Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - czy dział kultura umarł śmiercią naturalną?

czy dział kultura umarł śmiercią naturalną?

Wszystko co ma związek z szeroko pojętą kulturą i Luboniem.

czy dział kultura umarł śmiercią naturalną?

Postprzez dolores » 31 maja 2012, 09:36

Czy w tym mieście naprawdę nic się nie dzieje? Nic godnego uwagi? Przecież jest jakiś tam Dom Kultury.
Czy oprócz festynów dla przedszkolaków i marnych teatrzyków nie stać ich na zorganizowanie normalnej rozrywki? Ludzie ogarnijcie się w końcu i przestańcie sobie wręczać kwiatki i medale,czy jakieś statuetki i zabierzcie się lepiej do roboty. Takie instytucje, jeśli nie spełniają swojej roli (a nie spełniają w tym wypadku), nie mają prawa istnienia za publiczne pieniądze. Zarządzający nimi powinni się wstydzić, bo z taką ofertą byle wiocha Was prześciga..do roboty lenie. Za darmo tam nie siedzicie, więc czas się wziąć do roboty.
dolores

Re: czy dział kultura umarł śmiercią naturalną?

Postprzez pawlok » 31 maja 2012, 20:36

dolores napisał(a):Czy w tym mieście naprawdę nic się nie dzieje? Nic godnego uwagi? Przecież jest jakiś tam Dom Kultury.
Czy oprócz festynów dla przedszkolaków i marnych teatrzyków nie stać ich na zorganizowanie normalnej rozrywki? Ludzie ogarnijcie się w końcu i przestańcie sobie wręczać kwiatki i medale,czy jakieś statuetki i zabierzcie się lepiej do roboty. Takie instytucje, jeśli nie spełniają swojej roli (a nie spełniają w tym wypadku), nie mają prawa istnienia za publiczne pieniądze. Zarządzający nimi powinni się wstydzić, bo z taką ofertą byle wiocha Was prześciga..do roboty lenie. Za darmo tam nie siedzicie, więc czas się wziąć do roboty.

Apel słuszny.
Lecz NIC nie zmieni.
Przecież będą Dni Lubonia i wręczanie Siewców :-(
Pawlok
pawlok

Postprzez dolores » 31 maja 2012, 21:43

Bo zmieniać nie mam ja ani mój apel tylko oni, ja już swoją pracę mam i zapewniam - żeby zarobić na wypłatę muszę się wywiązywać z obowiązków i nikt mi za pracowanie dyplomów ani statuetek nie wręcza. Apel jest skierowany do tych nierobów, którzy uważają, że krzewienie kultury polega na wystawieniu spektaklu dla przedszkolaków. Niestety takie przybytki jak ów Dom Kultury są nadal PRLowskim reliktem zarządzanym przez leniwych i niemłodych kierowników. Przydałby się tam ktoś z ikrą, pomysłowy i przedsiębiorczy a nie takie ciepłe kluchy..
dolores

Postprzez sai » 31 maja 2012, 22:19

Ludzie powiedzmy sobie szczerze - tego się nie da zreformować i nie ma też takiej potrzeby. To trzeba zlikwidować. W Luboniu nie ma miejsca na coś takiego jak kultura, gdyż mieszkańcy nie odczuwają jej potrzeby. Ich potrzeby w tej materii są albo ubogie albo zaspokaja je Poznań.
Gdyby Luboń był dzielnicą Poznania to dla mieszkańców zasadniczo nic by się nie zmieniło. Taki scenariusz jednak szybko się nie spełni, bo Luboń to takie kukułcze jajo, które nikt nie chce a w szczególności Poznań - zero wartości, same koszty.
Swoją opinię o statuetkach już parokrotnie wyraziłem i nie będę się powtarzał.
sai

Postprzez pawlok » 1 czerwca 2012, 12:09

sai napisał(a):Ludzie powiedzmy sobie szczerze - tego się nie da zreformować i nie ma też takiej potrzeby. To trzeba zlikwidować. W Luboniu nie ma miejsca na coś takiego jak kultura, gdyż mieszkańcy nie odczuwają jej potrzeby. Ich potrzeby w tej materii są albo ubogie albo zaspokaja je Poznań.

100% zgoda.
Powiedzmy szczerze kultura to tylko cześć strategii tworzenia, funkcjonowania bytu określanego mianem miasta.
A jeżeli pomysłem a miasto - jest tylko tania developerka.
To na kulturę po prostu nie ma miejsca, dni miasta czy inny festyn w to się idealnie wpisują.

sai napisał(a): bo Luboń to takie kukułcze jajo, które nikt nie chce a w szczególności Poznań - zero wartości, same koszty..

Po raz drugi pełna zgodność - ba wobec nie zabepzieczania długofalowych interesów lubonian przez włądze Lubonia, Poznań znowu zaczyna swobodnie doić nie swoich mieszkańców np w zakresie cen trasportu publicznego.

Pawlok
pawlok

Postprzez Joanna Gryczyńska » 9 listopada 2012, 13:12

Dobrze, że trafiłam na tę stronę. Pracowałam kilka lat w Ośrodku Kultury w Luboniu i wciąż fascynuje mnie stopień braku zainteresowania samą kulturą, jaki dostrzegałam u pani dyrektor Górniaczyk. Każda rozmowa z nią na temat filmu, muzyki, sztuki i czegokolwiek związanego z tak zwaną kulturą, kończyła się bardzo szybko. To przykre, że nikt nie weryfikuje kompetencji, wiedzy i zainteresowań osób na takich stanowiskach. Zawsze wydawało mi się, że ktoś, kto jest kierownikiem ośrodka kultury, powinien choć w minimalnym stopniu orientować się w nazwiskach reżyserów, aktorów, pisarzy i aktualnych wydarzeniach kulturalnych (nie, balik dla dzieci się nie liczy :roll: ). A tu nic. Zero zainteresowań, zero wiedzy, co miało swoje odzwierciedlenie w braku własnego zdania, przemyśleń na jakikolwiek temat. Podczas wielu luźnych rozmów szybko można było zorientować się, że właściwie to nie bardzo jest o czym gadać, więc człowiek po prostu dawał sobie spokój. Adekwatnym przykładem było spotkanie z Zanussim, podczas którego pani Górniaczyk po prostu siedziała na krześle i ładnie się uśmiechała, a na końcu wręczyła Zanussiemu kwiaty i na tym skończyło się prowadzenie przez nią spotkania z reżyserem... Językowo też słabo, co mnie również bardzo zaskakiwało. Śmieszne było jej unikanie przebywania w ośrodku, kiedy przyjeżdżali do niego wolontariusze-obcokrajowcy. Prawdopodobnie nie potrafiłaby zamienić z nimi ani słowa. Przykry obraz i nie wiem, czy bardziej mnie to wszystko śmieszyło, czy wprawiało w zażenowanie.
Joanna Gryczyńska

Postprzez Kamcia85 » 17 listopada 2012, 14:37

Nie wydaje mi się, żeby to Pani Joanna pisała...
Fajoskie [url=http://www.domyzbali-zubek.pl/]domy drewniane z bali[/url]
Kamcia85

Postprzez tyrral » 17 października 2013, 17:33

Tak naprawdę to kultura wcale nie umarła śmiercią naturalną tylko nie jest głośno o wszelkich imprezach. W zaciszu Domu Kultury dzieje się jednak niejedno.
Tylko jutro się liczy.
tyrral

Powrót do Kultura