Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Budowa ulicy Wschodniej

Budowa ulicy Wschodniej

Re: Budowa ulicy Wschodniej

Postprzez gość » 10 czerwca 2016, 09:42

Gość napisał(a): Sedno w tym kolego, że Lubonianka zbudowała sobie parkingi sama, tam nie ma miejskich parkingów.

No właśnie - już była o tym mowa - wspólnoty mogą sobie zbudować miejsca parkingowe tylko jednocześnie należałoby wprowadzić identyfikatory dla mieszkańców bloków, którzy jako jedyni mają prawo parkować (Lubonianka ma informację, że z miejsc parkingowych mogą korzystać wyłącznie mieszkańcy przylegającego bloku, czyż nie?). Bo prawda była i jest taka, że miejsca pod blokami (zwłaszcza W24 i W25) "okupują" osoby przyjeżdżające do przychodni i poradni blokując mieszkańcom bloków możliwość zaparkowania przed blokiem. Wystarczy przejść się w okolicach nowopowstającego ronda po godz. 19.00 - nagle robi się miejsce dla samochodów mieszkańców NCL.
gość

Postprzez muchamadali » 10 czerwca 2016, 09:57

Ale marudzicie... Też jestem mieszkańcem NCL - bardzo się ciesze, że w końcu chociaż ulica wschodnia będzie wybudowana, ale co do miejsc parkingowych to nie do końca rozumiem czego oczekujecie? Przecież to nie są prywatne parkingi, ani teren wspólnoty mieszkaniowej, żeby oczekiwać tego, że miejsca staną się płatne. Logiczne, że przy budowie drogi liczba miejsc się zmniejsza bo kończy się samowolka w parkowaniu, a miejsca ogólnodostępne wszędzie tam gdzie świadczone są różnego typu usługi powinny być przeznaczone głównie dla nich. Czasami mi wstyd za ludzi którzy się tutaj wypowiadają.

Poczta, sklepy finansują budowę miejsc? A Twoja wspólnota finansuje?!

Pozdrawiam
muchamadali

Postprzez Pyrkosz » 10 czerwca 2016, 13:08

Nie jestem mieszkańcem NCL ale też się dziwię, że będzie tak mało miejsc parkingowych, ale za to będą szerokie, pewnie dwupasmowe ścieżki rowerowe. Tylko gdzie tymi ścieżkami dojedziecie, do Żabikowskiej, Armii Poznań? No ale coś za coś. Kilka tysięcy mieszkańców a nie potrafiło zadbać o swoje interesy już na etapie projektowania. Za to dużo krzyku było - budować ale to już !!! Ale żeby już zainteresować się co będzie wybudowane nie było na to czasu przecież, bo trzeba było oglądać TVN24, szkiełeczko kontaktowe, a ostatnio pewnie i maszerować w obronie demokracji .... To teraz nie wylewajcie krokodylich łez.
Pyrkosz

Postprzez yOi - yOi » 13 czerwca 2016, 07:30

Miejsca parkingowe to jedno - nie będzie ich tyle ile powinno co bez wątpienia spowoduje chaos na okolicznych (piaskowych) drogach.
Bardziej dziwnym tworem (o czym już była mowa) tej inwestycji jest ścieżka rowerowa. Zaczyna się właściwie znikąd i donikąd prowadzi. Miałaby jakiś sens gdyby choć z jednej strony była połączona z istniejącą już ścieżką.
yOi - yOi

Postprzez Gość » 14 czerwca 2016, 20:04

NCL ma w Radzie Miasta dwóch przedstawicieli i Ci zadbali by miejsc parkingowych było jak najmniej...
Chwała im za to!
.... to jest centrum miasta a nie parking, tutaj ma być zielono a jeżeli ktoś ma jakieś interesy to niech zaparkuje na parkingach buforowych i dalej wykorzysta swoje odnóża!
Gość

Postprzez EWuŚ » 22 czerwca 2016, 10:17

Gość napisał(a):NCL ma w Radzie Miasta dwóch przedstawicieli i Ci zadbali by miejsc parkingowych było jak najmniej...
Chwała im za to!
.... to jest centrum miasta a nie parking, tutaj ma być zielono a jeżeli ktoś ma jakieś interesy to niech zaparkuje na parkingach buforowych i dalej wykorzysta swoje odnóża!

Skoro ma tu być zielono (cicho i spokojnie) to mam nadzieję, że zadbali też o to żeby ulica Wschodnia nie stała się główną drogą dojazdową z ul. Żabikowskiej do dworca PKP.
EWuŚ

Postprzez Lubon1 » 24 czerwca 2016, 19:11

Dziwne trochę, że nikt z UM nie przedstawia stanowiska w tej kwestii?!

