Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - "bloki socjalne" problem ze strony UM

"bloki socjalne" problem ze strony UM

"bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez pawlok » 2 września 2009, 14:47

No jak widać i w Luboniance są problemy:
"Witam Panie Burmistrzu.Moje pytanie dotyczy budynków socjalnych przy ul. Źródlanej a właściwie na jakiej zasadzie i kto na chwilę obecną kontroluje tychże mieszkańców , bo widać jak za nasze pieniądze, czyli podatników oni nieźle się tam bawią.My mieszkańcy nowych bloków kupionych od Spółdzielni musimy borykać się ze spłatą kredytów a tam chulaj dusza piekła nie ma.Codziennie widać te same "gęby" jak do sklepu zapychają i po pełnej siateczce piwka (na to to mają) i na dodatek codziennie mamy ich pod swoimi blokami na placu zabaw do późnych godzin wieczornych.Najgorsz e jest to, że gdy zwróci się im uwagę , że akurat to jest własność wspólnoty mieszkaniowej i nie mają śmiecić i niszczyć(przedewszys tkim) to nie chciałby Pan słyszeć tych epitetów.My jako mieszańcy bloków 4,6 i za moment oddany do użytku blok 8 zapłaciliśmy z własnych pieniędzy za to wszystko i nie pozwolimy aby ktoś nam to niszczył a tym bardziej osoby , które widać stać na niejedno-to są podobno Ci, którzy potrzebowali pomocy miasta- śmiech.Osobiście słyszeliśmy ze sąsiadami wypowiedź kilku "lumpów"-bo inaczej nie idzie ich nazwać,jak opowiadali co im się nie należy od miasta.Panie Burmistrzu to woła o pomstę do nieba komu przyznaliście mieszkania i jak to jest szanowane a aktycznie potrzebujący poniewierają się gdzie się da.Nie mówimy, że wszyscy ze socjalnych są tacy sami ale 75% to nieroby i naciągacze a znam ich dobrze bo z Lubonia pochodzę, więc zróbcie jakąś ponowną weryfikację i pożądek z tym co się tam dzieje.Ostatnio nawet potrafili po pijanemu pobić sąsiada z bloku 6 jak zwrócił im uwagę o 23.30 .Zrobicie coś z tym bo nawet Policja ma to w d....e i nie zawsze reaguje na wezwania "
http://www.lubon.pl/fcontent.php?fid=695

Pawlok
pawlok
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, 20:00
Lokalizacja: juz tylko częściowo Żabikowo

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez kalinka » 2 września 2009, 16:11

Faktem jest, że widziałam "interwencję" naszej policji podczas awantury, ale kilka miesięcy temu, kiedy jeszcze część osób z bloków socjalnych mieszkało w baraku pocegielnianym.
Mimo, że na placu boju były już tylko 3 osoby, Panowie policjanci nie wysiedli z auta.
Interwencja polegała na krótkiej rozmowie przez uchylone okno :shock:
Poniżej fotka z kwietnia 2009
Załączniki
interwencja.jpg
Avatar użytkownika
kalinka
 
Posty: 576
Dołączył(a): 28 marca 2007, 12:29
Lokalizacja: Os. Lubonianka

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez Śpiący Rycerz » 7 września 2009, 08:27

pawlok napisał(a):Nie mówimy, że wszyscy ze socjalnych są tacy sami ale 75% to nieroby i naciągacze

Często mijam jeden z lubońskich budynków socjalnych i ciągle przesiadują przed nim mieszkańcy z papieroskiem, piwkiem, auta też całkiem dobre jak na "potrzebujących". I tak siedzą, niezależnie od pory dnia. W Kamieniu Pomorskim też były wiecznie libacje, ale o tym mało kto wspominał.
Śpiący Rycerz
 

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez januszdagon » 7 września 2009, 20:11

Zapytanie do Burmistrza zostało napisane niezbyt dyplomatycznym językiem ale niestety wiele w nim prawdy. Miasto musi wywiązywać się ze swoich ustawowych obowiązków wobec mieszkańców w zakresie mieszkań socjalnych, czy komunalnych. Jednak ktoś mógłby zainteresować się tymi ludźmi nie tylko w tym konkretnym kontekście. Wszystko ma swoją przyczynę, niezaradność życiowa także, dlatego jeżeli im nikt nie pokaże, że można żyć inaczej, to będą żyli w taki sposób dalej, na koszt nas wszystkich.
januszdagon
 
Posty: 61
Dołączył(a): 12 maja 2007, 01:15
Lokalizacja: Luboń - Lubonianka

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez pawlok » 7 września 2009, 21:37

januszdagon napisał(a): Miasto musi wywiązywać się ze swoich ustawowych obowiązków wobec mieszkańców w zakresie mieszkań socjalnych, czy komunalnych.


