Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Dni Lubonia 2012

Dni Lubonia 2012

Wszystko co ma związek z szeroko pojętą kulturą i Luboniem.

Re: Dni Lubonia 2012

Postprzez toooomelo » 3 września 2012, 15:12

sai napisał(a):Poziom działu kultura jak widać odzwierciedla poziom kultury w mieście...

No, ale co zrobić, jeżeli na takie imprezy jest zapotrzebowanie?
Zlikwidować i zakazać ich i na siłę wciskać ludziom teatr, literaturę, historię, filozofię itp.?
Myślę, że wszystkiego trzeba dozować po trochu ;)
Patrz w lusterka - motocykliści są wszędzie!
toooomelo

Postprzez Sławol » 3 września 2012, 16:40

toooomelo napisał(a):
sai napisał(a):Poziom działu kultura jak widać odzwierciedla poziom kultury w mieście...

No, ale co zrobić, jeżeli na takie imprezy jest zapotrzebowanie?
Zlikwidować i zakazać ich i na siłę wciskać ludziom teatr, literaturę, historię, filozofię itp.?
Myślę, że wszystkiego trzeba dozować po trochu ;)

Dobrze gada, polać mu!
Sławol

Postprzez donamat » 3 września 2012, 18:01

Od kiedy dni lubonia nie sa robione na stadionie przy ul.rzecznej?Czy burmistrz zapomniał już o tej częsci naszego miasta?
donamat
donamat

Postprzez Vin » 3 września 2012, 20:06

Gorze! Gorze! Wieś tańczy i śpiewa.
Między disco polo, a teatrem otchłań mroczna. Nam tu nie kulturę, a rozrywkę dla pospólstwa podają.
PS. Dresik szeleszczący czy 100% bawełna?
Vin

Postprzez pawlok » 3 września 2012, 20:40

Vin napisał(a):Dział Kultura upadł!

sai napisał(a):Poziom działu kultura jak widać odzwierciedla poziom kultury w mieście,

Można śmiało powiedzieć, że tą pozycje w budżecie gminnym w obecnej jej formie funkcjonowania można by zredukować do zera.
Dla miasta sąsiadującego z Poznaniem dla działań kulturalnych kluczową kwestią jest nie zamykanie się do populacji lubońskiej lecz próba przyciągnięcia publiczności "poznańskiej".
Potrzebny byłby sprawny manager - który kasę budżetową tudzież pozyskiwaną od sponsorów (na Dni Lubonian bibe w Lasku itp itd) wykorzystałby na budowanie stałej oferty kulturalnej...
Ciągle mi się marzy gdy widzę budynki po ziemniakach by żyły one jako centrum kulturalne, kino, sala widowiskowa, klub muzyczny - miejsce idealne...gdyby program był ciekawy to po dalszym usprawnieniu transportu publicznego była by to oferta także dla Poznaniaków - 30 minut z centrum, 15 z Dębca ..żadna odległość...
Pawlok
pawlok

Postprzez paarabola » 4 września 2012, 09:02

W niedzielny wieczór pod wpływem dźwięków niesionych wiatrem z ul. Kołłątaja po raz kolejny uzmysłowiłem sobie, że..... urodziłem się chyba na nie tej półkuli co chciałem.
Czytając o popularności i zapotrzebowaniu na ten "dźwiękowy śmietnik" tylko utwierdzam się w tym przekonaniu.

pozdrawiam Robert

paarabola

Postprzez paulina11 » 4 września 2012, 20:59

Bardzo mi sie podobało wszystko (w szczególnosci dom strachów)) :) a jak komus sie nie podoba to niech nie słucha i nie patrzy ;P
there's no life before coffee ;)
paulina11

Postprzez izabell » 4 września 2012, 22:18

Nie oceniam, bo nie byłam :)
izabell
Pomógł forum

Postprzez JACOBY » 6 września 2012, 11:52

Zgadzam się z pawlokiem, teren po ziemniakach jest idealnym miejscem na kulturę w Luboniu, na miejsce wręcz kultowe. Ciekawa architektura, urozmaicony program kulturalny trafiający w gusta szerokiego grona na pewno byłby magnesem. Coś ala Fabryka Trzciny w Warszawie. Tam się przecież już coś dzieje. Nie mogę się dalej w tej kwestii wypowiadać bo nie znam głębiej tego zjawiska. To tylko moje, pawloka i może jeszcze innych marzenia.
Na Dniach Lubonia byłem w niedzielę. Nie dane mi było zobaczyć Big Cyc ale widziałem występ niejakiego zespołu Mushrooms. Podobno są z Lubonia i pomimo to że nie jest ta kapela profesjonalna bo nie mogłem nic znależć na ich temat konkretnego, to występ bardzo mi się podobał. Mocne dynamiczne granie w stylu metal-blues. Sądząc po zachowaniu publiczności i bisie musiało się podobać. Jestem jak najbardziej "za" prezentacją lokalnej twórczości co nie usprawiedliwia włodarzy miasta, że muszą się starać i zapewniać rozrywkę na wysokim poziomie
JACOBY

Poprzednia strona

Powrót do Kultura