drugim skrzydle szkoły tam mogą powstać miejsca parkingowe.
Zbudowano teraz nowe boisko zajmujące dużo mniej miejsca - miasto mogło wygospodarować przy okazji też na pozostałym terenie miejsce na parking.

Znak mówi wyraźnie, że parking jest przeznaczony dla mieszkańców - PROSZĘ TO USZANOWAĆ!!!
paulszaj

Postprzez pawlok » 7 października 2010, 21:29

paulszaj napisał(a): Z drugiej strony przy remizie jest pasek zieleni, przy drugim skrzydle szkoły tam mogą powstać miejsca parkingowe.

Zgroza.
Pomijając fakt że zaaprobowaną nienormalność czyli zamianę kortu na parking to jeszcze chciaoby się zabetonować resztki zieleni..

"W pustym lesie rodzi się świadomość
że to ostatnia chwila żeby się przebudzić
I chociaż drzewa zostały już wycięte
To nadal nie obchodzi to zbyt wielu ludzi
Beton jest zazdrosny o wszystko co żywe
Niczym nowotwór pożera krajobraz
My stoimy zupełnie bezradni
Zamiast coś zrobić dla własnego dobra
Jest w tym jakiś ponury symbol
że człowiek rozumny
Właśnie z drewna, a nie z plastiku
Produkuje trumny

Martwe drzewo nie oddycha już dla nas
Po prostu się przewraca zupełnie bez krzyku
I wszystkim się wydaje że nie ma problemu
Bo nie skarży się i umiera po cichu
Można jeszcze długo mówić na ten temat
I szkoda tylko, że tak banalne prawdy
Mimo, że przecież dotyczą nas wszystkich
Nie docierają do tej politycznej bandy"
DEZERTER "Ostatnia chwila"

Pawlok
pawlok

Postprzez dory2 » 9 października 2010, 13:37

paulszaj napisał(a):Proszę Pani!
Należy chyba wziąć pod uwagę, że bloki przy szkole powstawały ponad 35 lat temu!
Jeżeli Pani nie wie, to wtedy każdy był szczęśliwy dostając mieszkanie w spółdzielni - raczej nie kupował go na "wolnym" rynku i lokalizacja była ostatnią rzeczą o jaką się troszczył.
Co najwyżej miało się wybór na którym piętrze chce się mieszkać.
Dróg dojazdowych najczęściej w ogóle nie było.
W miejscu gdzie teraz jest prywatna firma instalatorów, wtedy była kotłownia.
Na placu, na którym znajduje się teraz parking było składowisko węgla.
Nie było trzeciego skrzydła szkoły i sali gimnastycznej - a wejście główne mieściło się bezpośrednio od Żabikowskiej.
W związku z tym nie było przypadków zatarasowania drogi osiedlowej.
Jeżeli miasto chce żeby szkoła i biblioteka tętniły życiem - niech bierze pod uwagę potrzebne parkingi! Z drugiej strony przy remizie jest pasek zieleni, przy drugim skrzydle szkoły tam mogą powstać miejsca parkingowe.
Zbudowano teraz nowe boisko zajmujące dużo mniej miejsca - miasto mogło wygospodarować przy okazji też na pozostałym terenie miejsce na parking.
Znak mówi wyraźnie, że parking jest przeznaczony dla mieszkańców - PROSZĘ TO USZANOWAĆ!!!

Czyli miałam rację z Pana frustracją... No trudno, mogę jedynie współczuć, jeśli nie ma perspektyw na zmianę.
Wracając do tematu to analogicznie według Pana wypowiedzi rozumiem, że jeśli kiedyś nie było telefonii komórkowej to może lepiej z tego nie korzystajmy bo to komuś przeszkadza, kiedyś nie było aut więc teraz też przestańmy ich używać, skoro kiedyś była epoka kamienia łupanego to może wróćmy do narzędzi z tamtych lat :?: :shock: Świat idzie do przodu, mimo, iż niektórzy tego nie zauważają...
A teraz ważne pytanie :!: Ile pism Pan wysłał (za dowodem doręczenia), ile razy aktywowaliście się Państwo w ramach współmieszkańców, sąsiadów aby działać w tej sprawie razem :?: Jeden pełen pretensji post na tym forum nie załatwi sprawy...
Doskonale rozumiem Pana pretensje dotyczace braku miejsc do parkowania, sama nieraz czekając na dziecko pod szkołą mam ochotę wyjść z samochodu i "przywalić" niejednej osobie "parkującej" pod SP2 bez wyobraźni, bez namysłu i bez żadnej refleksji, ale jak ktoś jest głąbem i o tym nie myśli to chyba nawet elektrowstrząsy by nie pomogły :evil:
Na byłym korcie nie zdarzyło mi się jeszcze zaparkować ponieważ umiem czytać :!:
I mała rada, gdyby mieszkańcom faktycznie bardzo to przeszkadzało to zrobiliby wszystko, żeby to odwrócić, temu zapobiec. Jakoś nie zauważyłam tam ani razu straży miejskiej...
dory2

Postprzez paulszaj » 9 października 2010, 14:27

Dziękuję Pani!
Teraz dopiero jestem sfrustrowany!
Chyba zacznę żałować, ze nie dorobiłem sie domku z ogródkiem z daleka od blokowiska!