Ustawa chyba nie zobowiązuje do posiadania/budowania określonej ściśle liczby takich lokali ?W związku z tym mądry gospodarz miasta budowałby jedno/dwa szanując środki podatników. Nie ma najmniejszego sensu by fundować komuś mieszkanie za darmo.
Pytanie czemu w Luboniu nie powstał żaden TBS?

januszdagon napisał(a):
Jednak ktoś mógłby zainteresować się tymi ludźmi nie tylko w tym konkretnym kontekście. Wszystko ma swoją przyczynę, niezaradność życiowa także, dlatego jeżeli im nikt nie pokaże, że można żyć inaczej, to będą żyli w taki sposób dalej, na koszt nas wszystkich.


Hmm wielu z nich to cwaniaczki - jeden sobie np mieszkał w domu od czasów PRLu mając w d...właściciela po zmianie czasów też czynsz narzucany ustawowo traktował bardzo luźno, teraz dostał mieszkanko w nowym bloku a domek tyle lat zaniedbany podczas jego zasiedlenia dosłownie zawala sie w tej chwili...Ilość aut jak zauważył Śpiący mówi o tym że nie mieszkają tam ludzie biedni i niezaradni...Ogólnie system socjalny w Polsce promuje ludzi kombinujących , pracujących na czarno itp itd...

Pawlok
pawlok
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, 20:00
Lokalizacja: juz tylko częściowo Żabikowo

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez januszdagon » 8 września 2009, 21:33

Założenie, że pomoc socjalna powinna trafiać do najbardziej potrzebujących doznaje rzeczywiście wypaczenia w praktyce. W przyznawaniu jakiejkolwiek pomocy Państwa powinno stosować się zasadę: dostajesz za darmo coś od kogoś, więc zrób jednocześnie wszystko ( na miarę swoich możliwości ), żeby więcej o taką pomoc nie prosić.
januszdagon
 
Posty: 61
Dołączył(a): 12 maja 2007, 01:15
Lokalizacja: Luboń - Lubonianka

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez pawlok » 8 września 2009, 21:56

januszdagon napisał(a):Założenie, że pomoc socjalna powinna trafiać do najbardziej potrzebujących doznaje rzeczywiście wypaczenia w praktyce. W przyznawaniu jakiejkolwiek pomocy Państwa powinno stosować się zasadę: dostajesz za darmo coś od kogoś, więc zrób jednocześnie wszystko ( na miarę swoich możliwości ), żeby więcej o taką pomoc nie prosić.


System podatkowy powinien promować ludzi wykazujących dochody - powinno się bardziej opłacać wykazać np przychód 2000 zł niż 1000 zł by uzyskać zwrot podatku lub jakaś zapomogę.
A u nas pokazuje sie minimum a drugie minimun leci z rączki do rączki...

Pawlok
pawlok
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, 20:00
Lokalizacja: juz tylko częściowo Żabikowo

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez ktos » 23 grudnia 2009, 07:40

owszem moze w pewnych sprawach macie racje ale jestescie nie sprawiedliwi w jednej sprawie dlaczego mierzycie wszystkich jedna miarą nie wszyscy z tych blokow sa tacy sami i oceniacie nie znajac ich a dla informacji jest blok socjalny i komunalny i mieszkaja tam tez porzadni ludzie i rodziny
ktos
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 grudnia 2009, 09:59

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez ktos » 23 grudnia 2009, 07:47

a jeszcze slowo do pawlaka skoro stac cie bylo na kupno mieszkania w spoldzielni to stac cie rowniez na splate kredytu a niektorych ludzi tam mieszkajacych nie stac na to bo gdyby tak bylo napewno byli by twoimi sasiadami z klatki
ktos
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 grudnia 2009, 09:59

