Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - pomóżcie :)

pomóżcie :)

pomóżcie :)

Postprzez laura272 » 22 marca 2017, 11:13

Witajcie wszyscy :)
Zastanawiamy się wraz z mężem poważnie nad zakupem mieszkania oraz przeprowadzkę do Lubonia. Niestety nie mam żadnych doświadczeń z mieszkaniem tutaj ani z lokalnymi deweloperami, dlatego proszę o poradę.

Konkretnie zastanawiamy się nad zakupem szeregowca w rejonach ul. Ogrodowej, dlatego, czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na poniższe pytania:
*co sądzicie o mieszkaniu przy ul. Ogrodowej? czy jest to ulica ruchliwa? jest w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Dworcowej, która wydaj mi się jedną z głównym w Luboniu..
*jak bardzo uciążliwe są dojazdy do centrum? czy to autem, autobusem czy PKP?
*czy Luboń ma dużo szkół, przedszkoli?Czy jest problem np. z znalezieniem miejsca w żłobku, a potem z odbiorem dziecka po godzinie 17?
*i wreszcie, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat dewelopera BUDO-FORMA? Zrobili na nas pozytywne wrażenie, jednak chcę zaciągnąć opinii lokalnych mieszkańców.

Bardzo Wam dziękuje za pomoc! Podejmujemy decyzję na większą część życia :)
laura272

Re: pomóżcie :)

Postprzez gibson123 » 26 marca 2017, 16:59

Mieszkam niedaleko Ogrodowej, czasami przechadzam się obok wspomnianej budowy i moje refleksje- kolejne osiedle wciśnięte w mikroskopijną działkę. Na planach zawsze wszystko ładnie wygląda, ale już teraz widać, że będzie ciasno. W Luboniu odwieczny problem to miejsca parkingowe. Ile miejsc gwarantuje tam deweloper? Miejscówka wg mnie fajna, ale obawiałabym się porannych korków tworzących się w tej okolicy w związku z dowozem dzieci do pobliskiej szkoły (szkoła i przedszkole w pobliżu), choć w tej kwestii nie mam doświadczenia, bo moje dzieci dojeżdżają do szkoły w Poznaniu. Blisko wylot na ul. Armii Poznań, wiodącą do Poznania, ale po ok. godz. 7.15 rano zaczynają się tworzyć na niej korki. Fajne miejsce wypadowe do Wielkopolskiego Parku Narodowego (piechota, czy na rowerze), blisko na przystanek autobusowy w stronę Poznania. Dużo plusów, ale zależy, czym się kierujecie wybierając mieszkanie. Jeżdżące w pobliżu pociągi przestaje się słyszeć po kilku miesiącach mieszkania. No i niewątpliwa zaleta- dojazd do posesji drogą asfaltową, co w Luboniu jest rzadkością.
Jeśli o mnie chodzi, to mieszkam jakieś 500 m dalej, też na osiedlu. Lubię Lasek za ciszę, spokój i bliskość lasu:)
gibson123

Postprzez Ona27 » 27 marca 2017, 09:12

Dworcowa nie jest główną ulicą Lubonia. Mogą wam ewentualnie przeszkadzać pociągi ale to proponuje pojechać w tygodniu i zobaczyć czy jest głośno. Jeśli chodzi o dojazd do centrum to można pociągiem, niestey to przystanku autobsowego trochę będziecie musieli się przejść.
Jeśli chodzi o Budo Forme - bujują nawet ok, zobaczcie inne ich inwestycje np na Wschodniej 25, Jeśli chodzi o samo zarządzanie wspólnota to tak średnio, trzeba ich pilnować. huknąć parę razy i już chodzą lepiej. I PS nie wpisujcie ich do księgi wieczystej jako zarządcy wspólnoty bo jak bedziecie chcili zminić to będziecie mieć duży problem.
Ona27

Postprzez Gość » 30 marca 2017, 07:42

Ulica średnio ruchliwa.
Deweloper w miarę ok na luboniu należy unkać immo invest, immo bulding itp..... (mieszkańcy bloku na wschodniej mogą się wypowiedzieć co przechodzą z tym deweloperem
Dojazd do centrum poznania ok przechodzisz przez dworcowa i masz przystanek autobusowy samochodem tez ok
gorzej z dojazdem to centrum lubonia - brak autobusu
Szkoły przepełnione na 2 zmiany
przedszkoli razem z prywatnymi ok nastepne publiczne w planach na przyszly rok
Gość

Postprzez Gabrielka » 22 czerwca 2017, 07:55

Dobry developer to jest skarb. Często się mówi, że bezpieczniej jest kupić mieszkanie z rynku wtórnego. Od razu się widzi klatkę oraz stan mieszkania. No i nie trzeba martwić się wykończeniówką. Do tego od razu widzi się jakich się będzie miało sąsiadów. A dobrzy sąsiedzi to wielki komfort w życiu. Wierzcie z własnego doświadczenia wiem jak na komfort mieszkania mogą wpłynąć sąsiedzi i jak mogą obrzydzić komuś mieszkanie i okolicę. Tylko, że ja teraz to bym jednak chciała mieszkać w nowym budownictwie. Jest ono o wiele bardziej wygodniejsze i częściej bardziej przyjazne do życia. Chciałabym trafić na takiego jak ma mój brat. On kupił mieszkanie na https://promenadywroclawskie.pl/znajdz-mieszkanie.html . I nie miał z nim takich przygód jak mój kuzyn ze swoim. Mój kuzyn jest przykładem tego jak ważne jest wcześniejsze sprawdzenie developera od którego kupuje się mieszkanie. A sadzi on się z nim już trzy lata. A mieszkania jak nie miał tak nie ma. A pieniądze poszły się bujać.
Gabrielka

Postprzez Mammina » 27 czerwca 2017, 09:17

Jeśli to Budo-Forma to masz pewność sprawdzonego dewelopera. Rodzinna firma świetnie prowadzona. Ja mieszkam 13 lat w ich bloku przy ul. Wchodniej. Mieszkania oddawane były terminowo, klucze dawali wcześniej by można było sobie już wykańczać. Większych usterek nie mieliśmy. Można mieć zaufanie. Wiele osób ze Wschodniej kupowało potem od nich kolejne swoje mieszkania, a właściwie szeregowce, które stawiali w Luboniu na obrzeżu z Wirami.
powodzenia
Mammina

Powrót do NCL - Nowe Centrum Lubonia