Moim zdaniem, przyjęty projekt jest jednak ( po części ) dobry... sądzę tak gdyż:
1 projekt nie został zakwestionowany na etapie konsultacji z mieszkańcami
2 NCL to taka ( niby ) Starówka w Luboniu,np. bloki 21, 24 czy 25 stanowią jej pierzeje...
3 w większości miast ścisłe centra są w ogóle pozbawione parkingów a nawet ruchu pojazdów

no ale z drugiej strony:

1 w większości miast ścisłe centra, starówki to tzw. mieszkania komunalne, "żule" nie potrzebują samochodów by być szczęśliwymi
2 w NCL mieszkają ludzie aktywni, pracujący... mają auta i jeżdżą nimi do pracy
3 nawet jeżeli wspólnoty posiadają 1,5 miejsc parkingowych na mieszkanie to przecież oczywiste, że to zbyt mało, to jest XXI wiek!

4 ulica Wschodnia ma być ulicą tranzytową co kłóci się z wszystkimi pozytywami projektu.... nie wiadomo jaka jest koncepcja UM ???
Lubon1

Postprzez TereFere » 27 czerwca 2016, 07:28

Wydaje mi się, czy ulica Wschodnia wzdłuż bloku 24 jest ulicą jednokierunkową? Tak samo jak wzdłuż bloku 25? W projekcie jakoś to inaczej wyglądało...
TereFere

Postprzez OLiN » 1 lipca 2016, 07:47

Może mi się wydaje ale czy ulica Wschodnia nie wygląda jakby miała być jednokierunkową? Według mnie w obecnym wyglądzie nie ma możliwości aby dwa samochody mogły się na niej wyminąć...
OLiN

Postprzez Lubon1 » 3 lipca 2016, 15:38

Jak widać z załączonego obrazka ulica będzie wystarczająco szeroka aby auta mogły się na niej swobodnie poruszać w dwie strony.
Bardziej martwią mnie miejsca parkingowe:
dla mieszkańców, gości, klientów punktów handlowych nie przewidziano ich... W OGÓLE!!!
To co się buduje starczy raptem po jednym miejscu dla punktów usługowo-handlowych ( jeżeli na Wschodniej będą chcieli parkować właściciele lokali zlokalizowanych na Mizerki wzdłuż trawnika UM to będzie nawet mniej niż 1 na 1 )
Nie burzę się!
Gorąco wierzę, iż urzędnicy i radni UM przyjmując ten projekt wzięli to pod uwagę i jakiś spektakularny, nawet odpłatny, parking jest gdzieś blisko planowany?!
Lubon1

Postprzez Lubon1 » 3 lipca 2016, 16:07

Jak widać ulica będzie wystarczająco szeroka
Załączniki
0011.jpg
Lubon1

Postprzez aaasia » 9 lipca 2016, 12:45

Wydawało mi się, że kiedyś mówiono że ma tędy jeździć autobus. Samochody osobowe może i dadzą radę się minąć, ale autobus czy choćby większy samochód dostawczy dowożący towar do okolicznych sklepów już może mieć problem. Dlaczego ulica jest tak wąska???
aaasia

Postprzez OLiN » 13 lipca 2016, 13:43

Lubon1 napisał(a):Jak widać ulica będzie wystarczająco szeroka

Czy aby na pewno? Zdjęcie pokazuje, że jeśli miałyby tam się minąć dwa samochody osobowe to muszą się poruszać właściwie na pograniczu ulica-parking. A co będzie gdy będą mijać się choćby busy? Nie wspominam już nawet o większych samochodach typu choćby śmieciarka.
W NCL mamy przecież mistrzów kierownicy którzy potrafią zaparkować tak jak im wygodnie a nie tak jak wypada zaparkować aby nie blokować ruchu. Wystarczy wystający przód/tył zaparkowanego samochodu ...
OLiN

Postprzez urbol » 13 lipca 2016, 15:25

Trochę zbyt dużo w tym wątku "chyba", "wygląda", "wydaje mi się". W projekcie budowlanym pas drogowy ma 6m. Wymagania dla jednej jezdni na drodze lokalnej (a to moim zdaniem taka będzie), to 2-5 do 3 m. Więc w czym problem. Patrzycie na drogę w budowie, gdzie przy krawężnikach są rowy i miejsce dostępne dla samochodu wygląda wąsko. Po co te emocje?
urbol

Postprzez Lubon1 » 13 lipca 2016, 20:15

OLiN... nie schizuj... też mnie przeraża ilość chodników które w niektórych miejscach będą pewnie dwa razy szersze aniżeli droga ( nie wiem po co ) ale też jezdnia dla aut będzie miała wystarczająco dużo miejsca aby samochody osobowe mogły się na niej omijać

... to że nie ma miejsca dla TIR-ów to chyba dobrze czyż nie?... autobus dwa, trzy razy na godzinę z pewnością sobie poradzi
Lubon1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NCL - Nowe Centrum Lubonia