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez pawlok » 23 grudnia 2009, 15:37

ktos napisał(a):a jeszcze slowo do pawlaka skoro stac cie bylo na kupno mieszkania w spoldzielni to stac cie rowniez na splate kredytu a niektorych ludzi tam mieszkajacych nie stac na to bo gdyby tak bylo napewno byli by twoimi sasiadami z klatki


Jak sie domyślam pisząc "pawlak" masz na myśli moją skromną osobę ?:-) Jeżeli tak to pawlok, do pawloka :-)
A teraz wracając do meritum sprawy.
"Nie stac" mnie na kupno mieszkania w bloku społdzielczym czy developerskim - a w zasadzie nie widzę sensu przepłacać za ten produkt - ale tym pisałem szerzej w innych wątkach.
Co do ludzi z komunalek czy socjalnych - "a niektorych ludzi tam mieszkajacych nie stac " - powiedziałbym że w conajmniej 50% przypadków to stwierdzenie jest fałszywe - po prostu ludziom tym nie chce się pracować, często nie myślą perspektywicznie, a system opieki społecznej w Polsce pomaga forować cwaniactwo przykład : mama z trogiem dzieci pierwsza dwójka z partnerem po rozwodzie, trzecie z obecnym pracującym za granicą ale po co się ochajtać skoro będąc samotną matką z trojgiem dzieci ma sie przywileje typu pierwszenstwo z miejscem w przedszkolu, obiad dla dzieciakół w szkole, zasiłek itp itd , babka nie pracuje partner co jakiś czas wyjeżdza na pare miechów, przyzwoty samochód, płatna satka na dachu....no ale oficjalny dochód pozwala żerować...
I kto sie na nich łoży "durny pawlok" płacący podatki...
"Rodzina na swoim" program pomocy mieszkaniowej z dziwnymi ograniczeniami spowodował jkolejną patologie mieszkania pod niego kwalifikowane staniały najmniej - developerzy utrzymuja cene bo jest stała podaż tych którzy na ten program się skuszą - w ostatnim czasie, nie prościej było go zastosować dla wszystkich bez stucznych ograniczeń ?
Jeszce raz podkreślam system podatkowy powinien wspierac tych którzy mają chęć uczciwie i cieżko legalnie pracować, zarabiasz, płacisz podatki korzystaj z ulg......nie pracujesz nie płacisz podatków ustaw sie do opieki społeczenj ale nie za darmo - w taki dzień jak dziś szufle w dłoń iw swoich ciuszkach chociaz 6 godzinek zamiatanai chodników...nic za darmo.. pracujesz na czarno nie będziesz mógł popracować społecznie tak wiec po pomoc nie przyjdziesz...
Pawlok
PS: ostatnio najbardziej drażnią mnie materialy interwencyjne w TV, typu biedni, nieszcześliwi a mieszkanu w tle TV płaskacz - kolega z roboty ostatnio 'wyrzucał sprawny TV" wpadł na pomysl wywiesił w paru klatkach bloku kartki oddam TV za darmo (wg info od dzieci, conajmniej kilka dzieci w szkole z tego bloku łapie sie na darmowe obiady) - zero odzewu - dopiero potem przez jakiegoś znajomego znalazł chętną starsza babcie która z serdecznością przyjeła ten dar.....
pawlok
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, 20:00
Lokalizacja: juz tylko częściowo Żabikowo

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez ktos » 24 grudnia 2009, 22:29

ale sie uparles widzisz tylko te negatywy okrzkneliscie te bloki patolgia wszyskich kto wam dal do tego prawo znacie wszystkich ludzi tam mieszkajacych????napewno nie!!!a mieszkaja tam tez ludzie ktorzy uczciwie dostali te mieszkania i latami na nie czekali zgodze sie ze tez sa tacy jak pisales o tych niby samotnych matkach z trojgiem dzieci itd ja znam kilkoro ludzi z tych blokow i takich i takich i uwazam ze dla tych co uczciwie zyja itd ta opinia jest krzwdzaca i niesprawiedliwa ja tez place podatki ale nie mierze wszystkich jedna miara i nie oceniam po tym jak wygladaja kogo maja za sasiadow tid i po tym ze przyszlo im miec za sasiadow tych wlasnie cwaniakow jak pisales wedlug ciebie wszyscy tam mieszkajacy sa tacy sami najpierw poznaj tych ludzi a potem oceniaj znasz takie slowo ja byc obiektywnym???
ktos
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 grudnia 2009, 09:59

