Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Naciąganie mieszkańców Lubonia na droższe bilety ZTM ...

Naciąganie mieszkańców Lubonia na droższe bilety ZTM ...

Naciąganie mieszkańców Lubonia na droższe bilety ZTM ...

Postprzez jarezy » 22 maja 2013, 01:02

Jakież zdziwienie ogarnęło mnie , kiedy dowiedziałem się że nie można kupić biletu 10 przystankowego w strefie AB ( koszt 3 zł normalny bilet ) w autobusach należących do Translubu i komornickiego ZUK .
Zamiast tego biletu sprzedają jedno-przejazdowy AB za 3,80 zł .
Jak obliczyłem nawet jadąc z Urzędu Miasta Luboń do Poznania do pętli Górczyn jest dokładnie 10 przystanków .
Zatem dlaczego jesteśmy oszukiwani i naciągani na droższe bilety ?
Jak zaobserwowałem , bardzo dużo osób kupuje bilety w autobusach , dlatego łatwo policzyć jaka jest różnica w sprzedaży droższych biletów .
Obecnie w autobusach MPK ( linia 616 ) nie kupimy już biletów chyba że puszczą przegubowego z biletomatem ale takie nie jeżdżą .
Luboński Janosik
jarezy

Re: Naciąganie mieszkańców Lubonia na droższe bilety ZTM ...

Postprzez Lubon1 » 22 maja 2013, 19:02

jarezy... jadąc w piątek z Lubonianki na Dębiec też przez myśl mi to przeszło...80 gr. nie majątek i postanowiłem odpuścić ale skoro nawinąłeś temat to powiem, że i dla mnie to dziwaczne... może chodzi o to, że 10 przystanków przy jednoczesnym przekroczeniu stref nie obowiązuje?!
Lubon1

Postprzez Lubon1 » 22 maja 2013, 19:06

p.s.
o ile pamiętam w automacie biletowym przy Luboniance też nie ma opcji AB na 10 przystanków... to rozwiązanie może dotyczyć tylko mieszkańców Poznania?!
Lubon1

Postprzez Gość » 22 maja 2013, 19:33

wsiadając do auobusu przy Luboniance i kupując tamże bilet wypowiada się magiczne "10 przystanków"
i wtedy przejazd jest za 3 zł.
Gość

Postprzez jarezy » 23 maja 2013, 17:47

Jak to możliwe skoro w kasie fiskalnej nie mają takiej opcji zaprogramowanej .
Oj wydaje mie się że ściemniasz >>>>
Luboński Janosik
jarezy

Postprzez syrenka » 25 maja 2013, 00:08

Hej!
Biletu za 3 zł u kierowcy nie kupisz. Ale w biletomacie w Luboniance jest na 100%, sama poczyniłam zapas ostatnim razem przechodząc. Nie sprawdzałam natomiast w biletomacie w autobusie - coś mam pecha, bo ostatnio cały czas jadę starymi grzmotami :P
syrenka

Postprzez Lubon1 » 27 maja 2013, 18:58

Dla mnie dziwacznym jest, że redakcja nie chce się w tym temacie wypowiedzieć kiedy jednocześnie na stronie głównej... tyle innych, mało znaczących spraw zapodaje?! :(
Lubon1

Postprzez tomko211 » 2 czerwca 2013, 00:27

jejku ludzie nauczcie sie bilety w kioskach kupować. zobaczcie jak kolejka w autobusie sie ustawi to ile to trwa, a pozniej narzekacie ze autobusy spoznione. 50% spoznien to przez pasazerow kupujacych bilety w autobusach!!
a tak dla wyjasnienia sprawy to wlasnie dlatego nie ma takich biletow u kierowcy, powinna byc jeszcze dopłata w wysokosci min. 1zł. dla pasazera ktory jedzie okazjonalnie to jest do przezycia, a taki ktory jezdzi codziennie to nauczylby sie w kiosku kupowac. ale nie. ludzie leniwi sa. powinno byc ja w mpk, kierowca to kierowca a nie sprzedawca. jeszcze coniektorzy by jeszcze hotdoga lub kawke u kierowcy najchetniej kupili.
tomko211

Postprzez jarezy » 6 lipca 2013, 22:21

Dalszy ciąg afery biletowej:
W najnowszych autobusach Translubu ( marki Solaris ) również nie ma możliowości kupienia biletu 10 przystankowego . Zadzwoniłem na podany tam telefon do Translubu i otzrymałem informację że winny jest ZTM ,zadzwoniłem do ZTMu a tam dowiedziałem się że Translub to inna strefa i że to inna taryfa
( ?????) .Czyli dalej kołomyja .Ja się nie poddam .
Luboński Janosik
jarezy

Postprzez jarezy » 2 sierpnia 2013, 07:26

Nowość .
Od 1 sierpnia mamy nowy bilet 10 przystankowy ale zamiast w strefie AB obejmuje strefy ABC .cena ta sama 3zł normalny .
Nadal czekam na odpowiedź ZTMu w sprawie tych biletów .
Luboński Janosik
jarezy

Postprzez Lubon1 » 9 sierpnia 2013, 18:59

Jarezy... i jak tam? ... z tego co wczoraj zauważyłem jadąc okazyjnie do Poznania ZTM... 3,80 ciągle w mocy?!

... swoją drogą od września w ZTM szykują się ostre cięcia w kursach! ... Poznań chyba przeinwestował m.in. w stadion i na gwałt szuka oszczędności?!
http://fakt.onet.pl/Autobusy-i-tramwaje ... 691,1.html
Lubon1

Postprzez Lubon1 » 19 października 2013, 21:22

Zastanawia mnie dlaczego automat biletowy przy Luboniance nigdy nie akceptuje monety 5 zł. przy próbie kupna biletu na 1 godzinę w strefie A+B+C? ... pojawia się komunikat "tylko odliczona kwota 4.40"... to staje się już nudne! ... gdy zmieniamy opcję na 30 minut 3.80 automat już wydaje resztę i nie ma z tym żadnych problemów? ???
???... moim zdaniem 4.40 i godzina jazdy... a z drugiej strony 3.80 + drugie 3.80 za kolejne 30 minut = 7.60.... to nie jest to samo!
... wnioski Wam pozostawiam, jak dla mnie to kolejny wybieg ZTM aby okazjonalnych podróżnych skroić!... dodam, że pewnie w całym Poznaniu automaty są analogicznie ustawione... przećwiczyłem dzisiaj tytułem eksperymentu... na przystanku przy pętli Dębina i dworcu PKS... sytuacja identyczna do wyżej opisanej... ??? :(
Lubon1

Powrót do Transport publiczny w Luboniu