Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - TRANSLUB

TRANSLUB

TRANSLUB

Postprzez Jakub Bielawski » 4 kwietnia 2006, 13:16

"Uprzejmie informujemy, iż dostępne są już rozkłady jazdy w sieciach komórkowych za pośrednictwem technologii WAP.

Rozkłady jazdy różnych przedsiębiorstw komunikacyjnych w Polsce, w tym P.T. "Translub" Sp. z o.o. dostępne są pod adresem wap.rozklad.com."

www.translub.pl

Widać firma idzie z duchem czasu. Jeszcze tylko mała wymiana taboru, zmiana podejścia kierowców do ludzi, oraz cen biletów i wszystko będzie ok!
Jakub Bielawski

Postprzez syrenka » 4 kwietnia 2006, 19:49

Jak zamieszczą komunikat "Uprzejmie informujemy, że od jutra Translub przestaje istnieć, a po Luboniu będa jeździć autobusy MPK" - to wtedy będę miała powody do zadowolenia :mrgreen:
syrenka

Postprzez Czesiu » 4 kwietnia 2006, 20:28

zgadzam się z syrenką...
Czesiu

Postprzez gorny6 » 4 kwietnia 2006, 20:36

W obecnej sytuacji mogę się założyć, że nie będziesz zadowolona :twisted:
Otóż jak już wspominałem wina nie jest kto jeździ, tylko głownie chodzi o BILET i rozkład. Ponadto chciałym przypomnieć Tobie, że MPK już obsługuje Luboń, dwiema liniami 56 - zwykłą linia i 101, która to funkcjonuje na zasadach linii podmiejskiej. Linia 101 jest bardzo słabą konkurencja w stosunku do Translubowskiej L2 czy nawet Eko. Dlatego celem nadrzednym powinno być ujednolicenie taryfy biletowej w powiecie, a następnie racjonalne rozdysponowanie autobusami, tzn. chodzi mi o częstotliwość kursowania i przebieg linii. Jestem ciekawy, kiedy to władze naszego miasta dostrzegą fakt, że w Lubonu buduje się dużą ilość nowych domów (zwrost liczby mieszkanców i potencjalnych klientów) a jakoś rozkłady jazdy są nadal bardzo archaiczne. Wydaje mi się, że doskonałem przykładem jest linia L4. Jednak o tej linii to zapewnie wiecej powie nam Syrenka :) Ponadto co jeszcze chciałbym zauważyć. Otóż teraz zaczyna się robic ciepło wiec w niskopodłogowcach będzie gorąco :( to jest ich wadą - bo nikt wcześniej nie pomyślał o przesuwanych duzych oknach - takich jak teraz są w najnowszych Solarisach w Warszawie. Miejmy nadzieje, że Poznań także takie zamówi. Więc przewiewne autobusy Translubu - tylko jeszcze, aby wszystkie okan dawały się otworzyć - będa przyjemnością.
Reasumując obsługa linii przez dany zakład to jedno a wspólny bilet i racjonalny rozkład jazdy to drugie. Jeżeli wszystko jest dobre to mamy coś na kształt KM w Poznaniu, choć i tam do ideału to jeszcze duuużo brakuje.
gorny6

Postprzez syrenka » 4 kwietnia 2006, 21:28

Górny, powiedz mi - jaki jest sens miejskiej komunikacji w Luboniu? Policz sobie: autobus linii 74 jedzie przez cały Poznań prawie 50 minut. Nr 63 - 42 minuty - też przez całe miasto. Linia 82 - ponad 45 minut. Od Górczyna na os. Wichrowe Wzgórza.

Nawet jeśliby przedłużyć linię np 56 do - powiedzmy - starej pętli 79 (pamiętasz? To koło skrzyżowania Sobieskiego/Fabryczna), to i tak czas jazdy tego autobusu nie przekroczyłby 30 minut.
Gdyby przedłużyć linię 75 - a niech jedzie nawet do Krętej - to też ok. 30 minut. Korzyści dla MPK? Gros nowych klientów stosunkowo niewielkim kosztem. Myslę, że w momencie wprowadznia MPK do Lubonia wielu mieszkańców przesiadłoby się do autobusów - no bo dlaczego jeżdżą samochodami? Bo Translub proponuje złodziejskie ceny biletów! Gdyby choć kilkadziesiąt osób przesiadło się z aut do autobusów - już mniejsze korki na naszym wspaniałym rondzie w godzinach szczytu...
Tak jak mówisz - miasto się rozbudowuje, w zasadzie "robi za dzielnicę" Poznania - no to czemu, u diabła, nie zadbano o dobrą komunikację??

