Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Lubonianka

Re: Lubonianka

Postprzez syrenka » 9 czerwca 2009, 17:54

kalinka napisał(a):"Kryzys" nie oznacza uwstecznianie się do epoki furmanki :D

Jednym słowem - państwa czy miasta, w których popularniejszy jest rower albo komunikacja publiczna, niż auto, to te, które się uwsteczniły?
Hmmmm, wobec tego mamy inny pogląd na tę sprawę :P
syrenka

Postprzez pawlok » 9 czerwca 2009, 20:50

kalinka napisał(a):"Kryzys" nie oznacza uwstecznianie się do epoki furmanki :D
Poza tym w Polsce mamy dodatni bilans gospodarki, więc to nie jest kryzys tylko spowolnienie tempa wzrostu.

No tak jak takie osły mamy brnąć w rozwój komunikacji samochodowej i popełniać błędy europy zachodniej z lat 60-70 XX wieku?
Hmm właśnie sie uwsteczniamy od dobrych kilkunastu lat poprzez systematyczny rozkład transportu publicznego...
W kontekście Lubonianki co byłoby lepsze ? Nowe parkingi czy może wydawać by sie rzecz nierealna w naszych realiach czyli linia tramwajowa w takcie 10 minut?

pozdrawiam
Pawlok
pawlok

Postprzez kalinka » 9 czerwca 2009, 21:09

pawlok napisał(a):No tak jak takie osły mamy brnąć w rozwój komunikacji samochodowej i popełniać błędy europy zachodniej z lat 60-70 XX wieku?
Hmm właśnie sie uwsteczniamy od dobrych kilkunastu lat poprzez systematyczny rozkład transportu publicznego...
W kontekście Lubonianki co byłoby lepsze ? Nowe parkingi czy może wydawać by sie rzecz nierealna w naszych realiach czyli linia tramwajowa w takcie 10 minut?

pozdrawiam
Pawlok

Idę o zakład, że gdyby jeździł taki tramwaj co 10 minut to pawlok miałby kolejny powód do narzekań - hałas tramwaju pod oknem :lol:
kalinka

Postprzez kalinka » 9 czerwca 2009, 21:17

syrenka napisał(a):
Jednym słowem - państwa czy miasta, w których popularniejszy jest rower albo komunikacja publiczna, niż auto, to te, które się uwsteczniły?
Hmmmm, wobec tego mamy inny pogląd na tę sprawę :P

Zauważ moja droga, że w tych państwach rodziny jednak mają w garażu po dwa samochody plus rowery lub jak to jest w bogatych azjatyckich krajach każdy ma jeszcze skuter :)

Wyobrażasz sobie dojazd rowerem codziennie do pracy w biurze? Duże zachodnie miasta mają wspaniałą sieć metra, u nas o jedynej linii warszawskiego metra każdy słyszał .....i na tym koniec :D
kalinka

Postprzez Śpiący Rycerz » 9 czerwca 2009, 21:27

syrenka napisał(a):Jednym słowem - państwa czy miasta, w których popularniejszy jest rower albo komunikacja publiczna, niż auto, to te, które się uwsteczniły?

Przeciwnie, oni są do przodu z tego powodu. M.in. dlatego, że samochodami już się przejedli, a u nas to jedno z marzeń... dom, drzewo, syn i samochód. W państwach bardziej rozwiniętych ludzie już się wystarczająco "nabawili" samochodami, zmądrzeli albo mądrzy cały czas byli mądrzy i wiedzą, że rower i komunikacja miejska nie gryzie. Wręcz przeciwnie.

Co do parkingów...tragicznie jest przy PKO i tych sklepikach. Samochody na chodnikach, na ulicy, ciasno, że dwa auta się nie miną, a parking na prawo przy wjeździe często prawie pusty.
Śpiący Rycerz

Postprzez kalinka » 9 czerwca 2009, 21:40

Śpiący Rycerz napisał(a):Co do parkingów...tragicznie jest przy PKO i tych sklepikach. Samochody na chodnikach, na ulicy, ciasno, że dwa auta się nie miną, a parking na prawo przy wjeździe często prawie pusty.

