Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zobacz wątek - Najlepsza szkoła podstawowa w Luboniu

Najlepsza szkoła podstawowa w Luboniu

Re: Najlepsza szkoła podstawowa w Luboniu

Postprzez achtung » 26 marca 2011, 14:06

donamat napisał(a): ja jestem zadowolona nauczyciele sa super

SP3-SP4 1:0

;

Nie zrozumcie mnie źle, ale nadopiekuńczy rodzice nie znajdą dobrej szkoły dla swoich pociech. Często opinia o placówce budowana jest na uczuciach, a niestety SP to nie przedszkole.
pozdrawiam,
achtung

tel: 509209162
gg: 4176505
achtung

Postprzez pawlok » 26 marca 2011, 14:12

achtung napisał(a):Nie zrozumcie mnie źle, ale nadopiekuńczy rodzice nie znajdą dobrej szkoły dla swoich pociech. Często opinia o placówce budowana jest na uczuciach, a niestety SP to nie przedszkole.

Często też rodzice myśląc wysłaem dzieciaka do super szkoły - zapominają o swojej roli w edukacji latorośli.
Pawlok
pawlok

Postprzez achtung » 26 marca 2011, 14:38

pawlok napisał(a):wysłaem dzieciaka do super szkoły

Pawlok, w przedszkolu, do którego uczęszcza mój syn są rodzice, którzy od września wysyłają 5/6 latki (rocznik 2005) do 1 klasy!!! Mój syn jest szczęściarzem, zerówkę odrobi w przedszkolu :)

Tak czy inaczej, czekam na te złe opinie dot. SP4.
pozdrawiam,
achtung

achtung

Postprzez pawlok » 26 marca 2011, 18:28

achtung napisał(a): Mój syn jest szczęściarzem, zerówkę odrobi w przedszkolu :)

Czyli do I klasy w wieku 7 lat ?
Szczęsciarz !.
Jak widzę tą reklamówkę z Hal o 6 latkach w I klasie to mnie...

Pawlok
pawlok

Postprzez gibbol » 26 marca 2011, 19:35

Przez szacunek do osób, których dzieci chodzą/ będą chodziły do sp4, nie powtarzam tego, co słyszałam. Nie jestem specjalnie wymagającą osobą, ale liczy się pierwsze wrażenie i to drugie, czyli "zasłyszenie". I to definitywnie przekreśliło nasze plany wysłania dziecka do tej szkoły. Do sp2 i tak się nie wybieraliśmy, bo już teraz jest tam 6 klas pierwszych i dwie zmiany. Nasze 6- letnie dziecko będzie chodziło do podstawówki w Poznaniu, bo tylko jedna zmiana i wracając z pracy mogę je od razu odebrać. Jak dla mnie głupotą jest, że dziecko zaczynałoby lekcje o godzinie, kiedy ja już wracam z pracy (pracuję do 13). Chcę jednak z nim trochę w ciągu dnia pobyć. Mamy wolny wybór, taką możliwość. Mąż twierdzi, że w tej naszej wybranej szkole "gorzej niż w 4 już na pewno nie będzie";-). O kolegów, przepisywanie zeszytów itp już się nie martwię, braliśmy przede wszystkim to pod uwagę, było jasne, ze pójdzie do rejonu, ale zmieniliśmy plany i tego się trzymamy. Myślałam tylko, że wybór szkoły jest łatwy i oczywisty, ale się takim nie okazał...
gibbol

Postprzez achtung » 26 marca 2011, 19:50

pawlok napisał(a):Jak widzę tą reklamówkę z Hal

Nie kumam, co to "Hal"?

gibbol napisał(a):Przez szacunek do osób, których dzieci chodzą/ będą chodziły do sp4, nie powtarzam tego, co słyszałam

Napisz proszę, jestem w rejonie SP4 i za kilkanaście miesięcy tam dziecko puszczę. Muszę syna póki czas nauczyć survivalu ;)
pozdrawiam,
achtung

achtung

Postprzez gibbol » 27 marca 2011, 07:31

Achtung- popytaj rodziców i znajomych z rejonu, wybierz się za rok na Drzwi Otwarte. Wiesz, jednak szkoła ma komplet, mimo że narzekają, swoje dzieci tam puszczają. Mi tak nie do końca jest wszystko jedno, a skoro jedyną zaletą jest odległość od domu, zaryzykowałam...
gibbol