A o tych puszkach bez okien, to prosze, nic mi nie mów :( Kocham lato za zapach spoconych ciał w hermetycznie zamkniętym autobusie... Co za debil projektuje pojazdy bez okien???

EDIT:
Jakub, co jak co, ale na kierowców Translubu to ja nie narzekam! Poza paroma sytuacjami to naprawdę nie spotkałam się z objawami nieuprzejmości.
syrenka

Postprzez gorny6 » 4 kwietnia 2006, 21:54

syrenka napisał(a):Górny, powiedz mi - jaki jest sens miejskiej komunikacji w Luboniu? Policz sobie: autobus linii 74 jedzie przez cały Poznań prawie 50 minut. Nr 63 - 42 minuty - też przez całe miasto. Linia 82 - ponad 45 minut. Od Górczyna na os. Wichrowe Wzgórza.

Powiem tak moze troche z przekąsem - nie każdy studiuje polonistyke - dlatego ja nie za bardzo rozumiem myśl autora :)

Jeżeli chodzi o Twoje dalsze myśli to są one dobre ale.... Otóz jak na razie do KM w Poznaniu dokłada miasto Poznań (przynajmniej tak było). Oczywiscie my możemy chcieć różne rzeczy, ale wiesz każdy liczy swoją kasę. Ogólnie nie widze nic złego w tym aby nadal jeździł Translub ale po pierwsze zmiana rozkładu jazdy po drugie bilet jednolity z MPK Poznań (conajmniej z nimi, bo lepiej jak będzie w całym powiecie jeden bilet).
Jeżeli chodzi o opinie ludzi to pogadamy za jakiś czaa :mrgreen:

syrenka napisał(a):Co za debil projektuje pojazdy bez okien???

Oj uważaj na to co mówisz :twisted: bo inny człowiek chce wśród nich pracować :grin:
gorny6

Postprzez syrenka » 4 kwietnia 2006, 22:00

gorny6 napisał(a):syrenka napisał/a:
Górny, powiedz mi - jaki jest sens miejskiej komunikacji w Luboniu? Policz sobie: autobus linii 74 jedzie przez cały Poznań prawie 50 minut. Nr 63 - 42 minuty - też przez całe miasto. Linia 82 - ponad 45 minut. Od Górczyna na os. Wichrowe Wzgórza.

Powiem tak moze troche z przekąsem - nie każdy studiuje polonistyke - dlatego ja nie za bardzo rozumiem myśl autora

To był wstęp do dalszych rozważań na temat potencjalnego czasu przejazdu z Gorczyna czy z Dębca do Lubonia...

Słuchaj, skoro każdy liczy swoją kasę, to niech MPK dobrze policzy, bo może się okazać, że niezły interes tutaj zrobią... A Translub nie ma czego liczyć, bo jak nie przestanie wprowadzać podwyżek (ja mam, przepraszam, dziękowac im, że w tym roku łaskawie nie podnieśli cen???? A takiego wała :!: :!: :!: ), to ludzie przestaną jeździć - i tak jest coraz luźniej (nie licząc tych, co mogą jeździć za darmo...).

gorny6 napisał(a):Oj uważaj na to co mówisz bo inny człowiek chce wśród nich pracować

Wierzę w Twoj głęboki humanitaryzm, i w to, że nie zaprojektowałbyś autobusów bez możliwości otwarcia okien... :wink:
syrenka

Postprzez gorny6 » 4 kwietnia 2006, 22:19

syrenka napisał(a):Słuchaj, skoro każdy liczy swoją kasę, to niech MPK dobrze policzy, bo może się okazać, że niezły interes tutaj zrobią...

A właśnie, ze nie zrobią. Otóz MPK moze sobie jeździć po Luboniu jeżeli - moge się mylić - starosta wyda im zgode na dana linie. Inaczej nawet ja moge napisać wniosek o możliwosć prowadzenia regularnych przejazdó na jakiejs tam linii. Jednak problem w tym, że MPK moze to zrobic ale powiedzmy na swój prywatny rozrachunek, czyli na osobnych biletach. Cały sens tego unowocześnienie jest taki aby bilet był wspólny, ponieważ w przeciwnym razie nic nie zyskamy. Jednak aby biilet był wspólny to zogde musi wydać miasto Poznań a nie MPK, ponieważ miasto dokląda do biletów. Nie wiem nie umiem tego jaśniej wytłumaczyć.
Wiesz co postaram siejutro mozę coś napisać, bo dzis już późno i mi sie słowa nie kleją :)
gorny6

Postprzez syrenka » 4 kwietnia 2006, 22:28

Dobrze, Górny, pójdziemy tym tropem, bo jestem szalenie ciekawa, jakich cudów trzeba dokonać, żeby nie jeździć złodziejską komunikacją.
syrenka

Postprzez Jakub Bielawski » 5 kwietnia 2006, 14:27

Faktycznie z tymi kierowcami to trochę na wyrost napisałem... Faktycznie starają się być coraz milsi...
Jakub Bielawski

Postprzez Czesiu » 5 kwietnia 2006, 15:08

Jakub Bielawski napisał(a):Faktycznie starają się być coraz milsi...

fakt: już nie plują na ludzi :wink: , odpowiadają dzieńdobry :wink: a niedługo może nawet przestaną krzyczeć bez powodu na ludzi i zatrzymywać się na przystankach gdy ktoś na nich stoi :razz: zaaaaaaa cooooo :!: :!: czym zgrzeszyłem że muszę się tłuc taką komunikacją...
Czesiu

Postprzez gorny6 » 5 kwietnia 2006, 15:55

Co do kierowców. Ogólnie nie jest źle. Jednak jak przeglądając całą moją historie jeżdżenia autobusami to nazbierało sie kilka takich niemiłych incydentów.
Aha Syrenko chciałbym Ciebie prosić, abyś konkretnie powiedziała czego nie rozumiesz w tym, że MPK nie może jeździc do Lubonia.
gorny6

Postprzez Asia » 5 kwietnia 2006, 18:39

JAk dobrze ze na przystanek 56 mam tylko 10 min. a swoja droga mpk do lubonia nie przyjdzie. nie jest to im na reke.
Asia

Postprzez syrenka » 5 kwietnia 2006, 18:42

Asia napisał(a):JAk dobrze ze na przystanek 56 mam tylko 10 min. a swoja droga mpk do lubonia nie przyjdzie. nie jest to im na reke.

Możesz rozwinąć tą myśl?

Gorny - wiem że to nie jest tak w kij dmuchnąć, ale nie bardzo rozumiem kto, do kogo i z czym miałby się udać, żeby wprowadzić MPK w Luboniu.
syrenka

Postprzez gorny6 » 5 kwietnia 2006, 20:54

Dobrze, że już jesteśmy na tej samj drodze, czyli nie jest to takie proste. Ogólnie to aby było tak, aby pasażerowie na tym skorzystali to władza z placu Bojanowskiego musi udać sie do władzy na plac Kolegiacki i dogadać sie ile pieniedzy należy przekazać MPK, aby oni jeździli do Lubonia. Tutaj chodzi o dogadanie sie tych władz. Jednak to też nie jest takie proste, ponieważ ostatnio słyszałem - nie jestem do końca pewien - że teraz jeżeli komunikacja przekracza granice miasta czy gminy to nie mozna wyłonić przewoznika z wolnej ręki a tylko w drodze przetargu. Ogólnie MPK jest to nie na ręke (nie wiem jak to miasto Poznań widzi), dlatego tutaj mogą być problemy i trzeba by rozpisać przetarg na takie linie jak 56,70,72,73 tak jak na linie 101, 111, 188 oraz oczywiscie dodatkowo linie, które obsługiwałyby Luboń. Pozwól mi jeszcze do weekendu troche sie rozejrze, bo pamietam, że o tym już czytałem i musze to poszukać. To co napisałem powyżej jestem na 95% pewien, że tak jest ale do 100 jeszcze troche brakuje :)
gorny6

Następna strona

Powrót do Transport publiczny w Luboniu