Zgadzam się z Tobą, denerwuje mnie ta ulica i omijam ją kiedy tylko mogę, chodniki są szerokie i niezagospodarowane, a mogłyby dać pas pod auta.
Na dzisiaj ta ulica powinna być jednokierunkowa, albo z zakazem postoju.
kalinka

Postprzez pawlok » 9 czerwca 2009, 21:41

kalinka napisał(a):Jedynie problem może się pojawić wraz z ukończeniem nowego kościoła, jak znam życie to większość osób podczas mszy będzie jednak parkować przy PAJO.

A tak wogóle kto ma tam przyjechać samochodem na msze?
Mieszkaniec np Sikorskiego 32 czy Kościuszki 53 ?
Chyba ludzie nie są aż tak leniwi?

kalinka napisał(a):Zauważ moja droga, że w tych państwach rodziny jednak mają w garażu po dwa samochody plus rowery lub jak to jest w bogatych azjatyckich krajach każdy ma jeszcze skuter :)
Wyobrażasz sobie dojazd rowerem codziennie do pracy w biurze?

A co tu do wyobrażenia ? Przecież to normalność!
No tak od jakiś 12 lat od kwietnia do października, a czasami listopada sobie śmigam rowerkiem - miejsc dojazdu już się parę zmieniło dystans też był różny od 5 do 17 km...
Styl pracy też czyli ciuchy - gdy były garniturowe to niestety szafa w biurze wyposażona w zestaw na kilkanaście dni, gdy teraz warunki luźne to w szafie mam buty, dziny i inne wyposażenie :-)
Gdyby mnie było stać by zainwestować w ciuchy zimowe to sezon trwał by cały rok.
Co do bogatych państw - patrzmy na najlepszych - szwajcarów, gdy się rozmawiało z nimi to owszem samochód nawet dwa w garażu wyciągany w sytuacjach skrajnych np jazda z dzieckiem do lekarza, albo "raz do roku by sie trochę przejechać np na wakacje do Włoch" bo tak na codzień kolej i komunikacja publiczna tańsza i wygodniejsza :-)
A i widok szefa w garniturze na rowerze nikogo nie dizwił - no dziwił nas polaków...i to że na parkingu firmowym na ok +/- 50 aut stał jeden prywatny samochód, a rowerów pewnie ze sto :-)

kalinka napisał(a):Idę o zakład, że gdyby jeździł taki tramwaj co 10 minut to pawlok miałby kolejny powód do narzekań - hałas tramwaju pod oknem :lol:

No byś przegrała :-)
Gdyby zamiast właśnie wyjącej za oknem autostrady była magistrala kolejowa nie byłoby źle, z tramwajem tez jest fajnie kiedyś pracowałem w kamienicy przy torach mieliśmy zabawę w rozpoznawanie taboru po dzwięku :-) Choć przyznam że gdy kiedyś coś robiłem w budynkach ASP to każdy przejazd tramwaju powodował wibracje w budynku...
I to tyle bo to już OT po za Luboniankowy.

Pawlok
PS: ile ludzi może zamieszkiwać w Lubonance?
PS: w sumie to od 3 tygodni cięrpie gdyż chwilowo pracuje w miejscu gdzie nie mam swojego kąta i miejsc na ciuchy...ale od poniedziałku powrót na rowerek :-)
pawlok

Postprzez toooomelo » 9 czerwca 2009, 21:43

Nie jest prawdą, że "na zachodzie" się przejedli samochodami i zmądrzeli przesiadając się na rowery.
Bicykle owszem, mają i jeżdżą na nich. Ale w garażu stoi Mercedes plus jakiś Opel służący do codziennej jazdy (np. do pracy). Nie wspomnę o motocyklach.
Nie ma czegoś takiego jak "nabawili" się samochodami. Dlaczego? Bo auto jest bardzo przydatnym sprzętem służącym do przemieszczania się i tak na prawdę każdy go potrzebuje. I nie zależy to od tego czy kraj się dopiero rozwija, czy już jest wysoce rozwinięty.
A rowerkami jadą sobie na spacer po okolicy lub do pobliskiego sklepu po piwko.
Patrz w lusterka - motocykliści są wszędzie!
toooomelo

Postprzez pawlok » 9 czerwca 2009, 21:46

kalinka napisał(a):Zgadzam się z Tobą, denerwuje mnie ta ulica i omijam ją kiedy tylko mogę, chodniki są szerokie i niezagospodarowane, a mogłyby dać pas pod auta.
Na dzisiaj ta ulica powinna być jednokierunkowa, albo z zakazem postoju.

