Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Budowa Wschodniej... czy to ściema UM?

Budowa Wschodniej... czy to ściema UM?

Budowa Wschodniej... czy to ściema UM?

Postprzez Lubon1 » 2 czerwca 2015, 21:16

W budzecie Lubonia na 2015 rok istnieje bardzo ciekawy punkt w dziale "Wydatki majątkowe"
"Budowa, przebudowa dróg, poprawa bezpieczeństwa oraz budowa chodników w tym budowa ul. Wschodniej 3 000 000,00"
( jest to informacja nieoficjalna ale może ktoś mógłby to zbadać, np. "Redakcja e-luboń" )
z tego co się dowiedzialem zapis "w tym budowa ul. Wschodniej" miał tylko na celu uspokojenie nastrojów w NCL a UM budowy ul. Wschodniej czy Jana Pawła wcale w perspektywie najbliższych lat nie zamierza! !!!

pod w/w budżet wciągnięte są ( ponoć ) takie inwestycje jak budowa ul. 1 Maja, Brzechwy, dojazdów do ogródków działkowych Bratek, chodniki na Sobieskiego

jak coś w budżecie po w/w zostanie to może znajdzie się firma, która połazi po Wschodniej i JPII i trochę pomierzy! ...

Kurtka... jeżeli to prawda... czy tylko dla mnie zapis "w tym budowa ul. Wschodniej" wydaje się przegięciem skoro w ogóle jej nie dotyczy?!
Lubon1

Re: Budowa Wschodniej... czy to ściema UM?

Postprzez Lubon1 » 9 czerwca 2015, 18:05

Sprawdziłem?! ...informacje nieoficjalne są już oficjalne... w tym roku nie będzie żadnych działań w kierunku budowy dróg na Wschodzniej czy Aleii Jana Pawła II !
przy okazji dowiedzialem się, że jestem tzw. "miejskim debilem" bo to, że UM nie zamierza budować dróg w NCL w tym roku i też w 2016 wszystcy zainteresowani wiedzą już od dawna ?! ????
Lubon1

Postprzez gość » 9 czerwca 2015, 18:25

to ciekawe jak "urzędowi de..le" zareagują jak ściągnie się tu telewizje, które tylko czekają żeby pokazać jakiś ciekawy temat; zaczną otrzymywać wnioski o odszkodowania dotyczące uszkodzenia samochodu (nie ma problemu ściągnąć policję i udowodnić że to wina stanu ulic Wschodniej i JPII) i jeszcze wiele rzeczy można zrobić żeby zatruć im życie
za legalne "niepłacenie" podatku od nieruchomości też się znajdą przepisy prawne ...
gość

Postprzez jan-dzban » 9 czerwca 2015, 19:33

Witam,

Dziwne to co piszesz, bo w drugiej połowie roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka ulicy Wschodniej od ulicy Kopernika do Alei Jana Pawła II razem z wykonaniem ronda i te pracę mają być realizowane. W planach owszem nie ma budowy drogi na Jana Pawła. Taką informację dostałem od zastępcy burmistrza.
jan-dzban

Postprzez Lubon1 » 9 czerwca 2015, 19:50

Większośći aktywnych użytkowników forum e-luboń w ostatnich latach buzie zamknęły prokuratory i adwokaty... i ja też czekam... ?!
Lubon1

Postprzez Lubon1 » 9 czerwca 2015, 22:13

jan-dzban ???
to naprwdę miło, iż UM znalazł sobie w Twojej osobie rzecznika, którego tak mocno wciągnął w plany..
ten przetarg na budowę Wschodniej to: "ma być ogloszony" czy "będzie ogłoszony"? ... jak dla mnie to olbrzymia różnica ...
... z tego co widzimy UM lubi bawić się z mieszkańcami w kalambury?!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalambur
Lubon1

Postprzez jan-dzban » 9 czerwca 2015, 22:50

Lubon1???
Zadałem pytanie przez stronę UM i przekazałem Ci kawałek odpowiedzi która dostałem... Nie wiem skąd w Tobie taki ton wypowiedzi, również mieszkam w NCL i też chciałbym mieć drogę do domu asfaltową. Moim szczęściem jest to, że jeżeli faktycznie ten przetarg zostanie ogłoszony to ja ją będę miał. Nie widzę w sobie rzecznika, zmartwiłem się po prostu tym, że piszesz posty sam do siebie i chciałem powiedzieć to co w temacie dostałem z UM Lubonia i tyle, rzecznikiem nie byłem, nie jestem i nie planuje być moją dotychczasową pracę cenie stanowczo bardziej.
Dla uściślenia zacytuje fragment pisma które otrzymałem. "W drugiej połowie roku zaplanowane jest ogłoszenie przetargu na budowę ul. Wschodniej na odcinku od ul. Kopernika do skrzyżowania z al. Jana Pawła II.W ramach inwestycji na ww. odcinku zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna, kanalizacja deszczowa doprowadzona do ul. Okrzei oraz kanał sanitarny pomiędzy ul. Kopernika, a al. Jana Pawła II. Natomiast al. Jana Pawła II ze względów na znaczne koszty budowy, nie zostanie zrealizowana w najbliższych latach. W związku z powyższym szukamy alternatywnego rozwiązania utwardzenia tej drogi."
Wklejanie linków do znaczenia słów czy też gier zostaw proszę dla siebie i może swoich znajomych, rodziny - jak wolisz.
jan-dzban

Postprzez Gość » 10 czerwca 2015, 07:08

Lubon1 napisał(a):Większośći aktywnych użytkowników forum e-luboń w ostatnich latach buzie zamknęły prokuratory i adwokaty... i ja też czekam... ?!