Postprzez Mieszko966 » 27 marca 2011, 09:14

i z to "uwielbiam" właśnie wszelkie fora internetowe, można bezkarnie ponarzekać na wszystko, nie podając konkretów. Napisać, że usłyszałam, zobaczyłam nie podająć szczegółów. Moje dzieci chodzą do jednej z lubońskich szkół i jestem zadowolony. Nie będe jednak jej reklamował. Są wskaźniki,które w jakiś sposób pokazują poziom, który jest w danej placówce to wyniki egzaminów szóstoklasisty. To wyniki z tego co wiem wypadają w Luboniu dobrze na tle Poznania i innych gmin powiatu. Oczywiście występują różnice pomiędzy poszczególnymi placowkami...
Mieszko966

Postprzez gibbol » 27 marca 2011, 11:13

Na takich forach nie tylko można ponarzekać nie podając konkretów, zwykle szybko znajdują się osoby, które odbijają piłeczkę i wychwalają (w tym wypadku omawianą szkołę). Jakoś jeszcze nikt się nie zgłosił;)
gibbol

Postprzez bartekwilczek » 27 marca 2011, 16:43

achtung napisał(a):
pawlok napisał(a):Jak widzę tą reklamówkę z Hal

Nie kumam, co to "Hal"?

To jest pani minister Edukacji.
Bartosz Wilczek
bartekwilczek

Postprzez Stary Libańczyk » 27 marca 2011, 16:57

Hal 2000 z Odysei kosmicznej :D :mrgreen:
Stary Libańczyk

Postprzez pawlok » 27 marca 2011, 18:11

[quote="achtung"]Nie kumam, co to "Hal"? [ /quote]

Minister Hall (PO) - odpowiedzialna za posłanie 6 - latków do I klasy.
Przekonuje w jakieś reklamie ze 6 -latki są doskonale przygotowane do bycia pierwszo - klasistą.

Pawlok
pawlok

Postprzez syrenka » 27 marca 2011, 20:24

achtung napisał(a):
Tak czy inaczej, czekam na te złe opinie dot. SP4.

Ode mnie się nie doczekasz :D Ja tam nie narzekałam.
Dziwi mnie ta "zła" opinia o SP4 - jestem ciekawa, co ci rodzice, od których założyciel/ka wątku się nasłuchała mieli do powiedzenia w tej sprawie. W każdej lubońskiej podstawówce czy gimnazjum można coś poprawić na lepsze. Tak naprawdę nie o to chodzi, do której szkoły poślesz dziecko, ale jaką wiedzę ogólną jesteś w stanie sam jako rodzic dziecku wpoić.
syrenka

Postprzez achtung » 27 marca 2011, 20:33

syrenka napisał(a):Ja tam nie narzekałam.

Ja też :)

Założę się, że większość narzekających to "Wielce Szanujący się Rodzice", którym marzy się SP4 z podjazdem do samochodów i dywanem do wejścia dla swoich dzieci.
pozdrawiam,
achtung

achtung

Postprzez MAMMINA » 27 marca 2011, 20:52

Oj, moi drodzy, choć bardzo Wam dziękuję za wypowiedzi, to jednak nikt z Was nie odpowiada mi na zadane pytania. Mam nawet wrażenie, że moich pytań nie czytaliście. Ja nie wskazuję konkretnej szkoły (np. SP4 Syrenko), nie pytam też o poziom nauczania, ani o nadrzędność czy podrzędność roli rodziców czy nauczycieli w edukowaniu. Ja pytam o bezpieczeństwo w szkole, o jawność i realizację procedury przeciwdziałania agresji w szkole, o postawę dyrektora , pedagoga i nauczycieli jeśli chodzi te problemy. Pytam Was czy rodzice i dzieci są edukowani przez szkołę jak radzić sobie gdy wystąpią takie problemy? Jak te problemy są rozwiązywane? Czy po prostu szkoła udaje, że problemu nie ma, a program bezpieczeństwa kończy się na panu/pani woźnej i naklejce na drzwiach pt "bezpieczna szkoła".
MAMMINA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólnie o Luboniu