Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Wspólnota mieszkaniowa Wschodnia 25

Wspólnota mieszkaniowa Wschodnia 25

Wspólnota mieszkaniowa Wschodnia 25

Postprzez michaś » 2 czerwca 2015, 08:39

Proszę wszystkich o oponie na temat wspólnoty Wschodnia 25 i zarządcy Budo Forma.
michaś

Re: Wspólnota mieszkaniowa Wschodnia 25

Postprzez Mieszknka W25 » 9 października 2015, 10:57

BudoForma - nie zna się na zarzadzaiu nieruchomościa, jak mieskzaniec nie zadzwoni i nie powie co trzeba zrobic to sami nie zrobą.
Twierdzą, że trzeba oszczedzać a nie potirafią zroi rpostych rzeczy jak zakup sprzetu roznego rodzaju, sory potrafią kupic ale w mega wyskoich cenach -jakby nie potrafili szukac. A jak im sie coś sugeruje, że można zrobic aby zylo sie lepiej to zachwuja się jak małe dzieci którym dorosły każe cos zrobić. Masakra. Własnie będe pisała post do mieskzńców co zrobić aby ich odwołac. I jednoczesnie apel o dbanie o nasz blok itp
Mieszknka W25

Postprzez Wschodnia » 12 października 2015, 12:48

Ja nie narzekam, znam o wiele gorsze wspólnoty.
Mają przynajmniej odłożone pieniądze na finansowanie przyszłych remontów a nie jak inne wspólnoty później na kredytach robić remonty dachów itp.

Czego mi brakuje:
Sprawdzanie stanu zadłużenia i rozliczeń przez internet.
Zatrudnienie osób, które są kompetentne tzn przejdzie się raz w tygodniu po klatach i zobaczy co jest do zrobienia.
Wschodnia

Postprzez prodi » 12 października 2015, 17:39

Mieszknka W25 napisał(a):BudoForma - nie zna się na zarzadzaiu nieruchomościa, jak mieskzaniec nie zadzwoni i nie powie co trzeba zrobic to sami nie zrobą.
Twierdzą, że trzeba oszczedzać a nie potirafią zroi rpostych rzeczy jak zakup sprzetu roznego rodzaju, sory potrafią kupic ale w mega wyskoich cenach -jakby nie potrafili szukac. A jak im sie coś sugeruje, że można zrobic aby zylo sie lepiej to zachwuja się jak małe dzieci którym dorosły każe cos zrobić. Masakra. Własnie będe pisała post do mieskzńców co zrobić aby ich odwołac. I jednoczesnie apel o dbanie o nasz blok itp

Zgadzam się w 100%.

Czy aby odwołać Budo-Formę konieczna jest zmiana naszych aktów notarialnych ?
Niestety, ale BF wpisana jest do mojego aktu notarialnego jako zarządca.
Nie mogę wybaczyć sobie tego przeoczenia przy podpisywaniu aktu.
Putin hands off Ukraine
prodi

Postprzez Mieszkanka 25 » 13 października 2015, 13:40

No nie wiem czy maja odłożone pieniadze? A jak mieli w zeszłym roku to tylko dlatego, że jedna z lakatorek poszło i poprosiła szanona BF aby ulokowali nasze pieniądze na jakiś kontakch aby zarabiały na siebie,

Nie narzekasz a z czego prosze powiedz mi jesteś zadowolony?
Błedny w rozliczaniu wody, bark kontroli nad firmą sprzatająca, nie odpisują na maile. Mieszkańcy musza mówić im co nalezy zrobić zero własnej inicjatywy. Nie potirafią dobrze sformułowac pisma do mieszkańców.
Pani J nawet nie wiedziała gdzie na Wschodniej 25 jest puste pomieszczenie które można np. wynając, nie wiedziła ile jest miejsc parkingowych. Czy mam dalej wymieniać?
Mieszkanka 25

Postprzez Mieszkanka W25 » 13 października 2015, 13:47

Wiadomo, że budowa ulic na NCL jest dla nas mieszkańców bardzo wazna. Radni wraz z Panią Burmistrz organizowali spotkanie dla zarządców nieruchomosci w NCL. Oczywiście Budoforma nie była tym zaintersowana. Nie pojawili się a mogli poinformiwać mieszkanców może ktoś chętnie by poszedł celu reprezentacji BF
Mieszkanka W25

