Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

ZTM w Luboniu

ZTM w Luboniu

Postprzez ville » 3 grudnia 2010, 15:03

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z szerokiego grono osób będących na tym forum zajął się lub zajmuje postulowanie w sprawie częstotliwości kursów, wprowadzeniem dodatkowych linii itp spraw. Z tego, co wiem mieszkańcy Świerczewa postulują w sprawie wprowadzenia autobusu przez ulicę Bohaterów Westerplatte. Może warto się obudzić już teraz, a nie czekać co nam zaproponują panowie z Grunwaldzkiej.

P.S. Wydaje mi się, ze warto podyskutować.

Re: ZTM w Lubonia.

Postprzez pawlok » 3 grudnia 2010, 16:15

ville napisał(a): Może warto się obudzić już teraz, a nie czekać co nam zaproponują panowie z Grunwaldzkiej.

Panowie z grunwaldzkiej zaproponują to za co zapłaci wybrany burmistrz - a przed wyborami albo w którymś z materiałów wideo na e-lubon albo w jakimś słowie pisanym - wypowiedział się że wydatki na komunikacje publiczną powinny zmaleć po integracji - czyli jak się tu zaoszczędzi to nie ma co liczyć na dobrą komunikacje.
Nie słyszałem by w Luboniu ktokolwiek przeprowadził badania sondażowe - wśród mieszkańców na temat preferencji układu transportu publicznego.
Nie był to także temat debaty wyborczej.
A podstawowa wada ZTMu - dla swojego istnienia zrobią wszystko - czyli nie wdrażają jednolitego systemu transportu publicznego dla całego terenu swojego działania (takt, godziny szczytu, standart taboru). lecz tu będzie tak a tam siak...
Pawlok
pawlok

Re: ZTM w Lubonia.

Postprzez izabell » 3 grudnia 2010, 16:18

Właśnie kilka dni temu ten temat był poruszany w rozmowie z Burmistrzem. Niebawem pojawi się ankieta.
izabell
Pomógł forum

Re: ZTM w Luboniu

Postprzez ville » 3 grudnia 2010, 20:44

Z pośpiechu wkradł się błąd. Poprawić, bo daje po oczach.

Zaoszczędzimy na bilecie miesięcznym, ale szału na innych płaszczyznach bym nie oczekiwał. Mechanizm opisał Pawlok i tutaj pełna zgoda.
Ankieta na pewno odda w jakimś stopniu potrzeby Naszych mieszkańców. Czekam na nią z niecierpliwością. Wystarczy 602 i 603 kolejne mutacje powodują u mnie zniesmaczenie. Mają tyle wolnych liczb.

Postprzez syrenka » 4 grudnia 2010, 12:49

Sporo sugestii, dyskusji i pytań pojawiło się w temacie:
viewtopic.php?f=35&t=3260
Zapraszam, bo jest o czym poczytać, tym bardziej, że jeden z naszych forowiczów okazał się współtwórcą projektu :)
syrenka

Postprzez pawlok » 4 grudnia 2010, 21:00

syrenka napisał(a):Zapraszam, bo jest o czym poczytać, tym bardziej, że jeden z naszych forowiczów okazał się współtwórcą projektu :)

Zabrakło tu niestety kluczowej sprawy - takty owych linii!

ville napisał(a):Zaoszczędzimy na bilecie miesięcznym, ale szału na innych płaszczyznach bym nie oczekiwał. .

Dokładnie dopóki nie będzie woli politycznej lokalnych kacyków do postawienia na transport publiczny.
Dziś brną w kolejne km zakorkowanego asfaltu :-( Zamiast myśleć perspektywicznie i opracowywać choć w sferze planistycznej (rezerwy gruntu w planach) tramwaj do Lubonia.

ville napisał(a):Wystarczy 602 i 603 kolejne mutacje powodują u mnie zniesmaczenie. Mają tyle wolnych liczb.

Tak linie które nie kursują w dane dni - mają nie wiele wspólnego z klarownym, sprawnym transportem publicznym.
Ale ZTM zamiast kursów wariantowych woli szczycić się sztucznie nabijaną ilością linii, podejrzewam że dla celów statystycznych.
By człowieka skierować z auta do komunikacji publicznej potrzeba : restrykcji finansowych za korzystanie z auta (opłaty za wjazd, parkowanie) oraz sprawnej komunikacji publicznej o jednolitym takcie (bez zastanowienia wiem mam autobus np. 17 i 47 minut po pełnej godzinie), nowoczesnym taborze (min działająca klima), czytelnym systemie informacji (układ linii, punkty przesiadkowe), przyjaznym systemie biletowym (cena, rabaty długookresowe).

izabell napisał(a): Niebawem pojawi się ankieta.

Można więcej konkretów ?

