Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Odpowiedz

Rogalin

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.

BBCode jest włączony
[img] jest wyłączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest włączony
Uśmieszki są wyłączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Rogalin

Re: Rogalin

Post przez zuba » 7 kwietnia 2013, 22:09

Gość napisał(a):No tak, deweloperka napiera.


Słyszałam w mediach lokalnych, że póki co ponoć zaczynają po szumie medialnym negocjować na nowo.
Czyli może jednak siła lokalnych protestów coś dała. Wyobrażacie sobie - wychodzicie z tereny rezydencji rogalińskiej i widzicie na dzisiejszych polach szeregowce na wzór lubońskich ....makabra...

Zuba

Re: Rogalin

Post przez Gość » 26 marca 2013, 19:46

No tak, deweloperka napiera. Ciekawe kiedy ktoś wpadnie na pomysł uroczego osiedla w WPN np. nad jeziorem góreckim?

Rogalin

Post przez pawlok » 22 marca 2013, 14:12

Lokalne media od kilku dni bombardują wiadomościami o kłopotach fundacji Raczyńskich, a tym samym Rogalina.
Uroczy, niepowtrzalny krajobraz może zginąc dla krótkotrwałego interesu developerskiego.
Bo to Polska właśnie.

"Rzeczywiście potwierdzam. W czasie, gdy zarząd Fundacji Raczyńskich (w tym ja) i rodzina śp. Fundatora, pana prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego, bawili na uroczystej inauguracji ekspozycji 28 wspaniałych obrazów z naszych zbiorów w pałacu prezydenckim, a prezydent RP Bronisław Komorowski wychwalał zasługi rodziny Raczyńskich i sławił Rogalin, urzędnicy Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Poznaniu przygotowywali wezwanie, doręczone nam przedwczoraj, że w dniu 20 marca br. mamy im wydać cały majątek Rogalin, w dodatku opróżniony i bez roszczeń osób trzecich - np. Fundacji Raczyńskich.

To nie pierwsza próba wyrwania czegoś z Rogalina, ale tym razem nagła i od razu całego majątku. Wykorzystując trudności interpretacyjne umowy, ANR od 2010 roku próbuje pozbawić nas majątku, do którego fundacja zgłosiła roszczenia reprywatyzacyjne. Z nieznanych nam względów, wbrew wcześniejszym oświadczeniom woli dyrektora, ANR chce opróżnienia w tydzień gospodarstwa z produkcją w pełnym toku, zajmowanego przez nas od 20 lat (1.06.1993). To jest tak nierealistyczne i niespotykane działanie, że rodzi szereg wątpliwości, na które ANR nie chce udzielić odpowiedzi- dlaczego, dlaczego teraz, co ANR chce dalej zrobić itd. Należy zauważyć, że prowadzenie MR, dbałość i ochrona krajobrazu historycznego oraz ochrona przyrody Rogalina to statutowe cele fundacji utworzonej przez b. prezydenta RP i ostatniego męskiego przedstawiciela tej linii zasłużonej rodziny Raczyńskich. Postępek ANR to próba zdeptania zasług i godności śp. Edwarda Raczyńskiego.

MR i Fundacja Raczyńskich podejmują w tej chwili szereg działań w celu odparcia ataku ANR. "

http://www.mieczewo.com/r%C3%B3%C5%BCne ... linie.html

"Ziemie należące do rodziny Raczyńskich zostały nieprawnie przejęte przez państwo w 45 roku. Fundacja wydzierżawiła je od Agencji, aby zachować historyczny i przyrodniczy charakter tego miejsca. Umowa miała obowiązywać do 2023 roku. Do Majątku Rogalin wpłynęło jednak pismo o nakazie likwidacji majątku w ciągu najbliższego tygodnia. Zarządzający majątkiem Rogalin Mikołaj Pietraszak-Dmowski twierdzi, nie ma żadnej woli rozmów na ten temat. Z kolei Robert Gałązka z Agencji Nieruchomości Rolnych w Poznaniu powiedział nam, że agencja realizuje tylko obowiązek odzyskania gruntów, którymi dysponuje bezumowny właściciel."

http://www.radiomerkury.pl/informacje/p ... galin.html

"W Rogalinie powstały już dwa osiedla mieszkaniowe: Osiedle przy Dębach i Osiedle Herbowe. Piotr Wilanowski, radny z Mosiny pracujący w pałacu rogalińskim, podejrzewa, że Agencja chce sprzedać około 400 ha gruntów sąsiadujących przez szosę z parkiem i pałacem. - Gmina zamierza zmienić studium zagospodarowania przestrzennego, by umożliwić zabudowę tych terenów - mówi. I zwraca uwagę na to, że działania ANR zbiegły się w czasie z pracami władz Mosiny nad planem zagospodarowania przestrzennego dla Rogalina."

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037, ... zedaz.html

by żyło się lepiej wybranym...
Pawlok

Góra

cron

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk
 • Dam pracę
  Оператор продукції
 • Dam pracę
  Operator wózka widłowego