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez pawlok » 27 grudnia 2009, 19:26

ktos napisał(a):ale sie uparles widzisz tylko te negatywy okrzkneliscie te bloki patolgia wszyskich kto wam dal do tego prawo znacie wszystkich ludzi tam mieszkajacych????napewno nie!!!


Oczywiście że wszystkich nie znam ale przypadki które znam pozwalają na wyrażanie mojej subiektywnej opinii. twierdze , że co najwyzej co 10 przypadek tego typu lokatorów zasługuje na pomoc.
Pomoc społeczna powinna być godziwa i dostarczana tym którzy naprawdę na nią zasługują.
A nie że mieszkanie w Luboniu dostaje ktoś kto mając lokal z kwaterunku czynsz (nie rynkowy) włascicielowi płacił ale o nieruchomość wogóle nie dbał.


ktos napisał(a): a mieszkaja tam tez ludzie ktorzy uczciwie dostali te mieszkania i latami na nie czekali


Swoiste pojmowanie uczciwości - uczciwie to sie mieszkanie/dom nabywa w zamian za swoją prace.
Znam niezamożne rodziny które np dobudowywały się same do domów rodzinnych tu pokój, tam kuchnia i mieszkają skromnie, ale godnie bez oczekiwania na pomoc, bez cwaniactwa.....Nieskormnie powiem że w takich przypadkach gdy robiłem fuchy to nie brałem kasy = choć często własne Ci ludzie szczerze by dali, czasami człowiek zamiast przykładowych 50 zl dostał np kosz śliwek "...niech Pan wezmie zrobił Pan tu przecież..."


ktos napisał(a):sami najpierw poznaj tych ludzi a potem oceniaj znasz takie slowo ja byc obiektywnym???


Moja opnia jest subiektywna.
Pomoc socjalna (ale godziwa) tylko dla naprawde potrzebujących w miare możliwosci nie darmowa lecz za wykonywanie prac .
W zamian mniejsze podatki dla wszystkich, a to co zostanie w kieszenii jedni przeznaczą np na dodtakowe ubezpieczenie chroniące ich przed zdarzeniami losowe, inni może wtedy wezma "pana Józka" do wykonania jakies pracy, jeszcze inni łatwiej kupią mieszkanie.

Pawlok
pawlok
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, 20:00
Lokalizacja: juz tylko częściowo Żabikowo

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez ktos » 1 stycznia 2010, 13:57

nie twoja opinia nie jest subiektywna caly czas dajesz na to dowody a jak np taka starsza schorowana kobieta itp jak ma zapracowac albo matka z dziecmi jeszcze malutkimi?????tak zostwi je same bo na pomoc musza zapracować,wez sie zastanow powiem tak daremna jest dyskusja z toba niby znasz niektorch ludzi niby znasz sytuacje a prawda jest taka ze guzik wielki wiesz i sie czepiasz a dlaczego bo jestes totalnym EGOISTĄ przez ktorego przemawia ZAWIŚĆ podatki sratki i zapracuj sobie na to to jest twoja dewiza masz prace to sie ciesz inni duzo by dali zeby ja miec i moc isc pracowac jak cie tak zrzera zawiść to nie widze problemu idz do urzedu i staraj sie o mieszkanie ja nie ukrywam ze ciesze sie ze nie musze starac sie o mieszkanie z urzedu ale nie zawiszcze tym ktorym sie naprawde nalezalo bo tylko te osoby mam na mysli bo z reszta dostala z czystego cwaniactwa jak pisane bylo wczesniej.zycze powodzenia bo z takim podejsciem w zyciu napewno nie jest ci latwo !!!!!!!!!!
ktos
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 grudnia 2009, 09:59

