Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - "Chleba zamiast igrzysk" - 10VI2012 Poznań

"Chleba zamiast igrzysk" - 10VI2012 Poznań

Co się dzieje u sąsiadów - Poznań, Puszczykowo, Komorniki, etc...

"Chleba zamiast igrzysk" - 10VI2012 Poznań

Postprzez pawlok » 9 czerwca 2012, 22:44

Jutro godzina 14 przed Poznańską Operą.
Szczegóły:
http://www.10czerwca.eu/

Włącz myślenie, pomyśl dlaczego masz się godzić na nabijanie kabzy UEFA tudzież w poznańskim przypadku dodatkowo rynkowej firmie pt "Lech Poznań":

"Dziś, w dniu inauguracji polsko-ukraińskich piłkarskich Mistrzostw Europy 2012, rzeczywistością stało się wiele społecznych i ekonomicznych zagrożeń, przeczuwanych już w momencie wyboru Polski na organizatora tej imprezy. Mierzyć się z nimi teraz muszą nie tylko mieszkańcy miast-gospodarzy Euro 2012, ale wszyscy obywatele i obywatelki ponoszący koszty piłkarskiej fiesty. Mariaż państwa, podporządkowanych mu władz lokalnych i globalnego kapitału w trakcie dokonywania ogromnych transferów od biednych do bogatych odsłonił swoje prawdziwe oblicze, a widmo stanowczej polityki zaciskania pasa zaczęło krążyć nad budżetami „dumnych miast gospodarzy”. Na polskiej „zielonej wyspie” kryzys jest kondycją permanentną. Należy o tym pamiętać zwłaszcza w czasie, gdy czekający nas społeczno-finansowy kataklizm instaluje się w polskich miastach pod szyldem euro-nośnego kapitalizmu atrakcji. Teza ta znajdzie wyjątkowo bolesne potwierdzenie w ramach kolejnego neoliberalnego uderzenia na finanse publiczne szykowanego nazajutrz piłkarskich igrzysk.
Stojąc na progu kryzysu miejskich budżetów czy potencjalnych bankructw widzimy dziś z pełną jasnością, że miasta to my! Musimy je odzyskać na gruncie obywatelskich zmagań o prawo do miasta oraz antykapitalistycznej walki prowadzonej w ramach szerokiego frontu porozumień pracowniczych, lokatorskich i studenckich. Współcześnie to właśnie w miastach wytwarzane i zawłaszczane jest społeczne i kulturowe bogactwo. W obliczu atrofii państwa narodowego – ograniczonego do roli opryskliwego neoliberalnego stróża nocnego, to my musimy podjąć trud wyrwania miasta spod brutalnej władzy kapitału. Euro 2012 jest doskonałym przykładem tego, że istniejące struktury władz lokalnych i państwowa administracja mogą to zadanie jedynie utrudnić. To przecież nasi włodarze i lokalni urzędnicy zgotowali nam ten los. Własność publiczna nie jest rzeczywistą alternatywą dla tego, co prywatne. Zniesienie przemożnej władzy kapitału wymaga dziś odzyskiwania tego, co wspólne w oparciu o rzeczywiste mechanizmy bezpośredniego współrządzenia i współdecydowania.
.... W tym właśnie celu powtórzyć należy zawołanie miejskich aktywistów z całego świata: widzimy się na ulicach, bo miasta to my!.."
http://www.10czerwca.eu/

Pawlok
PS: zestaw popierających oficjeli burzy wszelkie granice...
pawlok
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, 20:00
Lokalizacja: juz tylko częściowo Żabikowo

Powrót do U sąsiadów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu
 • Dam pracę
  Opiekunka