Pawlok
pawlok

Postprzez ville » 10 stycznia 2011, 13:52

W całej rozciągłości popieram słowa Pawloka.
Żeby ankieta miała jakikolwiek wpływ na działania decydentów ZTM, należało by ją przeprowadzić w tym miesiącu. Także, kiedy się pojawi ? Choć miodu, cudu, maliny nie oczekujemy, ale może mrówczą pracą osiągniemy stan, który zadowoli choć część mieszkanców.

uwaga ferie na 603 - ZTM w Luboniu

Postprzez pawlok » 25 stycznia 2011, 17:14

Jak właśnie przeczytałem:
"... Natomiast linia nr 603 nie będzie wyjeżdżać z pętli Luboń Lasek o 6:55 oraz 7:40..."
http://www.epoznan.pl/news-news-23201-K ... czas_ferii

Widzę na rozkładach ZTMu że są to kursy specyficznie oznakowane - aż mi się przypomniała wymiana uwag z busikiem że kursy wariantowe nie są przejrzyste :-)
Pawlok
pawlok

ZTM w Luboni c.d.

Postprzez bartekwilczek » 31 stycznia 2011, 17:50

Na stronie ZTMu pojawiła się zakładka o komunikacji w Luboniu od 1 kwietnia a nie jak zapowiadano od 1 marca. http://www.ztm.poznan.pl/lubo-integracj ... w-lubonia/
Bartosz Wilczek
bartekwilczek

Re: TRANSLUB

Postprzez Śpiący Rycerz » 31 stycznia 2011, 19:40

Już jest, można się zapoznać:

Wykaz linii i ich takt:
http://www.ztm.poznan.pl/lubo-integracja/wykaz-linii/" onclick="window.open(this.href);return false;

Schemat:
http://www.ztm.poznan.pl/lubo-integracja/schemat-linii/" onclick="window.open(this.href);return false;
(trzeba go kliknąć to będzie w pdf'ie)

Ankieta - tu możecie składać swoje propozycje, zgłaszać uwagi itp.:

http://www.ztm.poznan.pl/lubo-integracja/ankieta/" onclick="window.open(this.href);return false;
Śpiący Rycerz

Postprzez paulszaj » 31 stycznia 2011, 20:24

Przeczytałem z zainteresowaniem i wypełniłem ankietę.
Dziękuje za zachęte.

Niestety niewiele z tego rozumiem. Bardzo dziwnymi tworami są dla mnie linie 610 i 702.
Nie rozumiem takich tras dookólnych.

Jeden plus jaki widzę to powrót codziennej komunikacji nocnej, mam nadzieję, że już od 23.00.

Na Górczyn będę mógł teraz dojechać z Lubonianki tylko dwoma autobusami 614, co 40-60 min. a w soboty i niedziele co półtorej godziny i 701, częstotliwość kursowania taka sama, to stanowczo za mało!

Na Dębiec dojadę 611 i 610, te kursy będą częstsze.

Trzeba będzie przestawić swoje myslenie o komunikacji i dojeździe do Centrum POZNANIA, na inne tory, zamiast przez Górczyn, będe musiał jeździć częściej przez Dębiec.

Swoją drogą ciekawe, czy ZTM nie mógłby przedstawić przykładowej analizy czasu przejazdu z Centrum Lubonia (nowe centrum albo market) do centrum Poznania (rondo kaponiera), zastananwiam się czy czas ten się skróci czy wydłuży?!
[img]http://img59.imageshack.us/img59/387/6vi7.jpg[/img]
paulszaj

Postprzez staszek182 » 31 stycznia 2011, 20:25

Ta ankieta jest niekompletna.Nie ma w niej Starego Lubonia? Czy potraficie mi odpowiedzieć czy autobusy nocne będą kursowały co godzinę zaczynając od 23 ? Dobrze zrozumiałem to co tam jest napisane?

staszek182

Postprzez Śpiący Rycerz » 31 stycznia 2011, 21:29

W tych tabelkach w uwagach jest napisany takt. Nocka ma jeździć co 60min. W ankiecie można proponować odjazdy.
614 i 701 mają być tak dopasowane, że co 20 minut jakiś autobus pojedzie w szczucie i co 45min. w sobotę i niedzielę. Fakt, mogło być lepiej.
Śpiący Rycerz

Postprzez bartekwilczek » 31 stycznia 2011, 21:30

Wg. mnie jest dobrze ZTM tak zrobi rozkład że autobusy o tej samej godzinie nie pojadą.
Bartosz Wilczek
bartekwilczek

Postprzez bartekwilczek » 31 stycznia 2011, 21:36

takie coś jest w Uwagach w 614 Uwaga: linia będzie zsynchronizowana z kursami na linii 701 (łączna częstotliwość co 20 minut w dni robocze w szczycie, co 30 minut poza szczytem oraz co 45 minut w soboty i niedziele)
Bartosz Wilczek
bartekwilczek

Następna strona

Powrót do Transport publiczny w Luboniu