Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Dlaczego nie korzystam z komunikacji publicznej (sauna?)

Dlaczego nie korzystam z komunikacji publicznej (sauna?)

Postprzez grisha » 1 czerwca 2016, 21:25

Miałem (nie)przyjemność dzisiaj popołudniu jechać linią 611 z Dębca do Lubonia. Autobus był mega gorącym środowiskiem. Sporo ludzi zlanych potem. Pomimo otwartych wywietrzników w dachu i jednego okienka , we wnętrzu było strasznie gorąco, a okna z przodu autobusu były chyba nieotwieralne (pełne, bez podziału na mniejsze uchylne). Dlaczego autobusy nie są klimatyzowane ? A może są ale bardzo "lekko" czyli za mało ?
Nie wiem, nie znam się na autobusach, ale wiem , że o wiele przyjemniej jedzie się we własnym samochodzie z włączoną klimą, więc jak tu przesiąść się na komunikację miejską, skoro panują w niej tak katastrofalne warunki temperaturowe ? Wracając z pracy w klimatyzowanym pomieszczeniu mam wejść do autobusu by w 10 minut zlać się potem ?
Nawet jeżeli to był 1 na 10 autobusów w których jest jak w saunie, to nigdy nie mam pewności, ze znowu nie trafię na takie warunki podróży, a wiec nie zaryzykuję skorzystania z tejże formy komunikacji, którą popieram.
Wy byście zaryzykowali ?
grisha
grisha

Re: Dlaczego nie korzystam z komunikacji publicznej (sauna?)

Postprzez Gabrielka » 8 maja 2017, 09:02

Mi nawet nie chodzi o to, że autobusy to sauna. Niektórzy ludzie nie wiedzą co to dezodorant lub chociaż woda z mydłem. Czy tak trudno jest iść do sklepu i kupić jakiś żel pod prysznic. Lub chociaż wejść na jakąś stronę typu http://www.lirene.pl/ i zamówić takowy z dostawą do domu. Albo są jeszcze inni którzy wyleją cały flakon perfum na siebie. Przecież człowiek, który siedzi obok może się udusić. Z tych powodów to ja nie lubię jeździć komunikacją miejską.
Gabrielka

Powrót do Transport publiczny w Luboniu