Postprzez Ja81 » 13 października 2015, 14:25

A czy wyżej wypowiadająe się osoby chodza na zebrania BF?
Czy kontakują się z zarzadcą?
Ja81

Postprzez Mieszkanka W25 » 14 października 2015, 10:15

Hi

Ja chodze na zebrania, kontakuje się z Panią J - mailowo i telfonicnzie, podrzucam nowe pomysły i staram się kontrolowac wydatki (oczywiście nie w calości bo to fizycznie nie możliwe) - pytam BF o koszty inwestycji i szukam tańszych rozwiązań - (chyba się zatrudnię na umowę zlecenie ;-) bo to jest śmiechu warte aby mieszkańcy musieli takie sprwy załatwiać.
Mieszkanka W25

Postprzez Mieszkanka W25 » 14 października 2015, 10:17

PS szkoda, ze tak mało mieszkańców uczestniczy w zebranich - razem na prawde mozna więcej zdziałac -
Mieszkanka W25

Postprzez keramj_logout » 14 października 2015, 12:47

prodi napisał(a):
Mieszknka W25 napisał(a):BudoForma - nie zna się na zarzadzaiu nieruchomościa, jak mieskzaniec nie zadzwoni i nie powie co trzeba zrobic to sami nie zrobą.

Zgadzam się w 100%.

Czy aby odwołać Budo-Formę konieczna jest zmiana naszych aktów notarialnych ?
Niestety, ale BF wpisana jest do mojego aktu notarialnego jako zarządca.
Nie mogę wybaczyć sobie tego przeoczenia przy podpisywaniu aktu.

Moja wspólnota odwołała zarządcę wpisanego w akt notarialny na zebraniu wspólnoty.
Z tego co pamietam na zebraniu potrzebny był notariusz i lczba głosów 50%+1, aby odwołać zarządcę
keramj_logout

Postprzez Mieszkanka W25 » 15 października 2015, 08:49

A jak to wyglądało kosztowo? Czy wtedy każdy z mieszkanców musi zmienić akt notarialny? Ale musi być 50% plus 1 głos wszytkich mieszkańców wspólnowty czy wystrczy tych mieszkanców którzy byli na zebraniu? ( a jest niesteyty zawsze garstka na zebraniu)
A kto teraz jest zarzadcą waszej nieruchomosci?
Mieszkanka W25

Postprzez Lubon1 » 18 października 2015, 14:05

Mieszkanka W25... zarządca nieruchomości nie ma nic wspólnego z Twoim aktem notarialnym!!!
Akt notarialny to dokument przenoszący prawo własności!
... jeżeli prawo własności zostało przeniesione na Ciebie bez wyjątków to....... zarządca Waszej wspólnoty może go co najwyżej powąchać ?! :)
Lubon1

Postprzez Miezkanka W25 » 20 października 2015, 08:29

Jestem właśnie w koontacie z innym zarzadcą i sprawdzam jak by wyglądało odwołanie BF
Miezkanka W25

Postprzez keramj_logout » 21 października 2015, 10:05

Mieszkanka W25 napisał(a):A jak to wyglądało kosztowo? Czy wtedy każdy z mieszkanców musi zmienić akt notarialny? Ale musi być 50% plus 1 głos wszytkich mieszkańców wspólnowty czy wystrczy tych mieszkanców którzy byli na zebraniu? ( a jest niesteyty zawsze garstka na zebraniu)
A kto teraz jest zarzadcą waszej nieruchomosci?

Akt notarialny nie wymaga zmian. Do odwołania zarządcy wpisanego w akt musi 50%+1 członków wspólnoty(właścicieli).
Teraz jest tak, że podpisujemy umowę z firmą zarządzającą, która daje nam najlepsze warunki obsługi na 1 rok. Jeżeli firma się sprawdza to przedłużamy umowę a jeśli nie to szukamy innej firmy.
U nas też jest zawsze garstka na zebraniu, ale jak było głosowanie za adwołaniem zarządcy wpisanego w akt notarialny to frekwencja była znacznie powyżej 50%.
keramj_logout

Postprzez Mieszkanka W25 » 22 października 2015, 08:28

hi a na jakiego zarządce mieliście i na jakiego zmieniliscie?
Mieszkanka W25

Następna strona

Powrót do NCL - Nowe Centrum Lubonia