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez pawlok » 1 stycznia 2010, 17:06

ktos napisał(a):nie twoja opinia nie jest subiektywna


Jak widzę występuje duży problem z rozumieniem pojęcia subiektywizm:
"Subiektywizm to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie własnym sposobem widzenia; stronniczość."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Subiektywizm

ktos napisał(a): jak np taka starsza schorowana kobieta itp jak ma zapracowac


Tak jak napisałem godziwa renta z systemu państwowego gdy choroba dotknęla kogoś od dziecka, z systemu państwowo-prywatnego gdy było dane mu x lat przepracować, godziwa tzn pozwalająca zapewnić min potrzeby zyciowe w tym wynajem mieszkania na wolnym rynku.

ktos napisał(a):albo matka z dziecmi jeszcze malutkimi?????tak zostwi je same bo na pomoc musza zapracować


Miejsce w złobku/przedszkolu w zamian taka mama powinna popracować na rzecz państwa/samorządu...
Dzieci same na świat nie przyszły jest ich tata na którym też spoczywa odpowiedzialność - udaje bezrobotnego również do prac interwencyjnych by odpracował zasiek alimentacyjny.


ktos napisał(a):,wez sie zastanow powiem tak daremna jest dyskusja z toba


Jaka doza agresji - prawda w oczy kole ?

ktos napisał(a):podatki sratki i zapracuj sobie na to to jest twoja dewiza masz prace to sie ciesz inni duzo by dali zeby ja miec i moc isc pracowac


I nadal nie rozumeisz że im wiecej pieniędzy zostanie w kieszeni pawloka tym wieksze szanse że "Józiu" dziś zebrzacy o pomoc z socjalu jeżeli jest pracowity znajdzie u niego robotę.

ktos napisał(a):jak cie tak zrzera zawiść to nie widze problemu idz do urzedu i staraj sie o mieszkanie


Widizsz nie ejstem takim cwaniakiem, ba popełniłem nawet taki błąd prawnie legalizujac małzenstwo - co pewnei zaskutkuje brakiem miejsca w przedszkolu....

ktos napisał(a): ale nie zawiszcze tym ktorym sie naprawde nalezalo bo tylko te osoby mam na mysli bo z reszta dostala z czystego cwaniactwa jak pisane bylo wczesniej.zycze powodzenia bo z takim podejsciem w zyciu napewno nie jest ci latwo !!!!!!!!!!


No proszę no to jednak występuje cwaniactwo ? Skoro tak dobrze jak wnioskuje znasz sytuacje w lubońskich blokach - to pytanko - ile osób Twoim zdaniem naprawdę było w sytuacj wymagającej pomocy mieszkaniowej bez cwanego wykorzystania sytuacji/prawa (może proporcje procentowe) ?

pozdrawiam
Pawlok
pawlok
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, 20:00
Lokalizacja: juz tylko częściowo Żabikowo

Re: "bloki socjalne" problem ze strony UM

Postprzez januszdagon » 1 stycznia 2010, 19:59

Nie uważam żeby można komuś zazdrościć, tego że mieszka w mieszkaniu komunalnym czy socjalnym, raczej bardziej wypadałoby współczuć , że musi prosić kogoś o pomoc, gdyż sam nie umie zadbać o własne interesy. Najważniejsze jest to, żeby podejmować decyzje życiowe myśląc o ich konsekwencjach. Jeżeli matka kilkorga dzieci nie ma wystarczających dochodów na utrzymanie rodziny, to kto za to ponosi winę, no przecież nie Gmina czy Państwo, tylko ona sama. Gdyby w tym kraju każdy obywatel wiedziałby co oznacza być odpowiedzialnym za siebie i za swoich bliskich to pomoc społeczna nie miałaby co robić.
januszdagon
 
Posty: 61
Dołączył(a): 12 maja 2007, 01:15
Lokalizacja: Luboń - Lubonianka

Następna strona

Powrót do Osiedle Lubonianka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Magazynier
 • Dam pracę
  Operator produkcji
 • Inne
  Znaleziono naszyjnik
 • Dam pracę
  Kierowca kat.B w transporcie międzynarodowym
 • Dam pracę
  Ekspedientka w Cukierni/Kawiarni/Lodziarni Sweety 2GO
 • Inne
  Zaginął kot
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york