Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Harcerze i Zuchy w Luboniu

Harcerze i Zuchy w Luboniu

Wszystko co ma związek z szeroko pojętą kulturą i Luboniem.

Harcerze i Zuchy w Luboniu

Postprzez milka_88 » 16 września 2011, 13:35

Witam a także po harcersku Czuwaj!

Moi drodzy sąsiedzi z Lubonia. Niektórzy z Was mają dzieci w wieku szkolnym inni pewnie będą je w przyszłości mieć ale są i tacy, którzy mimo że dzieci nie mają są przychyli Organizacji Pożytku Publicznego - Związku Harcerstwa Polskiego w naszym mieście. Obecnie jestem drużynową przewspaniałej Gromady na Medal (Tytuł nadany przez Hufiec Poznań-Rejon, spośród 25 Gromad 15 GZ Dzielni Słowianie). W środę miałam zbiórkę z tymi fantastycznymi Zuchami i Zuchenkami. Na spotkanie o 16:30 w naszej maleńkiej Harcówce przy ul. Kołłątaja (boisko Stella) przybyło 50 dzieciaków, chętnych do działania, chętnych do zabaw, chętnych do noszenia z dumą munduru a przede wszystkim chętnych do spędzania wolnego czasu w kręgu innych Zuchów. Nasza organizacja przetrwała 100 lat! A w Luboniu w tym roku harcerskim obchodzimy 80cio lecie powstania pierwszej prężnie działającej drużyny harcerskiej. Pięknie! Prawda? Ideały nadal są wśród Nas, wystarczy grupa instruktorów i grupa, jak widać bardzo duża grupa dzieci, pragnących zostać Zuchami, Harcerzami. Pytanie, które nurtuje mnie od dłuższego czasu, gdzie mamy się spotykać? Jest harcówka, która nie posiada sanitariatów, w której zimą jest przeraźliwie chłodno a przy ilości 50 ciu dzieci nie jesteśmy w stanie się tam spotykać (pomieszczenie jest zbyt małe). I co teraz? Zajęcia są praktycznie bezpłatne, odbywają się raz w tygodniu, ja przychodzę na zbiórki nie biorąc za to pieniędzy. Idea harcerstwa przetrwała 100 lat w Polsce, czy w Luboniu warto pielęgnować i wspierać Naszą organizację? Gdzie mamy się spotykać?

Pozdrawiam i z harcerskim Czuwaj!
dh. Kamila Bąkowska
wieloletnia harcerka i mieszkanka Lubonia,
uczennica SP2, Gimnazjum nr 2, studentka, nauczyciel, doradca Klienta
milka_88

Re: Harcerze i Zuchy w Luboniu

Postprzez pawlok » 16 września 2011, 15:03

milka_88 napisał(a): Gdzie mamy się spotykać?

Jedyna logiczne alternatywy sala gimnastyczna SP1 lub hala LOSiRu.
Chyba na Kołłątaja znalazło by się miejsce także dla zaplecza harcerskiego.
Pawlok
pawlok

Powrót do Kultura