Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

A2

Re: A2

Postprzez Śpiący Rycerz » 4 grudnia 2011, 17:57

Kraków też :D
Poznań - Berlin, to prawie taki sam odcinek jak Wrocław - Kraków po A4, ale jeszcze trzeba się do tego Wrocka dostać (zgroza).
Śpiący Rycerz

Postprzez syrenka » 4 grudnia 2011, 19:34

Już nie taka zgroza! Tzn. faktycznie - przebić się przez Stęszew, a potem Bojanowo i Rawicz, to bywa jakiś problem, ale niedawno miałam okazję jechać zachodnią obwodnicą Wrocławia i naprawdę - z zegarkiem w ręku jakieś 12-13 minut od wjazdu na obwodnicę do A4!
Do samego Krakowa jechaliśmy 5 i A4 około 5,5 godziny - z dość długą przerwą.
syrenka

Postprzez Taran-Tino » 5 grudnia 2011, 00:07

Ja do Wrocławia jeżdżę przez Srem (obwodnicą), Gostyń (niestety brak obwodnicy), Krobię (też obwodnicą), wyjeżdżam pod Rawiczem - i sobie chwalę. Szczególnie, że do Kórnika mam drogę expresową. Co prawda trasa ta jest remontowana, ale te remonty już się kończą.
A za Rawiczem, żeby nie stać w korkach przy wjeździe do Wrocławia, w Prusicach skręcam w prawo na Oborniki Sląskie i tamtędy śmigam do miasta spotkań. Sredni czas, jeżdżąc w miarę przepisowo, ok. 2h 15 minut.
Taran-Tino

Postprzez Śpiący Rycerz » 5 grudnia 2011, 00:45

Obwodnica to super sprawa. Jechałem nią od razu po otwarciu. Duża poprawa. Do samej A4 też uwag nie mam, choć jeszcze jeden pas w każdą stronę byłby wskazany. 5-tką jedzie się przyzwoicie gdy nie ma dużego ruchu, ale mimo wszystko - co kawałek radar, wąsko, wsie, miasteczka, ograniczenia.
Przez Śrem? Trzeba będzie spróbować.
Śpiący Rycerz

Postprzez Taran-Tino » 5 grudnia 2011, 11:16

Śpiący Rycerz napisał(a): 5-tką jedzie się przyzwoicie gdy nie ma dużego ruchu, ale mimo wszystko - co kawałek radar, wąsko, wsie, miasteczka, ograniczenia.
Przez Śrem? Trzeba będzie spróbować.

To się zgadza, dlatego staram się omijać 5-tkę, tym bardziej, ze zdarzają się tam wariaci, któzy wjeżdżają na 3-go, a nawet na 4-go. Droga przez Srem jest nieco dłuższa, ale zdaje się tylko ok.8 km, w związku z przebudową zdarzają się mijanki ze światłami, ale większa część jest już praktycznie grotowa, myśle, że na wiosnę będzie już w 100% przejezdna.
Taran-Tino

Postprzez syrenka » 6 grudnia 2011, 11:16

W Gostyniu kiedyś stanęłam w takim korku, że szybko mi ten "skrót" przeszedł, ale rzeczywiście sporo osób tamtędy jeździ.
syrenka

Poprzednia strona

Powrót do Transport publiczny w Luboniu