Chodniki szerokie na Sikorskiego przy sklepach ? Nie wiem gdzie!
Jest trochę miejsca od skraju jezdni do zabudowań ale teren np warzywnik wykorzystuje do wystawienia towaru na zewnątrz - sam pas chodnikowy powiedziałbym że jest normalny.
Owszem zakaz postoju byłby wskazany - czasami nawet rowerem trudni sie przecisnąć!
pozdrawiam
Pawlok
pawlok

Postprzez pawlok » 9 czerwca 2009, 21:50

toooomelo napisał(a):Nie jest prawdą, że "na zachodzie" się przejedli samochodami i zmądrzeli przesiadając się na rowery.

A to zależy o jakim państwie piszesz/mówisz ba czasami nawet o jakim regionie.
Szwajcaria, Dania, Holandia i powoli niektóre landy Niemiec stawiają na transport publiczny i rower...Włochy, Francja duszą sie jeszcze w korkach i smrodzie - choć i tam powoli żwycieżają głosy rozsądku wskazujące błędy popełnione przy nadmiernej rozbudowie systemu dróg samochodowych.

Pawlok
pawlok

Postprzez kalinka » 9 czerwca 2009, 21:51

pawlok napisał(a):A tak wogóle kto ma tam przyjechać samochodem na msze?
Mieszkaniec np Sikorskiego 32 czy Kościuszki 53 ?
Chyba ludzie nie są aż tak leniwi?

Na msze za zmarłych przyjeżdżają też czasem osoby spoza miasta, a komunie, wesela i inne uroczystości?
...
pawlok napisał(a):A co tu do wyobrażenia ? Przecież to normalność!
No tak od jakiś 12 lat od kwietnia do października, a czasami listopada sobie śmigam rowerkiem - miejsc dojazdu już się parę zmieniło dystans też był różny od 5 do 17 km...
Styl pracy też czyli ciuchy - gdy były garniturowe to niestety szafa w biurze wyposażona w zestaw na kilkanaście dni, gdy teraz warunki luźne to w szafie mam buty, dziny i inne wyposażenie :-)

No pawlok, nie każdy pracuje w sklepie meblowym i ma do dyspozycji wielką szafę na kilkanaście zestawów :lol:
kalinka

Postprzez pawlok » 9 czerwca 2009, 21:55

kalinka napisał(a):Na msze za zmarłych przyjeżdżają też czasem osoby spoza miasta, a komunie, wesela i inne uroczystości?

No bez przesady ile to może wygenerować aut ? Przecież chyba jakiś parking przy kościele planują?

...
pawlok napisał(a):No pawlok, nie każdy pracuje w sklepie meblowym i ma do dyspozycji wielką szafę na kilkanaście zestawów :lol:

Nie trzeba pracować w sklepie meblowym :-)
Aczkolwiek trzeba te kwestie omówić przy rozmowach o pracę:-)

Pawlok
pawlok

Postprzez kalinka » 9 czerwca 2009, 22:05

Pawloku, nawet z wielką szafą trudno będzie kobiecie wyglądać elegancko jeśli się spoci po drodze, zmierzwi się fryzura i rozmyje makijaż na mżawce.
Poprawienie takiego wyglądu do przyzwoitego stanu zajęłoby godzinę :D

Jak dobrze, że pracuję w domu i mam ....3 szafy :lol:
kalinka

Postprzez pawlok » 9 czerwca 2009, 22:14

kalinka napisał(a):Pawloku, nawet z wielką szafą trudno będzie kobiecie wyglądać elegancko jeśli się spoci po drodze, zmierzwi się fryzura i rozmyje makijaż na mżawce.
Poprawienie takiego wyglądu do przyzwoitego stanu zajęłoby godzinę :D

Dla lubonianek mających tego typu problemy - powinna być wygodna/sprawna/tania komunikacja publiczna :-)
Rower nie dla wszystkich i nie zawsze może być alternatywą ale dla wielu może być....gdyby tak jeszcze można było za gratis go przewieźć w PKP...
pozdrawiam
Pawlok
pawlok

Postprzez kalinka » 9 czerwca 2009, 22:24

Dzisiaj miałam przyjemność jechać rowerkiem w czasie burzy :)

Ciepła ulewa, huk nad głową, auta ochlapujące mnie błotem... dawno tak się nie uśmiałam jak dzisiaj, kiedy po powrocie do domu spojrzałam w lustro, a mokre miałam wszystko, nawet komórkę :lol:
kalinka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedle Lubonianka