Ciepła woda

Ciepła woda

Postprzez prodi » 19 maja 2009, 11:11

Temat kiedyś wałkowany

viewtopic.php?f=34&t=1639&hilit=ciep%C5%82a+woda&start=0

Ponownie występuje problem z ciepłą wodą. Jest tak, że po odkręceniu ciepłej wody, musi jej zlecieć kilka litrów zanim ma odpowiednią temperaturę. Czy problem ten występuje również u innych mieszkańców? Mieszkam w klatce H. Może to dlatego, że to ostatnia klatka w całym obiegu wody (tak sądzę) oraz trzecie piętro.
Przecież to nieporozumienie, że płacimy za coś czego nie otrzymujemy (licznik od ciepłej wody zwiększa wskazanie mimo tego, że woda nie ma odpowiedniej temperatury). Po za tym to okropne marnotrawstwo wody, a w Polsce już jest jej deficyt.
Putin hands off Ukraine
prodi

Re: Ciepła woda

Postprzez urbol2 » 19 maja 2009, 22:00

Z tego co dowiedziałem się od p. Justyny wczoraj wieczorem padł bezpiecznik w sterowaniu pieca i dlatego wieczorem i dzisiaj rano nie było ciepłej wody. Jeżeli chodzi Ci o dzisiejszy poranek, to być może musiałeś poprostu wylać z rur zimną wodę po nocy. U mnie było OK dość szybko po odkręceniu kranu. No ale do 1go piętra bliżej:)))

pozdr:)
urbol2

Postprzez prodi » 20 maja 2009, 06:31

To nie tylko ten poranek, ogólnie jest problem z pojawieniem się ciepłej wody zaraz po odkręceniu kranu. Chodzi mi szczególnie o dziecko, które myje ręce w zimnej wodzie, po za tym płacimy za produkt, którego nie ma.
Zastanawiam się nad założeniem przepływowego ogrzewacza w łazience, jeśli to rzeczywiście problem pojemności rur i źle zaprojektowanej instalacji. Bo nie wydaje mi się, by taka sytuacja była normalna. Pewnie ogrzanie m3 wody za pomocą ogrzewacza przepływowego wyjdzie mnie drożej, ale przynajmniej wiem za co zapłacę.

urbol2 napisał(a):wczoraj wieczorem padł bezpiecznik w sterowaniu pieca

Załączenie bezpiecznika to tylko pudrowanie s... Taka sytuacja zdarzyła się już nie raz. Czy to normalne, że wywala bezpiecznik? Albo jest przeciążony albo wywala różnicówka (błąd w projekcie instalacji?, błąd w wykonaniu?). I co do końca bytu instalacji będziemy co jakiś czas załączać bezpiecznik?
Proponuję instalację systemu monitoringu bezpiecznika :mrgreen: . Akurat zajmuję się projektami systemów nadzoru i sterowania dla przemysłu energetycznego. To może w przypadku awarii automatyczny sms do zarządcy nieruchomości o zaistniałej sytuacji albo alarm na tablicy synoptycznej wskazujący na lokalizacje bezpiecznika?

Kiedy kończy się okres rękojmi na nasz blok? Do tej pory nie naprawiono dziur między ścianami a chodnikiem, a przecież miało być zrobione na wiosnę.
Putin hands off Ukraine
prodi

Postprzez admin » 20 maja 2009, 07:37

To że leci zimna to raczej na pewno błąd projektowy bo rozumiem, że obwód cyrkulacyjny w instalacji jest? Nie wiem jak macie skonstruowane wodomierze - może ogrzewacz lepiej założyć na zimną wodę a ciepłą traktować jako zimną?
admin
Administrator

Postprzez Maxx » 5 stycznia 2010, 11:33

Dzięki problemowi z ciepłą wodą (który jak dotąd nie został rozwiązany) pojawiła się niedopłata i konieczność dopłaty za zimną "ciepłą" wodę :evil: .
Maxx

Postprzez piaskunki » 31 maja 2011, 18:03

I znowu pojawił się problem z wodą - tym razem z ciśnieniem. Wczoraj wieczorem ok. 20 to już była masakra, krew z nosa szybciej by leciała niż ta woda. Ciekawe co tym razem się stało !!
dołącz do akcji:
Obrazek
piaskunki

Postprzez Kostek » 1 czerwca 2011, 11:54

piaskunki napisał(a):I znowu pojawił się problem z wodą - tym razem z ciśnieniem. Wczoraj wieczorem ok. 20 to już była masakra, krew z nosa szybciej by leciała niż ta woda. Ciekawe co tym razem się stało !!
To chyba nie tylko u was. Na Luboniance było podobnie.
Kostek

Postprzez nowy2781 » 18 czerwca 2012, 09:07

Ludzie wy tutaj żyjecie jak w komunie :) Ta cała wschodnia to jakaś parodia. Brak drogi na którą wypiął się zarówno developer jak i miasto. Co chwile braki ciepłej wody... Wprowadziłem się stosunkowo niedawno i całe szczęście, że tylko wynajmuje mieszkanie bo współczuje wszystkim mieszkańcom tego osiedla. Wkopać się w kredyt żeby mieszkać w takim za przeproszeniem syfie, w dzisiejszych czasach gdzie budują tyle przyjemnych osiedli to na prawdę życiowy błąd.
nowy2781

Postprzez Lubon1 » 19 czerwca 2012, 21:21

Luboń City Center wita?! :lol:
Lubon1

Powrót do NCL - Nowe Centrum Lubonia