Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - VI Luboński Rajd Rowerowo-Pieszy „Śladami Historii

VI Luboński Rajd Rowerowo-Pieszy „Śladami Historii

To co warto zobaczyć

VI Luboński Rajd Rowerowo-Pieszy „Śladami Historii

Postprzez etna » 11 października 2007, 07:06

"Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia organizuje w niedzielę 14 października 2007 roku VI Luboński Rajd Rowerowo-Pieszy „Śladami Historii”.
Jak dotąd jest to jedyna cykliczna impreza w Poznaniu w trakcie której można zwiedzać niedostępne na co dzień dla turystów forty zewnętrznego pasa umocnień dziewiętnastowiecznej twierdzy. Główną atrakcją tegorocznego rajdu będzie wyjątkowa możliwość obejrzenia wnętrz fortu pośredniego IXa na Dębcu.
Trasa rowerowa rozpocznie się w Luboniu, dla osób zainteresowanych tylko zwiedzeniem obiektu przewidziano trasę pieszą wiodącą po forcie. Odbędzie się także inscenizacja potyczki wojsk polskich i niemieckich z udziałem kawalerii w trakcie kampanii wrześniowej w 1939 roku oraz prezentacja historycznego umundurowania odbywająca się pod hasłem „Od Kaczmarka do Kaczmarka” przygotowana m.in. przez Grupę Rekonstrukcyjną Salamandra, Wielkopolską Grupę Miłośników Historii Wiarus, Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne Historica oraz Grupę Rekonstrukcji Historycznej Wiking.
W organizacji imprezy bierze także udział Sekcja Rowerowa Unilever Polska S.A, Wielkopolskie Towarzystwo Podwodne Barakuda oraz 100. Poznańska Drużyna Harcerzy im. gen. Stanisława Maczka.
Warunki uczestnictwa: Impreza ma charakter rodzinny, jest bezpłatna i odbędzie się bez względu na pogodę. Wnętrza fortu nie są oświetlone więc prosimy o zabranie latarek. Przydadzą się również długopisy, gdyż na mecie odbędzie się tradycyjny konkurs wiedzy o fortyfikacjach. Uczestnicy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność, ubezpieczenie we własnym zakresie.
Patronat honorowy nad imprezą objął Wojewoda Wielkopolski Tadeusz Dziuba oraz Burmistrz Miasta Luboń Dariusz Szmyt, natomiast medialnie patronuje Radio Merkury Poznań, Radio Afera, Wielkopolska Telewizja Kablowa, Gazeta Wyborcza Poznań, wydawnictwo Forteca oraz portale Epoznań.pl i Tutej.pl. Wsparcia finansowego po raz kolejny udzielił Urząd Miasta Luboń.
Start: Grupa rowerowa wyruszy z Lubonia o godz. 9.30, natomiast uczestnicy trasy pieszej spotykają się w Poznaniu o godz. 9.00 lub o 10.30 przed fortem IXa na Dębcu. Wejście do obiektu znajduje się w pobliżu Zespołu Szkół Licealno-Technicznych przy ul. 28 Czerwca 1956. Wszystkie grupy biorą udział w inscenizacji historycznej planowanej na 10.30.
Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na odpowiednią listę!
Meta: Wszystkie grupy spotykają się około 14.30 na wspólnej mecie na placyku w pobliżu siedziby TMML w Ośrodku Kultury przy ulicy Sobieskiego 97, gdzie przewidziane jest ognisko z posiłkiem regeneracyjnym oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Zapisy: tel. +48 604 869 102, e-mail: [email protected]. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisując się proszę podawać: imię, nazwisko, rok urodzenia i miejscowość zamieszkania.

Przemysław Maćkowiak
wiceprezes TMML, prowadzi w nim Sekcję Historyczną"
etna
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, 09:47

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk