Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Kino

Kino

Wszystko co ma związek z szeroko pojętą kulturą i Luboniem.

Kino

Postprzez izabell » 11 sierpnia 2009, 13:23

Jakie filmy, które ostatnio pojawiły się na ekranach kin są godne polecenia?
izabell
Pomógł forum

Re: Kino

Postprzez kalinka » 24 sierpnia 2009, 09:28

Metro strachu
dla jednych będzie to kolejny film z serii "zabili go i uciekł", ale dla wielbicieli gatunku to nie lada gratka. Rzecz dzieje się w amerykańskim metro, gdzie grupka kryminalistów bierze zakładników. O treści nie będę pisać, żeby nie popsuć efektu, zresztą sama nigdy nie czytam streszczeń filmów. Akcja świetnie się rozwija i nie brakuje fajnych efektów. Jazda motocyklem z torbą pełną kasy czy pościg piechotą wciągają widza, a Denzel (któremu ostatnio bardzo się przytyło) i Travolta (wg. mnie najlepszy aktor) od 10 lat są gwarantem kina na dobrym poziomie. Film jest świetny, wg. mnie to najlepszy film akcji ostatnich lat: świetne zdjęcia, doskonała muzyka i jak zwykle fenomenalna gra Travolty.
W skali 1-5 u mnie ma 5 :)

Bękarty wojny
Z filmów, które dopiero wejdą na ekrany w ciemno wybieram się na kolejne dzieło Tarantino, tym razem o tematyce... II wojny światowej i wycinania faszystów. Co prawda gra tam "plastikowy" Brad Pitt, i nasz sąsiad Til Schweiger, ale reszta obsady jest do przyjęcia. Poczucie humoru Quentina bardzo mi pasuje i widziałam już kilka fragmentów filmu, który w Polsce wejdzie dopiero za dwa tygodnie, zapowiada się świetna rozrywka :)

Wyspa tajemnic
Z Leonardo diCaprio, którego osobiście nie lubię, choć przyznam, że od czasu Aviatora, każdy jego film to majstersztyk (Infiltracja, W sieci kłamstw czy Droga do szczęścia). Wyspa tajemnic jest filmem równie mrocznym, opętanym i zakręconym jak szpital, w którym toczy się akcja. Po obejrzeniu kilku fragmentów już wiem, że pójdę na ten film do kina i nie pożałuję wyboru.

O komediach romantycznych nie piszę, bo ich nie trawię :D
kalinka

Postprzez izabell » 24 sierpnia 2009, 12:11

To różnimy się bardzo, bo ja z miłą chęcia ogladam komedie romantyczne :)
izabell
Pomógł forum

Postprzez toooomelo » 25 sierpnia 2009, 11:19

Proponowałbym troszkę zmienić tytuł wątku, bo myślałem, że w Luboniu budują kino :D
Choćby: Co grają w kinie (lub coś w ten deseń) :wink:
Patrz w lusterka - motocykliści są wszędzie!
toooomelo

Postprzez paarabola » 25 sierpnia 2009, 12:48

Tymczasem polecam dzisiaj na TVP1 o 20:20 jeden z ciekawszych filmów polskich: "U Pana Boga za piecem".

pozdrawiam Robert

paarabola

Postprzez kalinka » 15 września 2009, 09:09

Bękarty wojny - byłam, widziałam i polecam.
Kino wypełnione po brzegi, a salwy śmiechu, które słyszałam na widowni są dowodem na to, że Tarantino wysmyczył całkiem fajną komedię o WWII. W zasadzie napisał nowy koniec wojny, nie patyczkując się z bolesnymi/świętymi tematami tabu (holocaust, partyzantka, faszyzm i sylwetka Hitlera). Oczywiście przeciwnicy powiedzą, że film ocieka krwią, ale na tym właśnie polegają dzieła Quentina począwszy od Wściekłych psów.
Co można powiedzieć o tym filmie? Jest nieprzewidywalny jak wszystkie filmy QT, śmieszny i z pewnością nikt nie powie, że był nudny.
Brad Pitt grał nierówno i moim zdaniem był najsłabszym ogniwem (problemy z nałogiem?), choć rolę miał zabójczą :) Za to nasz sąsiad zza Odry, Til Schweiger bardzo fajnie zagrał :D
Cały film przyprawiła muzyka Morricone, która jest doskonale dopasowana do scen, wręcz OBŁĘDNA!

W skali 1-10 daję 10
kalinka

Postprzez kalinka » 29 września 2009, 12:08

Tym razem coś spokojniejszego: Przerwane objęcia.
Almodóvar przyzwyczaił nas już do szokujących obrazków z życia hiszpańskich wyrzutków społeczeństwa. Tym razem trafiłam na film niezwykły jak na tego reżysera, bo zmysłowy i niemal romantyczny, a reklamy jakie słyszałam w radio niestety wprowadzają w błąd.
Plakat do filmu jest taki jak wszystkie poprzednie, kiczowato-kolorowy, a przecież film to taka perełka! Pięknie zagrała Penelope, która po raz kolejny pokazała się toplez ;)
Estetyka filmu przypomina bardziej "Porozmawiaj z nią" niż "Kikę", ale Pedzio Almodóvar nie byłby sobą gdyby nie zaczepił o temat homoseksualny.
Polecam
w mojej skali film ma 9/10
kalinka

Postprzez syrenka » 30 września 2009, 11:29

Kalinka, przez Ciebie będę musiała się przejść do kina ;-)
syrenka

Postprzez januszdagon » 30 września 2009, 21:39

Moje ogólne spostrzeżenie po tym filmie jest takie, że Almodovar chyba trochę złagodniał. Wcześniejsze filmy tego reżysera to ogrom emocji, perwersji i szaleństwa zwariowanych bohaterów o nieokreślonej płci. Przepiękna Penelope nadal błyszczy blaskiem wielkiej gwiazdy, natomiast zabrakło mi drugiej jego muzy – Rossy de Palma ( podobno jedna z najbrzydszych aktorek na świecie ), która zaledwie przez chwilę przeszła przez ekran, a jako osoba wielce charakterystyczna, mogłaby wiele wnieść swoją osobowością do tego filmu.
januszdagon

"Dom Zły"

Postprzez pawlok » 3 grudnia 2009, 00:03

izabell napisał(a):Jakie filmy, które ostatnio pojawiły się na ekranach kin są godne polecenia?

Pare godzin po seansie a jeszcze jestem pod wrażeniem i jeszcze pare pytań mam w głowie (trzeba będzie sie wybrać jeszcze raz na senans gdy zejdzie z ekranów multipleksów).
"Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego (twórcy Wesela) z Kingą Preis, Arkadiuszem Jakubikiem, Marianem Dziędzielem, Bartłomiejem Topą w rolach głównych - kawal dobrego mocnego polskiego kina.
Fabuły zdradzać nie będe - jak ktoś chce to pewnie coś w necie znajdzie.
Dobrze pokierowana fabuła wręcz momentami zaskakująca - świetna muzyka Trzaski - ciekawe zdjęcia (troszkę Bieszczad w tle).
Polecam serdecznie - choć nie jest to film optymistyczny bo czy dom zły może być optymistyczny?

Pawlok

.
pawlok

Postprzez kalinka » 3 grudnia 2009, 19:15

Czaję się na ten film, ale ostatnio choroby domowe nie pozwalają na wychodzenie do kina.

Ale przypomniał mi się ostatnio widziany "SOLISTA" z Robertem Downey Jr. Przyznam, że film mnie zaskoczył, pozytywnie - tak mniej więcej do połowy seansu. Jednak im dalej, tym byłam bardziej zniesmaczona "hamerykańskim" spłyceniem pięknej historii chorego muzyka.
6/10
kalinka

Postprzez kalinka » 22 grudnia 2009, 10:48

Zmierzch - księżyc w nowiu - dawno tak nie czekałam na drugą część filmu jak właśnie na zmierzch. Pierwsza część oglądana oczywiście też w kinie była niezwykłym koktailem wrażeń i zaskoczeniem, bo spodziewałam się raczej ckliwej historyjki dla nastolatek.
Przedwczoraj, po raz drugi się nie zawiodłam, choć historia stara jak świat- wilkołaki kontra wampiry, to jednak w tak estetycznym wydaniu jeszcze jej nie widziałam :) Uczta dla oczu i uszu.
Świetne efekty specjalne - bez przeładowania formy nad treścią, super charakteryzacja i doskonała muzyka!
Robert Pattinson - wg mnie świetny model i na tym powinien zakończyć karierę, bo aktor z niego mizerny, co jednak nie przeszkadza mu być bożyszczem w USA, z kolei Kristen Stewart jest świetna w każdej scenie.
W mojej skali 9/10 polecam :)
kalinka

Postprzez syrenka » 22 grudnia 2009, 11:53

Aaaa, to jest o tych wampirkach małoletnich?
syrenka

Postprzez kalinka » 22 grudnia 2009, 14:19

jjasne :)
kalinka

Postprzez kalinka » 4 stycznia 2010, 22:39

Koniecznie w kinie i koniecznie w 3D.
Film wciąga w niewiarygodne wręcz efekty, jest dopracowany jak żaden film dotychczas (z reguły poruszające się stwory wyglądają jakby nic nie ważyły, albo dziwnie nie wtapiały się w otoczenie). W avatarze chwilami sama nie wiedziałam czy to świat "realny" czy jego druga wersja - graficzna.
Dla pasjonatów gier komputerowych ten film to "lektura obowiązkowa".
Oto nadchodzą czasy, które przepowiedzieli szaleńcy z XX wieku: kręcone są filmy, w których żywi aktorzy grają w rolach drugoplanowych :)
Jedno tylko ale dotyczy sceny, kiedy Sigourney Weaver biegnie.... aż trudno nazwać to biegiem, raczej wyglądało na truchtanie babuni :D chyba twórcy zapomnieli podrasować tego ruchu :lol:
Treść filmu nawet niezła w bajeranckiej oprawie, polecam 8/10
kalinka

Następna strona

Powrót do Kultura