Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Kino

Kino

Wszystko co ma związek z szeroko pojętą kulturą i Luboniem.

Parnassus

Postprzez kalinka » 15 stycznia 2010, 07:01

Człowiek, który oszukał diabła bzdurny tytuł, który wprowadza w błąd.
Parnassus to stary człowiek, który po wygranym zakładzie z diabłem stał się nieśmiertelny, kolejne zakłady to już zabawa diabła z ludzka naturą hazardzisty.
Po zwiastunach oceniłam film na wielką gratkę, bardzo dobrze w takich bajkowych sceneriach wypada Johnny Depp, ale tu zawód, bo JD pojawił się zaledwie przez kilka minut!
Reszta obsady, choć znakomita (Heath Ledger, Jude Law, Colin Farrell) jakoś nie powaliła na kolana.
Generalnie film fajny, ale zabrakło mu magicznej atmosfery, jaką pamięta się bardzo długo po wyjściu z kina (Braterstwo wilków, Dziewiąte wrota, itp), a którą dało się wyczuć w zwiastunie.
8/10
kalinka

"Wszystko co kocham"

Postprzez pawlok » 4 lutego 2010, 10:37

izabell napisał(a):Jakie filmy, które ostatnio pojawiły się na ekranach kin są godne polecenia?

"Wszystko co kocham" Jacka Bromskiego - był dość dobrze rozleklamowany w mediach.
Moja subiektywna ocena w skali 6 stopniowej 4,5.
Opowieść w gruncie rzeczy o miłości nastolatków, pierwszych doświadczeniach miłosnych w realiach roku 81, ubarwiona rewelacyjnie muzycznie punkiem.
Wszystko co kocham czyli WCK to nazwa kapeli punkowej głównego bohatera Janka ( dla filmu śpiewają oni autentyczne kawałki WC ) działającej w prowincjonalnym miasteczku na pomorzu. A wszystko to w oparach komunistycznej reżimowej szarości.
Doskonała rola Chyry jako ojca Janka - oficera marynarki wojennej. Ciekawa świeża i urokliwa kobieca twarz Olgi Frycz filmowej Basi pierwszej miłości Janka , dobre autentyczne role kumpli tworzącyh kapele (pewne skojarzenia z "Closed").
Zgodzić się mogę z recenzjami że jest to inne spojrzenie na Stan Wojenny niż w "Domu Złym" . inne ale jakże uzupełniające . Tragizm , podział społeczenstwa , wymuszona emigracja to całe zło systemu nocy generała.
Drażniły mnie pewne niepotrzebne wstawki - zapełniacze , oraz złagodzenie obrazu - po szkolnym koncercie wbrew zakazowi lokalnego komisarza wojennego Janek w najlepszym nie czekał by na ojca w domu tylko w komisariacie ,w najgorszym skutecznie by go tam dla rozrywki zpałowano.
O dziwo największe wrażenie wywarła na mnie niepozorna scena rozmowy o zakup fajek z patrolem żołnierzy, obrazujaca tragizm skierowania wojska polskiego przeciwko polakom. Niedosłowny cytat:
"młody - - Ale jedna paczka fajek dla nas ; żołnierz - A ile ty masz lat? ; - A ty?"
Zabrakło rozwinięcia wątku muzycznego - nie wiemy dlaczego grają punka, skąd ta fascynacja.
Z drugiej strony osładza to muzycznie "Plakat" Dezertera w trakcie filmu i "Ku przyszlości" w podkładzie muzycznym na napisach końcowych.
Trochę szarość lat 80 została zbytnio nadbarwiona - za dużo dużych fiatów, za dużo kolorów w szkolnych murach choć z drugiej strony ojciej wypowiada kwestie "Jaka przyszłość ich zczeka w tym kraju?"
Film wart zobaczenia, w gruncie rzeczy chyba właśnie głos filmowców 30- parolatków może obudzić świadomość historyczną w mlodych pokoleniach . A w konsekwencji spowodować by zdrajców nazywać zdrajcami, a bohaterów bohaterami.

pozdrawiam
Pawlok
pawlok

Re: Kino

Postprzez syrenka » 4 lutego 2010, 14:38

Wczoraj w TV powtarzali "Królika po berlińsku" - od kilku dni najgłośniejszy film w Polsce. Mnie się spodobał już po pierwszej projekcji, w listopadzie zeszłego roku. Kto nie widział - serdecznie polecam.
syrenka