Paranoję się powinno leczyć. Może udasz się do lekarza, zanim zrobisz sobie lub komuś krzywdę.
Gość

Postprzez Gość » 10 czerwca 2015, 07:44

Lubon 1 - zadam Ci pytanie - dlaczego nie przejdziesz się do Zastępca Burmistrza dr Mikołaj Tomaszyk i sam go o to nie spytasz? Krzyczysz tu i piszesz jakieś bzdury o kalamburach. Równie dobrze możesz otworzyć okno na Wschodniej i tam pokrzyczeć. Jak nie wierzysz w słowo tu pisane to przejdź się do UM - poproś dokumenty potwierdzające przygotowanie przetargu i niech podadzą konkretną rozpoczęcia prac i niech podadzą konkretną datę np. wrzesień - wtedy będziemy mogli rozliczać. Jak na razie pisanie przez Ciebie posta za postem niewiele wnosi. I żeby było jasne też podchodzę z dystansem do obietnic polityków. Ale konkrety proszę...
Gość

Postprzez elvipl » 10 czerwca 2015, 15:21

To jest bardzo 'ciekawe' uzasadnienie że UM nie zamierza budować Jana Pawła w najbliższych latach ze względu na duże koszty.
Jana Pawła ma kilkaset metrów długości i wokół mieszkają tysiące ludzi. Wybudowana wcześniej Poznańska - Polna jest kilkukrotnie dłuższa i prowadzi na pola, gdzie bodajże stoi jeden dom. Niech ktoś mi powie gdzie tu jest sens i logika?
elvipl

Postprzez Lubon1 » 10 czerwca 2015, 23:21

Pytanie do e-lubon... jak to jest, że niezrejestrowani goście forum mogą dowolnie obrażać osoby, które są na nim zarejestrowani ??

Gość... temat w kwestii "prokuratory i adwokaty zamknęły buzie" umieściłem dlatego, iż po tygodniu nikt nie skomentował postu, gdybyś był na forum tak jak ja, od 6-7 lat, zrozumiałbyś o co mi chodzi...
... wszystcy aktywni forumowicze zostali zwyczajnie w ostatnich latach wycięci! ... dyskusja toczy się tylko z urzędnikami, którzy występują jako "Gość"
... do żadnych Tomaszyków nie będę chadzał, swego czasu chadzałem do Szmyta i nigdy, to co powiedział, nie było prawdą!
... bez obaw! ... większej krzywdy aniżeli to, że zdecydowałem sie kupić mieszkanie w NCL już sobie ani nikomu nie zrobię!
... przetarg w II polowie roku dotyczy oświetlania a nie żadnej budowy nawierzchni Wschodniej!
Lubon1

Postprzez muchamadali » 11 czerwca 2015, 09:14

oj Lubon1 kto tu Cie obraził? nie można przecież stwierdzenia faktu postrzegać jako obrazy :)

Komentowanie Twoich postów jak widzisz spotyka się tylko z krytyką i oskarżeniami z Twojej strony, więc ja więcej tego błędu nie popełnię. Też mieszkam tu od kilku lat i tego właśnie czasu zawsze zaglądam na to forum i faktycznie obawiam się o Ciebie.
Tak wszyscy urzędnicy UM Lubonia spędzają czas na forum odpowiadając na Twoje posty.
... nie chadzaj do Tomaszyków, w ten sposób oszczędzisz mu kontaktu z Tobą, domyślam się, że gdyby Antoni M. kandydował z naszego okręgu wyborczego to zyskał by Twój głos - Ty podobnie jak on lubisz chyba teorie spiskowe :)
... przetarg na budowę oświetlenia został ogłoszony w pierwszej połowie roku, a o przetargu na budowę drogi UM pisze w drugiej połowie - widzisz róźnice?
Na pewno jako tak aktywny i zaangażowany mieszkaniec, również w ostatnim czasie otrzymałeś maila od radnego miasta Lubonia Pana Piotra Izydorskiego, który to również potwierdza w nim fakt, że wszystko wskazuje na to, że miasto ogłosi przetarg w 4 kwartale tego roku na budowę odcinka drogi o którym wcześniej pisałem jako gość, ponieważ nie chciało mi się zalogować.
W mojej pracy uważam, że hejt i jego autorów powinno się z niej usuwać, ale chyba nie tylko w pracy...
Zdrowia życzę Lubon1!
muchamadali = jan-dzban
muchamadali

Postprzez Lubon1 » 12 czerwca 2015, 15:27

zgadzam się z tym iż do tematu podchodzę zbyt emocjonalnie ale wynika to li tylko z tego, iż w rozmowach z UM zostałem już wielokrotnie w tej kwestii oszukany!
Skoro wiecie lepiej jakie przetargi będą odnośnie NCL podjęte jeszcze w tym roku... nie będę w tej kwestii już dyskutował..

... na razie idę się leczyć... z pylicy ! ( jak to możliwe w Luboniu? ... a jednak! )
Lubon1

Postprzez Links86 » 13 czerwca 2015, 20:35

nawet jeżeli w II połowie roku będzie ogłoszony przetarg na budowę Wschodniej nie oznacza to, że w bieżącym roku jakiekolwiek prace w tym względzie będą rozpoczęte, nie mniej jednak ogłoszenie będzie już wielkim postępem UM w kierunku powrotu Lubonia do grona miast cywilizowanych
Links86

Postprzez michu36 » 16 września 2015, 06:10

Mamy drugą połowę roku i co?
michu36

Następna strona

Powrót do NCL - Nowe Centrum Lubonia