Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

ZTM ma gdzieś pasażerów

ZTM ma gdzieś pasażerów

Postprzez marc889 » 17 września 2011, 20:42

Witam,
Chciałbym opisać sytuacje, która miała miejsce dziś tj. 17 września 2011.Otóż autobus lini 603 do Lubonia z przystanku UE Poznań miał odjechać o g.19.40 lecz nie odjechał.Grono zdezorientowanych pasażerów czekało do godz. 20.10 ale autobus nie przyjechał.Wpadłem na pomysł, że może autobus odjeżdża z następnego przystanku tj (naprzeciw Izby rzemieślniczej) i stamtąd o godz 20.37 odjechałem w stronę Lubonia.( planowo 20.25). Na przystanku UE nie ma żadnej informacji, że autobus nie odjeżdża z tego miejsca.Z kolei na przystanku Izba rzemieślnicza nie ma nawet rozkładu jazdy.Drogi ZTM-ie weź się ogarnij, bo tracę cierpliwość;/
marc889

Jak nie myślisz, to stój, jak taka trąba!

Postprzez syrenka » 17 września 2011, 22:18

Ja cię kręcę, co za ludzie... Zero zaradności, jak Babcię kocham...

Numer telefonu do Translubu to znam od lat na pamięć, chociaż nie muszę, bo jest na każdej tabliczce przystankowej. Korzystałam nie raz, i nie dwa, oczywiście odczekawszy przynajmniej przysłowiowy "akademicki kwadrans", i nigdy nie miałam problemu z uzyskaniem informacji. Oczywiście nie dzwonię na dzień dobry z pretensją, bo wiadomo - sprzęt lubi się psuć, a na korki nikt nic nie poradzi, ale przynajmniej wiem, czy mam cierpliwie czekać, czy iść na inny przystanek, czy brać taksówkę :]
Ale widzę, że żaden geniusz wśród "grupy zdezorientowanych pasażerów" się nie trafił - wstyd by mi było chwalić się czymś takim na forum publicznym!

A że tabliczek czasem nie ma, lub są błędne to inna sprawa - ostatnio zauważyłam, że na Cieszyńskiej (koło przychodni na Opolskiej) tabliczki lubońskie są jeszcze z rozkładem wakacyjnym, natomiast do ZTM-owskich nie mam zarzutów - były aktualne.

A propos - bo nie jeżdżę tymi wynalazkami typu 603 - czy za tabliczki z rozkładem na linie podmiejskie odpowiada ZTM, czy jednak Translub?
syrenka

Re: ZTM ma gdzieś pasażerów

Postprzez izabell » 17 września 2011, 22:53

A ja marca889 doskonale rozumiem. Dlaczego on ma się dopytywać skąd odjeżdża autobus? Taka informacja powinna być na przystanku i to jest obowiązkiem przewoźnika, aby taką wiadomość zamieścić.
izabell
Pomógł forum

Postprzez marc889 » 17 września 2011, 23:49

Droga Syrenko,
Widzę ,że w jakimś kościele tobie dzwoni , ale w jakim to sama nie wiesz. Tak bywa czasem ludzie są nierozgarnięci.Ale do rzeczy, zupełnie nie rozumiem skąd się urwałaś, jeśli nie wiesz kto zarządza tablicami z rozkładami jazdy to się w ogóle nie włączaj w dyskusję.Po co płodzić pustą polemikę? :thumbdown:Dlatego wiedz, że rozkładami w tym wypadku zarządza ZTM! Otóż jedna z pasażerek dzwoniła do translubu i nie uzyskała satysfakcjonującej odpowiedzi. W moim śledztwie w tej sprawie dotarłem nawet do tego ,że sami kierowcy nie wiedzieli jaką trasą jeździć, gdy rozpoczęły się prace.Ja droga syrenko nie jestem obywatelem w gorącej wodzie kąpanym, ja poczekam, ale sprawę rozwiąże i wyjaśnią mi eksperci z ZTM-u dlaczego nikomu nie chciało się zamieścić informacji o tym,że autobus omija przystanek UE!
marc889

Postprzez tomaszko90 » 18 września 2011, 00:58

Chyba pomyliły Ci się jednostki. Za wywieszanie informacji na przystankach (rozkłady jazdy, informacje o objazdach, itd.) jest odpowiedzialny przewoźnik, czyli w przypadku 603 Translub. Radzę poczytać Regulamin Przewozów ZTMu oraz dowiedzieć się, co jest kogo obowiązkiem, a potem ponarzekać trochę.
tomaszko90

Postprzez izabell » 18 września 2011, 08:30

Tutaj nie jest tak naprawdę ważne czy tabliczki powinien zamieścić ZTM czy Translub. Istotny jest fakt, że takiej informacji nie było i w tej kwestii na całej linii zawinił przewoźnik, bo pasażerom należy się informacja. I to nie podlega żadnej dyskusji.
izabell
Pomógł forum

Postprzez paulszaj » 18 września 2011, 14:48

tomaszko90 napisał(a):Radzę poczytać Regulamin Przewozów ZTMu oraz dowiedzieć się, co jest kogo obowiązkiem, a potem ponarzekać trochę.

Dzięki za radę, dzięki tej lekturze dowiedziałem sie, ze MPK łamie prawo. Bo jeszcze nie widziałem żadnego tramwaju, ani autobusu w barwach MPK z logiem ZTM w pasie nadokiennym od trony drzwi z przodu pojazdu (rozdz.2 par.5 pkt 1), a Translub z takimi tablicami jeździ!!!

I co ty na to Poznaniaku???
[img]http://img59.imageshack.us/img59/387/6vi7.jpg[/img]
paulszaj

Postprzez lenka » 18 września 2011, 16:08

O! To być może z tego samego powodu nie doczekaliśmy się autobusu LN w piątek w nocy na przystanku UE...
O 1-wszej w nocy też powinnam zadzwonić do Translubu???
izabell napisał(a):Tutaj nie jest tak naprawdę ważne czy tabliczki powinien zamieścić ZTM czy Translub. Istotny jest fakt, że takiej informacji nie było i w tej kwestii na całej linii zawinił przewoźnik, bo pasażerom należy się informacja. I to nie podlega żadnej dyskusji.

W 100% zgadzam się z powyższym.
lenka

Postprzez tomaszko90 » 18 września 2011, 19:07

na pojazdach MPK na razie nie ma logo ZTMu, ale wkrótce się pojawi. Regulamin obowiązuje od 2 miesięcy, wprowadził wiele zmian, więc też musi być okres przejściowy wprowadzenia. A Translub jest taki przezorny, że ma logo ZTMu także na autobusach prowadzonych przez Miasto Luboń, więc lepsza żadna informacja, niż zła.
tomaszko90

Postprzez Lubon1 » 18 września 2011, 19:15

Dla mnie np. komunikacja miejska w Luboniu praktycznie nie istnieje...
przykład... w środę musiałem wrócić po 23-ej z Poznania... Translub... żadnych połączeń... pozostalo dreptanko na Kaponierę... autobus 249 i na przystanek Świerczewo.... potem dreptanko do domu....

Byłem w szoku gdy na Świerczewie prawie wszyscy wysiedli a potem do Lubonia, ponad autostradą dreptali....

Wniosek! Chyba ktoś w naszym mieście mózg na brukselkę zamienił!!! ... :(
Lubon1

Postprzez Lubon1 » 18 września 2011, 19:18

p.s. Nie wydaje Wam się dziwaczne, że Miasto we wszystkich swoich materiałach promocyjnych za atut podaje bliskie związki z Poznaniem a nie potrafi zapewnić mieszkańcom komunikacji z Poznaniem nawet na minimalnym poziomie???
Lubon1

Postprzez potargany » 18 września 2011, 19:26

hehehhehehehe

ja często jade 243 na oś Dębina ( z UAM ) i dreptanko do domu ( kolo zakladow ziemniaczanych )
potargany

Re: Jak nie myślisz, to stój, jak taka trąba!

Postprzez pawlok » 18 września 2011, 19:50

syrenka napisał(a):Numer telefonu do Translubu to znam od lat na pamięć, chociaż nie muszę, bo jest na każdej tabliczce przystankowej.

tomaszko90 napisał(a): Regulamin Przewozów ZTMu oraz dowiedzieć się, co jest kogo obowiązkiem, a potem ponarzekać trochę.

Klient wkupując bilet zawiera umowę z ZTMem i powinien mieć w pompie, że ktoś czegoś gdzieś nie dopilnował.
Niestety polskie prawo nie chroni interesów pasażerów komunikacji publicznej, kolejowej , autobusowej itp itd...a rozwiązanie byłoby banalnie proste ZTM czy kolej nie realizuje usługi pasażer bierze TAXI rachuneczek do ZTMu i po sprawie szybko by się nauczyli szanować klienta.
Tomaszko w tym samym regulaminie masz Rozdział 2 & 2 i tu ZTM powinien jednak dbać o poziom świadczonych przez transbubel usług do czego należy także zapewnienie informacji pasażerskiej.

Pawlok
pawlok

Postprzez syrenka » 18 września 2011, 22:53

lenka napisał(a):O 1-wszej w nocy też powinnam zadzwonić do Translubu???

Dlaczego nie? Kiedyś dzwoniłam, bo nie byłam pewna co do godziny odjazdu nocnego. Dyspozytor jest "czynny" całą dobę.

Ja nie wiem o co wam chodzi. Brak tabliczki jest tak sporadyczny, że nie wiem po co to halo. I w dodatku częściej wynika z wandalizmu, bo ktoś ma fantazję wziąć sobie rozkład do domu... Dziwię się, że to was nie intryguje/denerwuje - zdarte i porysowane rozkłady to norma, ale za to ani ZTM, ani Translub, ani wszyscy święci już niestety nie mogą... Najlepiej psioczyć.
syrenka

Postprzez paulszaj » 18 września 2011, 23:25

tomaszko90 napisał(a):Translub jest taki przezorny, że ma logo ZTMu także na autobusach prowadzonych przez Miasto Luboń, więc lepsza żadna informacja, niż zła.

Nie spotkałem się z tym, ale wierzę na słowo.

Lubon1 napisał(a):w środę musiałem wrócić po 23-ej z Poznania... Translub... żadnych połączeń... pozostalo dreptanko na Kaponierę... autobus 249 i na przystanek Świerczewo.... potem dreptanko do domu....

Byłem w szoku gdy na Świerczewie prawie wszyscy wysiedli a potem do Lubonia, ponad autostradą dreptali....

O to jechaliśmy z miasta i spacerowaliśmy nad autodziurą razem (z Kaponiery 0.00)?

A tak na marginesie to w srody ostatni LB odjeżdża z Górczyna o 23.10 (razem z 249), a z Dębca o 23.15. Ostatni 56 z Górczyna jest o 23.17. Więc to nieprawda, ze po 23-ciej do Lubonia nic nie jedzie! W praktyce (mam w tym wprawę) mozna sie przesiąść na ostatni LB z 249 (z Kaponiery 23.00) jeszcze na skrzyżowaniu Opolska/Leszczyńska. Niestety ten LB dojeżdża tylko do Powstańców Wlkp.
[img]http://img59.imageshack.us/img59/387/6vi7.jpg[/img]
paulszaj

Następna strona

Powrót do Transport publiczny w Luboniu