Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Lampy na Wschodniej

Lampy na Wschodniej

Lampy na Wschodniej

Postprzez Medea » 21 lipca 2015, 09:47

Czy ktoś zauważył, że wzdłuż Wschodniej i Jana Pawła II instalują lampy ? Wreszcie trochę cywilizacji, choć nie wiem czy to nie jest odwrócenie uwagi od tego, że remontu drogi nie będzie.
Medea

Re: Lampy na Wschodniej

Postprzez Gość » 21 lipca 2015, 19:18

ekipa, która zakłada lampy przecięła światłowody Inei przez co w piątek i sobotę nie było internetu czy TV w wielu blokach, proceder został na 100% zauważony
Gość

Postprzez Racjonalizator » 21 lipca 2015, 19:55

Przetarg na budowę odcinka ulicy Wschodniej, zostanie ogłoszony w 4 kwartale br.
Racjonalizator

Postprzez Gość i tyle » 22 lipca 2015, 10:26

stawiane są w dość dziwnych miejscach, znając polskie podejście do tych spraw to przy budowie (jeśli to kiedykolwiek nastąpi) ulic Wschodniej / JP II lampy będą zdemontowane i pewnie ustawione w innym miejscu.
Poza tym taka mała refleksja - dziwnie wygląda polna uliczka (bo taką jest Wschodnia) oświetlona lampą.
Gość i tyle

Postprzez zawiedziony » 22 lipca 2015, 11:36

Czy to prawda, że odcinek Al. Jana Pawła od "przyszłego ronda" do Konarzewskiego nie będzie miał oświetlenia ? Będą tylko 2 słupy w okolicy "ronda" i dalej nie będzie lamp ? Jeżeli tak to ja się pytam DLACZEGO ? czy Mieszkańcy tego odcinka są drugą kategorią ?

Swoje obawy wywnioskowałem z odpowiedzi na pytanie umieszczone w zakładce "Pytania do ..." z dnia 04.05.2015 pt: Ulice i plac zabaw w NCL. Odpowiedzi na temat oświetlenia udzieliła Pani z Urzędu Miasta. Oto cytat: "Jednocześnie informuję, że w dniu 15.05.2015 r. podpisana została umowa z firmą SEM Zakład Elektrotechniczny Jakub Maćkowiak, Stefan Maćkowiak Spółka Jawna, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę oświetlenia w ul. Wschodniej na całej długości, al. Jana Pawła II na odcinku strony Powstańców Wielkopolskich do dwóch słupów oświetleniowych za rondem na ul. Wschodniej oraz ul. Kochanowskiego z wyjątkiem dwóch słupów od ul. Wschodniej."

Mam nadzieję, że się mylę.
zawiedziony

Postprzez izabell » 22 lipca 2015, 11:49

izabell
Pomógł forum

Postprzez Gość » 22 lipca 2015, 11:52

Poza tym taka mała refleksja - dziwnie wygląda polna uliczka (bo taką jest Wschodnia) oświetlona lampą.[/quote]
Większość ulic w Lasku tak wygląda od kilkudziesięciu lat, więc ten widok mnie nie dziwi. Jak na Wschodniej oświetlenia nie było, to wielkie żale i pretensje, jak budują to też źle. Może warto się zastanowić, czego w końcu mieszkańcy osiedla chcą.
Gość

Postprzez Stary Libańczyk » 22 lipca 2015, 12:43

No nie da się wam dogodzić w tym grajdołku :crazy: :D
Stary Libańczyk

Postprzez Lubon1 » 22 lipca 2015, 20:16

Stary Libańczyk! ... trafiłeś w samo sedno! ... nie da się "dogodzić" mieszkancom NCL stawiając lampy w formie z późnej komuny!
... jak na wizytówkę centrum Lubonia marne to trochę będzie?!
Lubon1

Postprzez Gość » 23 lipca 2015, 06:25

Lubon1 napisał(a):Stary Libańczyk! ... trafiłeś w samo sedno! ... nie da się "dogodzić" mieszkancom NCL stawiając lampy w formie z późnej komuny!
... jak na wizytówkę centrum Lubonia marne to trochę będzie?!

Te pole z blokowiskiem to do czego niby aspiruje? Do bycia starówką na miarę choćby Krakowa, że lampy mają być stylowe?
Gość

Postprzez Stary Libańczyk » 23 lipca 2015, 08:34

A może tak jednak poszukać plusów w tym natłoku minusów........
Stary Libańczyk

Postprzez Lubon1 » 24 lipca 2015, 20:08

Gość, Stary L. ... nie przesadzajcie.... porównanie ze starówką w Krakowie jest bez sensu!
Pole o nazwie Luboń Centrum aspiruje li tylko do miana wizytówki Lubonia! ...
...jeżeli uwarzacie, że wizytówką Lubonia ma być "pole Lasek" to dobrze to uargumentujcie, np. czym się wyróznia w gronie innych pól, które w obrębie Poznania są ostatnio tak chętnie zasiedlane?!
Lubon1

Postprzez Stary Libańczyk » 25 lipca 2015, 09:52

Nic takiego nie napisałem. Jakiś czas temu ktoś narzekał że macie tam ciemno jak u murzyna w rzyci a jak lampy się pojawiają to jest larum po co, na co i dlaczego...........
Stary Libańczyk

Postprzez Lubon1 » 25 lipca 2015, 20:18

Stary L. nie o to mi chodzi, nie ma żadnego larum, wszyscy są zasadniczo zadowoleni, iż oswietlenie powstaje...
... chcę tylko zwrócić uwagę na zarzucenie pierwotnej koncepcji NCL która zakładała stworzenie w tym miejscu czegoś na zasadzie "centralnego rynku" jakie możemy spotkać w praktycznie wszystkich polskich miastach... nic więcej!
... sądzę, iż dla mieszkanców okolic Wschodniej czy j.P.II to nawet lepiej, iż będzie tu tylko osiedle takie jak każde inne...
podsumowując jestem bardzo zadowolony z obecnej koncepcji a to że Luboń nie będzie miał centrum? .... skoro nie chce, jest mi zupelnie obojętne?!
Lubon1

Postprzez Lecter » 26 lipca 2015, 09:06

Lubon1 napisał(a):... chcę tylko zwrócić uwagę na zarzucenie pierwotnej koncepcji NCL która zakładała stworzenie w tym miejscu czegoś na zasadzie "centralnego rynku" jakie możemy spotkać w praktycznie wszystkich polskich miastach... nic więcej!
... sądzę, iż dla mieszkanców okolic Wschodniej czy j.P.II to nawet lepiej, iż będzie tu tylko osiedle takie jak każde inne...

To było do przewidzenia. Chcecie standardu centrum, ale żeby tylko za dużo ludzi się nie kręciło, samochody nie jeździły, i żeby wieśniackie płotki móc stawiać, żeby psy z sąsiedniego bloku nie obszaczły waszych tuj. A więc, na co tam designerskie lampy? Albo "stylowe". I do tego po dwa lwy z odlewu przy każdym wjeździe.
Lecter

Następna strona

Powrót do NCL - Nowe Centrum Lubonia