Tak naprawdę, to mieszka mi sie tu wygodnie- pomimo wielu przeciwnosci nie wyobrażam sobie wyprowadzki z miejsca gdzie się wychowałem!
I nie rozumiem dlaczego ja mam wprowadzac zmiany - skoro dotychczas w otoczeniu wszystko było dobrze? Ja zawsze staram sie tak postepować aby nie przeszkadzać innym i nie absorbować ich moją osobą (również Strazy Miejskiej i administracji SM)!

A szkoły trzeba budować nowe, a nie rozbudowywać stare i zwiększać w nich liczbę dzieci, które na dodatek rodzice muszą dowozić z daleka!
Zaznaczam poraz kolejny, że jestem stronniczy bo nie mam dzieci do wychowywania.

Co do działalności społecznej - to charakter mojej pracy, nie pozwala mi na działalność ani w Radzie Osiedlowej, ani Radzie Miasta. Nikt nie zwolni mnie z moich obowiązków abym mógł uczestniczyć w zebraniach.

Co do Straży Miejskiej - to nie wiem, czy ma takie uprawnienia aby działać na drodze wewnątrz osiedla.

Pani Prezes SM natomiast kolejny raz odpowiedziała mi,że sprawa tej drogi i znaków przy niej Jej nie dotyczy!

Widzi Pani! Jestem sfrustrowany - bo zacząłem się nawet publicznie gęsto tłumaczyć z moich prywatnych spraw.
paulszaj

Postprzez dory2 » 9 października 2010, 19:01

No ja nie czuję wyrzutów sumienia, bo nikomu nie kazałam się "gęsto tłumaczyć" na forum.
Nie czuję się też winna za Pana problemy, ja swoje załatwiam w miarę możliwości sama. Po prostu wystarczą chęci, trochę czasu (też mi go nikt nie chce sprzedać, choć kupiłabym chętnie :wink: ), zaangażowania, czasami determinacji...
Proszę przemyśleć czy lepiej wziąć się do "roboty" i zawalczyć o swoją rację czy dalej narzekać i dorobić się z tego tytułu wrzodów? Proponuję na początek sprawdzić kto jest właścicielem terenu drogi wewnętrznej i terenów, które proponuje Pan jako parking i kto jest ich zarządcą. Jest bardzo proste rozwiązanie tej sytuacji - pisał Pan o zmniejszonym boisku za szkołą, ja też uważam, że teren ten się marnuje. Droga ta powinna zostać przedłużona kosztem starego boiska aż do ulicy Kościuszki. I co jeszcze bardzo ważne :!: :?: Powinna być jednokierunkowa z wjazdem od Żabikowskiej a wyjazdem w Kościuszki właśnie :thumbup: Wzdłuż tej drogi mogłoby być wtedy mnóstwo miejsc parkingowych prostopadłych do płotu, terenu szkoły. Jest rozwiązanie?
A co do Straży Miejskiej to ostatnia zmiana przepisów daje im prawo do karania źle zaparkowanych aut także na drogach wewnętrznych spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
Dobrego wieczoru :)
dory2

Postprzez paulszaj » 9 października 2010, 19:43

Dziękuję, ale nie skorzystam z rad!
Uważam, że właśnie od tego jest forum aby wylewać swoje żale i zwracać innym mieszkańcom Lubonia uwagę na różne problemy!

Założyłem ten topic po to aby zwrócić uwagę nieprawidłowo parkującym.
Jeżeli jest Pani bez winy i oczekując na dziecko parkuje prawidłowo, to nie ma się czym bulwersować!

Każdy potrafi narzekać, ciekawe komu Pani zgłosiła swój pomysł z drogą wzdłuż terenów szkolnych? Ja Panią w tej sprawie popieram!
paulszaj

Postprzez Śpiący Rycerz » 9 października 2010, 20:33

dory2 napisał(a):kto jest właścicielem terenu drogi wewnętrznej

Jeśli kort należy do SM, to droga też, bo to jest ta sama działka (z katastru nieruchomości). Własność - własnością, ale może być tak, że jest ustanowiona służebność.
Śpiący Rycerz

Następna strona

Powrót do Osiedle Lubonianka