Postprzez kalinka » 22 lutego 2010, 14:49

Autor Widmo
Trochę szumu wokół filmu... no skusiłam się.
Jestem pod wrażeniem, film jest rewelacyjny! Ostatni równie dobry film widziałam rok temu, a był to "Obywatel Milk".
Polański tym razem zrobił zupełnie inne kino, prawie dokumentalny film, w istocie zawierający sporo szczegółów z życia Blair'a. Nie ma tu zawrotnych akcji, pościgów, i efektów specjalnych- od których ocieka amerykańskie kino. Z początku wydawać by się mogło: ot, kolejne angielskie kluchy, ale fabuła fajnie wciąga, żeby pod koniec osiągnąć szczyt emocji w scence podawania z ręki do ręki małej karteczki...
W mojej osobistej skali 10/10.
kalinka

Postprzez syrenka » 23 lutego 2010, 19:37

Kusi mnie ten "Ghost Writer" - chyba się wybiorę niedługo.
syrenka

Postprzez kalinka » 24 lutego 2010, 07:46

Film widziałam w sobotę, największa sala Kinepolis była wypełniona w 95% - to o czymś świadczy :)
kalinka

Postprzez pawlok » 25 lutego 2010, 12:59

"Kołysanka " Janusz Machulskeigo - bardzo przyjemna komedia - humor określiłbym jako bardziej sytuacyjno - satyryczny. Pewnie dialogi z tego filmu nie wejdą do życia - ale ogląda się bardzo przyjemnie i pośmiac się można z polskich swojskich wampirów :-)
No i jak dla mnie rewelacyjna rola Janusza chabiora jak seniora rodu :-)
Czyż moze być większy problem dla wampira niz strata ostatnich dwóch zębów ?:-)
No i muzyczka świetnie wpasowana w film.
Totalnie nie pasował mi aktor grający jednego z policjantów - dopiero żona mnie uświadomiła ze to ktos występujący u Majewskiego w kabarecie....
pozdrawiam
Pawlok
pawlok

Wilkołak - opinia

Postprzez kalinka » 6 marca 2010, 12:51

Na film wybrałam się bez przekonania, że zobaczę coś fajnego, ale szłam z przyjaciółmi, więc nie film był najważniejszy :)
No i stało się, Wilkołak to kolejny amerykański bubel. Efekty mało efektowne, scenariusz wytarty jak moje dżinsy, a obsada, mimo, że doborowa potraktowała ten film bez uczucia.

A może zbyt dużo horrorów już widziałam? I teraz każdy wydaje mi się bezjajeczny.
W zasadzie współczesne horrory (XXI) wieku podzielić mogę na 3 rodzaje:
1. Rzeźnia (Piła itp)
2. Nuda (na których trudno nie ziewać)
3. Asian terror - jedyne, które jeszcze potrafią zaskoczyć widza (Wizje, Krąg, Kara, Pani Zemsta itp, ale koniecznie w wersji azjatyckiej, bo hamerykańskie przeróbki są żenująco liche).
Wilkołak należy do tych filmów, na których ziewanie występuje u widzów już po 20 minutach projekcji.
IMHO szkoda czasu.
4/10
kalinka

"Mała Moskwa "w TVP

Postprzez pawlok » 6 marca 2010, 14:40

Może nie do końca kinowo.
Ale od jutra w TVP1 "Mała Moskwa "w wersji serialu telewizyjnego (4 odcinki).
Chyba pierwszy raz od lat mam zamiar obejrzeć serial w TV mając świadomość, że nie bedzie kolejnych serii i nieosągnie od iluś tam odcinków - co jest plagą wszelkich produkcji TV.
pozdrawiam
Pawlok
pawlok

Nostalgia Anioła - recenzja

Postprzez kalinka » 16 marca 2010, 09:33

Film z założenia ma być smutny i taki jest, a szczególnie wstrząsający będzie dla osób, które są rodzicami.
Częściowo oparty na faktach dramat rodziny, której córka padła ofiarą sąsiada-psychopaty na szczęście nie epatuje przemocą.
Treści nie będę opowiadać, zajmę się aktorami:
główna bohaterka: grana przez Saoirse Ronan - odkrycie roku, rzeczywiście zagrała świetnie (chociaż graficy mocno podkreślali jej oczy),
sąsiad - Stanley Tucci, totalna porażka tego filmu, jego gra aktorska była równie mizerna jak jego charakteryzacja. IMHO doskonałym odtwórcą tej roli byłby Philip Seymour Hoffman, no ale to nie ja obsadzam filmy :lol:
A Rachel Weisz wyglądała równie młodo jak jej nastoletnie córki :)
Susan Sarandon, która zagrała babcię, była za to bombowa!!

