Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Dni pary w Wolsztynie (27,28,29 kwietnia 2007)

Dni pary w Wolsztynie (27,28,29 kwietnia 2007)

To co warto zobaczyć

Postprzez gorny6 » 29 kwietnia 2007, 21:51

Ja także byłem w ostatnim momencie rozstrzygało sie czy pojadę ;) ale jednak decyzja była pozytywna.
Pogoda super, wrażenia niezłe :) Oczywiście na początek poszła parowozownia i zaliczenie wszystkich parowozów w środku :) później muzeum, obrządzenie parowozów (woda, węgiel :) ), pociąg retro do Tuchorzy i prawie biegiem na paradę. W paradzie uczestniczyło 16 parowozów z Polski, Austrii, Czech i Anglii (chyba nic nie opuściłem).
hmm choć niektóre parowozy mogłem zobaczyć pierwszy raz to parowozy za daleko nie jeździły i trochę to jakoś w czasie się ciągnęło, że tylko 3 razy przejechali. Jednak imprezę oceniam pozytywnie - jedynie trochę organizację powinni poprawić bo naprawdę czasami to człowiek nic sie dowiedzieć nie może.
(zdjęcia w aparacie czekają na lepsze czasy aby je przegrać do kompa i przerobić)
gorny6

Postprzez syrenka » 29 kwietnia 2007, 22:19

A niemieckiego żadnego nie było?
syrenka

Postprzez gorny6 » 30 kwietnia 2007, 19:36

oj faktycznie pomyliło mi sie był niemiecki zamiast austriackiego ;) a dodatkowo nie wspomniałem o węgierskim :)
gorny6

Postprzez syrenka » 30 kwietnia 2007, 21:16

Ale były austriackie wagony. Chyba w Hefajstosie, prawda?
(ładnie się prezentował z herbem po bokach. Wszystkie austriackie wagony mają taki emblemat?):
Załączniki
austriacki wagon.jpg
syrenka

Postprzez skolowany » 15 lipca 2007, 13:23

Moja informacja nijak ma się do pary i Wolsztyna, ale jet najbliższa temu tematowi. Po raz pierwszy w swej ponad stuletniej historii podróżuje po Polsce słynny Orient Express. Dziś w nocy będzie w Poznaniu. Wjedzie na stację o godz. 1.25 i będzie na dworcu głównym przez 23 minuty. To ten sam słynny pociąg, który od 1883 r. jeździł z Paryża do Konstantynopola (w jedną stronę 2880 km). Uwieczniła go w swoim kryminale Agata Christie. W jednym z odcinków "Stawki..."podróżował nim też Hans Kloss. Wagony są te same (17 sztuk - wszystkie odrestaurowane), mają tylko inną, nowocześniejszą lokomotywę. Tym razem wiezie bogatych turystów (koszt 6000 euro) na wycieczkę pt. "Słowiańskie marzenia". Trasa z Wenecji do Malborka i z powrotem do Pragi. W Polsce po drodze turyści przez 2 dni zwiedzali Kraków, potem Warszawę i Malbork. Wcześniej na dłużej pociąg zatrzymywał się w Wiedniu i Bańskiej Bystrzycy.
Ciekawy sposób na zwiedzanie, tylko cośkolwiek kosztowny.
Poza Poznaniem w Wielkopolsce pociąg zatrzyma się na minutę w Gnieźnie i w Lesznie.
skolowany

Postprzez syrenka » 15 lipca 2007, 14:14

Tia, zapomnijcie o robieniu zdjęć :/
W Krakowie przegonili turystów i nawet dziennikarzy. Nie ma jak dobra promocja :/
syrenka

Postprzez skolowany » 15 lipca 2007, 20:51

Może dlatego, że w Krakowie pasażerowie pociągu wysiadali z niego i szli zwiedzać miasto. W Poznaniu będzie to postój techniczny, a podróżujący raczej będą spać. Ale ciekawe, czy ochrona pozwoli na robienie zdjęć.
skolowany

Postprzez syrenka » 15 lipca 2007, 23:01

A wogóle to on będzie przejeżdżał przez Luboń, można obliczyć o której i pójść na tory. Nie mam aparatu, więc pewnie się nie wybiorę, ale zachęcam innych!
syrenka

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy