Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Kiedy ostatnio puszczałaś/łeś latawca?

Kiedy ostatnio puszczałaś/łeś latawca?

To co warto zobaczyć

Kiedy ostatnio puszczałaś/łeś latawca?

Postprzez kalinka » 15 kwietnia 2009, 21:43

No właśnie kiedy to było? :D
Będzie okazja spróbować swoich sił w puszczaniu latawców w majowy weekend, co Wy na to?
http://lubielubon.pl/Aktualno%B6ci.php
kalinka

Re: Kiedy ostatnio puszczałaś/łeś latawca?

Postprzez pawlok » 16 kwietnia 2009, 13:21

A co to za inicjatywa ta stronka?
Sporo latawców w akcji można zobaczyć w WPNie na łące przy studni Napoleona :-)
Muszę przyznać że patrząc na nie mam zawszę chętkę zrobić samemu - tym bardziej że na półce leży książka Adama Słodowego gdzie były również projekty latawców :-)
Pawlok
pawlok

Postprzez syrenka » 16 kwietnia 2009, 13:24

pawlok napisał(a):tym bardziej że na półce leży książka Adama Słodowego gdzie były również projekty latawców

Słodowski czy Słodowy?
Heh, chętnie bym przejrzała tę lekturkę, chociaż talentu do robótek ręcznych nie mam za grosz...
syrenka

Postprzez pawlok » 16 kwietnia 2009, 13:52

syrenka napisał(a):Heh, chętnie bym przejrzała tę lekturkę, chociaż talentu do robótek ręcznych nie mam za grosz...

Adam Slodowy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_S%C5%82odowy
Sporo programów jest youtube :-)

Pawlok
pawlok

Postprzez kalinka » 16 kwietnia 2009, 20:42

pawlok napisał(a):
Adam Slodowy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_S%C5%82odowy
Sporo programów jest youtube :-)

Pawlok

"Zrób to sam" i "Zaczarowany ołówek" to były jedyne pozycje w TVP, które oglądałam jako dziecko :)
Potem "Sonda" z Kurkiem i Kamińskim, a teraz nic nie oglądam :)

pawlok, a gdzie jest ta studnia Napoleona?
kalinka

Postprzez pawlok » 16 kwietnia 2009, 21:08

kalinka napisał(a):pawlok, a gdzie jest ta studnia Napoleona?

Z ulicy Pożegowskiej w Mosinie na górze skręcasz w lewo w ulice Skrzynecką w stronę parkingu (ostatni przed granicą WPN) i tam dalej idąc niebieskim szlakiem do Kociołka po lewej stronie jest charakterystyczna lipa(jak znajdę fotkę to kiedyś wkleje) a pod drzewem niestety betonowy właz zamykający studnie (szkoda że nie jest to zrobione w formie jakieś stylowej studzienki).
Strona WPNu opisuje to tak:
"...Mijając głaz, kierujemy się drogą w dół i wkrótce dochodzimy do starej, rozłożystej lipy szerokolistnej, objętej ochroną jako pomnik przyrody. Widoczne pod lipą betonowe kręgi przykrywają źródło, stanowiące przez wiele lat ujęcie wody dla osady leśnej WPN w Osowej Górze. Miejsce to nosi nazwę Studni Napoleona. Legenda głosi, że w 1812 roku Napoleon wraz ze swoją armią zatrzymał się tutaj przed wyprawą na Moskwę. Ze źródła czerpano wodę do picia. Nieco dalej, roztacza się po lewej stronie widok na Morenę Krosińską z Górą Staszica (113 m npm) i z sanatorium przeciwgruźliczym w Ludwikowie..."
Żródło:
http://www.wielkopolskipn.pl/trasa1.html

Po lewej stronie szlaku obok owej studni/lipy jest piękna łąka/zbocze - cudowne zachody słońca można tam obserwować.
Spotkałem tam wielu amatorów latawców :-)
Zbocze powoduje ze wiatru aż tak tam nie czuć a jak latawiec jest w górze to harce wyprawia :-)
I ogólnie jest czad który Pawlok lubi najbardziej :-)
pozdrawiam
Pawlok
pawlok

Postprzez kalinka » 17 kwietnia 2009, 09:37

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=koci ... =3&scale=1 trochę się naszukałam, żeby znaleźć mapę
kalinka

Postprzez pawlok » 17 kwietnia 2009, 12:59

kalinka napisał(a): trochę się naszukałam, żeby znaleźć mapę

Super!
Fotki satelitarne z maja 2008 roku widzę szopo-namiot budowlany :-)
Natomiast kiedyś była taka fajna bardziej schematyczna mapka na stronie WPNu - dzisiaj jej nie mogę nigdzie odnaleźć :-(
A do wędrówek pieszych i rowerowych polecam papierową mapę "WPN" Top Mapa coś takiego wydała, kiedyś było jej sporo w lubońskim PiPie...
pozdrawiam
Pawlok
pawlok

Postprzez yoypad » 17 kwietnia 2009, 16:27

pawlok napisał(a):Po lewej stronie szlaku obok owej studni/lipy jest piękna łąka/zbocze - cudowne zachody słońca można tam obserwować.
Chodzi o te zbocze, gdzie gdy spadnie śnieg wybiera się cała masa saneczkarzy, obok kociołka ? :grin:
yoypad

Postprzez kalinka » 17 kwietnia 2009, 18:22

Wracając do tematu, dzisiaj pani Promocja zadzwoniła do mnie z informacją, że Burmistrz zgadza się na Święto Latawców z zastrzeżeniem, że ma to być 2 maja.
Wobec tego oficjalnie potwierdzam tę datę.
Pierwsze spotkanie latających obiektów będzie skromne (bez komercji), ale już październikowe zamierzam zorganizować z dodatkowymi atrakcjami :D

Trzeba zakasać rękawy i zrobić nasz latawiec forumowo-gazetowy :)
kalinka

Postprzez syrenka » 18 kwietnia 2009, 13:41

Bomba! Miejscem ma być tzw. Wzgórze Papieskie, rozumiem? Tam chyba najbardziej wieje... :mrgreen:
syrenka

Postprzez pawlok » 18 kwietnia 2009, 17:33

yoypad napisał(a):Chodzi o te zbocze, gdzie gdy spadnie śnieg wybiera się cała masa saneczkarzy, obok kociołka ? :grin:

Myślę że Tobie chodzi o ten bardziej stromy zjazd w miejscu gdzie był kiedyś wyciąg narciarski , to jest po prawej stronie jak idziesz do Kociołka.
Ogólnie prostuje informacje na temat zdjęc satelitarnych z linka Kalinki - nie są tak swięże - nie ma jeszcze np. Tesco w Mosinie, to co wziąłem za swoją szopkę hmm najwidoczniej poprzedni właściciele coś w tym miejscu rozbijali, namiot ogrodowy czy coś :-)

kalinka napisał(a):Wracając do tematu, dzisiaj pani Promocja zadzwoniła do mnie z informacją, że Burmistrz zgadza się na Święto Latawców z zastrzeżeniem, że ma to być 2 maja.

A to przepraszam bez zgody burmistrza nie wolno na wzgórzu latawcem się bawić ????

pozdrawiam
Pawlok

PS: a może jeszcze zgoda sił powietrznych w związku z przecianiem korytarzy F16 wchodzi w grę ? :-)
Ostatnio edytowano 18 kwietnia 2009, 17:35 przez pawlok, łącznie edytowano 1 raz
pawlok

Postprzez yoypad » 19 kwietnia 2009, 11:38

Myślę że Tobie chodzi o ten bardziej stromy zjazd w miejscu gdzie był kiedyś wyciąg narciarski , to jest po prawej stronie jak idziesz do Kociołka.
Tak, o ten mi chodziło :wink:, więc na tym opisanym przez Ciebie jeszcze nie byłem, trzeba odwiedzić to miejsce :grin:
Ostatnio edytowano 19 kwietnia 2009, 11:39 przez yoypad, łącznie edytowano 1 raz
yoypad

Postprzez kalinka » 20 kwietnia 2009, 08:45

pawlok napisał(a):

A to przepraszam bez zgody burmistrza nie wolno na wzgórzu latawcem się bawić ????

pozdrawiam
Pawlok

PS: a może jeszcze zgoda sił powietrznych w związku z przecianiem korytarzy F16 wchodzi w grę ? :-)

Jeśli od jesieni ma to być duża impreza cykliczna to jest potrzebna zgoda właściciela terenu.
Wiesz pawlok, Twoja reakcja była łatwa do przewidzenia :lol:
Zrób fajny latawiec i wyluzuj :wink:
kalinka

Postprzez pawlok » 20 kwietnia 2009, 20:50

kalinka napisał(a):Jeśli od jesieni ma to być duża impreza cykliczna to jest potrzebna zgoda właściciela terenu.
Wiesz pawlok, Twoja reakcja była łatwa do przewidzenia :lol:
Zrób fajny latawiec i wyluzuj :wink:

Po prosty przeraża mnie głupota tego kraju - jak tak dalej pójdzie to na wszystko potrzebne będą zgody :-(
Dziwny jest ten kraj... urzędnicy zajmują się pierdołami a prawdziwe problemy sobie czekają..
Niestety 2 maja mam dniówkę :-(
Bo aż mnie korci by jakiegoś nielota zmajstrować :-)
pozdrawiam
Pawlok
pawlok

Następna strona

Powrót do Imprezy