Nostalgia Anioła - cukierkowa wizja tego, co mogłoby się stać z dziećmi, które padły ofiarami morderców. Kolorowe krainy, tęcza, spełnione wszystkie marzenia... jak dobrze, że moja córka tego nie widziała, bo jeszcze przyszłoby jej na myśl, że TAM jest fajniej.
Film bardzo dobry.
W mojej skali 8/10
kalinka

Wyspa Tajemnic - opinia

Postprzez kalinka » 29 marca 2010, 07:43

Zwiastuny zapowiadały naprawdę świetny film, z dreszczykiem i zagadką. Owszem Wyspa tajemnic (Shutter Island) to świetne kino, pod warunkiem, że ktoś lubi sposób kręcenia filmów przez Scorsese, bo jest to typowy dla niego ciężki kaliber.
Leonardo di Caprio to ostatnio jeden z lepszych aktorów sensacji, mimo swojej wady postawy (x) operatorzy wiedzą jak uchwycić postać aktora, by zawsze wyglądał na twardziela :) No i Leonardo znowu wrócił na wyspę, tym razem nie jest to sielanka jak jego pierwszy kasowy film.
Co do zdjęć, to przyznam, że ujęcia są fajne, szczególnie twierdza z lotu ptaka czy widoki z klifu, jednak obróbka cyfrowa jest do bani (HDR chyba z automatu PS Elementsa, efekt halo itp).
Film bez spodziewanego dreszczyku, ale znakomity. Akcja plącze się ze snami, jest kilka ciekawych wątków i zwroty w akcji, ale wynik dość oczywisty.
Polecam fanom sensacji.
U mnie ma 8/10 ze względu na słabą grafikę.
kalinka

Postprzez syrenka » 29 marca 2010, 08:53

Zapraszamy dzisiaj wszystkich kinomanów do Bibliotecznego Klubu Filmowego! Dzisiaj: "The Hurt Locker. W pułapce wojny". Szczegóły http://e-lubon.pl/z.kalendarza/bibliote ... ilmowy-641
syrenka

Postprzez raptor » 7 kwietnia 2010, 17:04

Zaliczyłem "Avatara" :D Film z gatuku tych, jaki lubię najbardziej: łatwy, lekki i przyjemny. Bez ukrytego dna, wydumanych przesłań i tego typu pierdół...Perfekcyjny dźwięk (jestem niekwestionowanym autorytetem w tej kwestii :P ) i doskonały efekt trzy de....No. Tak że szczerze polecam :thumbup: Aaaa.....i niech nikomu nie przyjdzie do głowy próbować rąbnąć okularów - bardzo ich pilnują :lol:
raptor

Kwiat pustyni - film

Postprzez kalinka » 21 kwietnia 2010, 12:34

O historii Waris Dirie słyszałam kilka lat temu i byłam nią wtedy wstrząśnięta. Dzięki niej świat dowiedział się co znaczy obrzezanie kobiet. Wiele plemion, nie tylko w Afryce, okrutnie obchodzi się z dziewczynkami do dzisiaj. Waris uciekła z domu i przechodzi pieszo przez piaski i skały Sachary aby dotrzeć do swojej babci w Mogadiszu. Myślałam, że film nic wielkiego nie wniesie, a jednak się pomyliłam. Świetny film, trochę śmieszny, a z pewnością straszny. Śliczna Liya Kebede wspaniale wcieliła się w postać głównej bohaterki.
Kwiat pustyni to naprawdę piękny film, który wzruszy każdego i nie sposób o nim zapomnieć. Jest tam też polski akcent :lol:
W mojej skali 10/10
kalinka

Postprzez izabell » 21 kwietnia 2010, 15:28

Proponuję książkę, naprawdę warto :)
izabell
Pomógł forum

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura