Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Odpowiedz

9 IV 2010 MK z Placu Wolności

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.

BBCode jest włączony
[img] jest wyłączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest włączony
Uśmieszki są wyłączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: 9 IV 2010 MK z Placu Wolności

wyrok sądu okegowego w sprawie wypadku na moście dworcowym.

Post przez pawlok » 23 marca 2012, 09:37

pawlok napisał(a):Za łagodny.


"W listopadzie ub.r. sąd skazał kierowcę na dwa i pół roku więzienia bez zawieszenia. Dołożył też sześcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok zaskarżyła rodzina rowerzystki. W środę sąd okręgowy podwyższył wyrok - Michał N. ma spędzić za kratkami pięć lat. Sąd utrzymał też zakaz prowadzenia pojazdów"

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... cowym.html

Pawlok

Re: 9 IV 2010 MK z Placu Wolności

Post przez Stary Libańczyk » 22 listopada 2011, 02:15

Środowisko Adama i grubego :shock: :thumbdown:

Re: 9 IV 2010 MK z Placu Wolności

Post przez Śpiący Rycerz » 21 listopada 2011, 20:52

Zdecydowanie za mała kara. Wiadomo jak sąd to zakwalifikował? Wypadek ze skutkiem śmiertelny, nieumyślne zabójstwo? Czasami zadaję sobie pytanie, co trzeba zrobić, aby dostać maksymalną karę? Dobra opinia w środowisku... pytanie, co to za środowisko.

wyrok w sprawie wypadku na moście dworcowym...

Post przez pawlok » 21 listopada 2011, 20:08

Jest wyrok w sprawie zabójstwa na moście Dworcowym.
"....Ale sąd, opierając się na zeznaniach świadków, stwierdził, że BMW ścigało się z innym samochodem. Według biegłego, auto jechało co najmniej 84 km/godz. - Oskarżony świadomie zlekceważył przepisy - mówił sędzia Rafał Parnowski. I skazał kierowcę na dwa i pół roku więzienia bez zawieszenia. Dołożył też sześcioletni zakaz prowadzenia pojazdów.
- Ulica to nie tor wyścigowy - uzasadniał wyrok sędzia. Stwierdził, że jest on surowy i dotkliwy, bo kierowca trafi za kratki. - Nikt więc nie powie, że takie czyny pozostają bezkarne - komentował sędzia Parnowski. Dodał, że wyrok mógłby być surowszy, ale kierowca cieszył się dobrą opinią w środowisku i nie był wcześniej karany, choć zdarzały mu się już drogowe wykroczenia."

Więcej... http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... z1eMthXHNc


Za łagodny.
Powinien być dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Z tego co kojarzę nie dawno w Czechach weszła nowelizacja w prowadzająca karę dożywotniego prowadzenie pojazdów dla winnego w przypadku zdarzenie ze skutkiem śmiertelnym.

Pawlok

kolejna śmiertelna rowerowa ofiara...

Post przez pawlok » 6 maja 2010, 21:00

Oglądając Teleskop dowiedziałem się tej smutnej informacji - 24 letnia dziewczyna ofiara wczorajszego wypadku na Pułaskiego zmarła :-(
Akurat miałem ta nieprzyjemność wracać tamtędy "10" ok 18,15 - z racji wstrzymania ruchu bimb szliśmy z żona na piechotę strona zachodnią - karetki już odjezdzały...makabrycznie to wyglądało...
Trudno gdybać o winie , zobaczymy co ustali dochodzenie.
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... rach_.html

Pawlok

Re: 9 IV 2010 MK z Placu Wolności

Post przez nowadam32 » 12 kwietnia 2010, 20:54

Imponująco to wygląda. Osobiście szanuję rowerzystów na drodze, choć nieraz ich obecność poważnie koliduje z płynnością ruchu. Szkoda, że o ścieżki i trasy rowerowe trzeba walczyć, jak o wiele słusznych spraw.

Re: 9 IV 2010 MK z Placu Wolności

Post przez pawlok » 12 kwietnia 2010, 09:41

Parę fotek z 8 kwietnia 2010.
Pawlok
Załączniki
mk5bwm.JPG
.......
mk3m.JPG
Most Dworcowy
mk2m.JPG
Ratajczaka
mk1m.JPG
Ratajczaka

Re: 9 IV 2010 MK z Placu Wolności

Post przez pawlok » 9 kwietnia 2010, 20:46

syrenka napisał(a):I zdrowy rozsądek, bo kiedyś oglądałam filmik z MK i włos się jeżył... Nie będę się wdawać w szczegóły, bo nie chcę szkalować szlachetnej inicjatywy.


Byłem przejechałem jak i setki innych.
Najbardziej budujący wiek uczestników najmłodsi koło 3 lat na fotelikach rowerów rodziców najstarsi seniorzy pewnie koło 70 - są jeszcze sprawy które potrafią połączyć Polaków.
Trasa krótka przejechana w spokoju - Plac Wolności - Ratajczaka - Królowej Jadwigi - Most Dworcowy.
Budujące zachowanie kierowców i motorniczego na skrzyżowaniu Ratajczaka /Św Marcin gdzie przepuszczono całość uczestników pomimo czerwonego. Mniej sympatycznie w rejonie Niepodległości/Królowej Jadwigi gdzie kierowcy blachomsrodów nie potrafili cierpliwie poczekać.
Na moście dworcowym pojawili się niebiescy ale niezbyt agresywni - a most stał zajęte 3 pasy przez nas - jeden odblokowaliśmy dla samochodziarzy.
Do barierek mostu przypięty został biały rower by upamiętnić miejsce tragedii i zapłonęły pod nim znicze.

15 IV godzina 13 na Palcu Kolegiackim odbędzie się pikieta przeciwko anty-rowerowej polityce władz miasta - zapraszam serdecznie.
Pawlok

PS: Syrenko nie wiem jaki film widziałaś - ale jazda w takim peletonie z prędkością powiedzmy 5 km na godzinę po ulicach zwykle zakorkowanych autami jest naprawdę niesamowitym przeżyciem...
PS2: MK w każdy ostatni piątek miesiąca godz 18 Stary Rynek (chyba się nic nie zmieniło) zapraszam - po dzisiejszej jeździe na pewno parę w tym roku spróbuje zaliczyć niezależnie czy będą legalne czy nie...
PS3: może jakieś zdjęcia wrzucę jutro...

Re: 9 IV 2010 MK z Placu Wolności

Post przez syrenka » 9 kwietnia 2010, 12:26

pawlok napisał(a):oświetlenie, dzwonek, hamulec


I zdrowy rozsądek, bo kiedyś oglądałam filmik z MK i włos się jeżył... Nie będę się wdawać w szczegóły, bo nie chcę szkalować szlachetnej inicjatywy.

Re: 9 IV 2010 MK z Placu Wolności

Post przez pawlok » 8 kwietnia 2010, 20:44

Ze strony rozbratu:
"Zginąć zgodnie z przepisami
W czwartek 1 kwietnia 2010 na Moście Dworcowym doszło do tragicznego wypadku.
27-letnia Kasia została śmiertelnie potrącona przez rozpędzony samochód.
W piątek, 9 kwietnia, o godzinie 18:00 z Placu Wolności rusza Masa Krytyczna.
Nie będzie to jednak przejazd Rowerowej Masy Krytycznej z jakim spotykamy się w każdy ostatni piątek miesiąca. Będziemy jechali w ciszy, spokojnie, pamiętając o Kasi. Na Moście Dworcowym zapalimy znicze i zostawimy biały rower, który ma przypominać, że w tym miejscu zginęła rowerzystka.
Zastanawiając się nad przyczyną tego zdarzenia łatwo można dojść do wniosku, że wyrok na Kasię zapadł dużo wcześniej. Rękę przyłożyli to tego urzędnicy odpowiedzialni za kształt sieci dróg rowerowych w Poznaniu. Władze Poznania przeznaczają bowiem coraz mniejsze środki z budżetu na rozwój dróg rowerowych, ignorują głosy organizacji zajmujących się tą kwestią, odrzucają poprawki do projektów, budują ścieżki złej jakości, w dodatku tylko „przy okazji" remontu dróg. Cały czas brakuje stref uspokojonego ruchu w centrum, które zapewniłyby bezpieczeństwo uczestnikom ruchu rowerowego. Miasto ignoruje rowerzystów. Dzięki takiej polityce wypadki z ich udziałem mają miejsce niemal każdego dnia. Wypadek z 1 kwietnia okazał się śmiertelny.
Dla miasta-firmy rowerzyści stanowią kolejny problem, któremu Poznań nie potrafi sprostać. Realna rozmowa z urzędnikami podczas konsultacji została przeniesiona w sferę Internetu. Po raz kolejny głosy mieszkańców zostały sprytnie uciszone.
Czwartkowy wypadek jest więc wynikiem polityki prezydenta i ZDM-u, którzy pozwalają na rozbestwiony ruch samochodów w centrum, jednocześnie nie proponując żadnej alternatywy. Kasia nie jest pierwszą ofiarą wypadku i na pewno nie ostatnią, jeśli władze miasta nie zaczną traktować tego problemu poważnie. Dlatego postanowiliśmy kolejny raz wyjechać na ulice miasta. Okazuje się bowiem, że pozostaje nam demonstrowanie i wywieranie presji na władze Poznania, które nie potrafią zapewnić nam bezpieczeństwa.
Mamy nadzieję, że nikogo nie zabraknie.
Kolektyw Rowerownia
Federacja Anarchistyczna s. Poznań"
http://www.rozbrat.org/wydarzenia-event ... owerzystki

do zobaczenia jutro
Pawlok
PS: nie mam pojęcia czy to legalna MK czy nie w związku z tym przypominam o posiadaniu roweru zgodnego z polskim prawem - oświetlenie, dzwonek, hamulec by policja nie mogła stosować represji z tej podstawy prawnej...

Re: 9 IV 2010 MK z Placu Wolności

Post przez Śpiący Rycerz » 6 kwietnia 2010, 11:26

pawlok napisał(a):Po tragicznym czwartkowym wypadku na Moście Dworcowym powiedzmy NIE mordercom w blachosmrodach i urzędniczej tępocie...

Jeszcze mają pretensje do rowerzystów na chodnikach... Uspokojenie ruchu w centrum Poznania jest planowane na...2040 rok!

Re: 9 IV 2010 MK z Placu Wolności

Post przez syrenka » 6 kwietnia 2010, 10:43

Szkoda młodego życia, naprawdę. Tak jak ktoś napisał w artykule - bez sensu pomyślany remont Mostu Dworcowego - i pewnie Kasia by żyła.

9 IV 2010 MK z Placu Wolności

Post przez pawlok » 6 kwietnia 2010, 10:39

Zaproszenie dla wszystkich jeżdzących na dwóch kółkach na Rowerową Masę Krytyczną która wyruszy w dniu 9 kwietnia o godzinie 18:00 z Placu Wolności .
Po tragicznym czwartkowym wypadku na Moście Dworcowym powiedzmy NIE mordercom w blachosmrodach i urzędniczej tępocie...
Parę lat nie byłem na MK tym razem jadę niezależnie od pogody.

linki:
http://poznanskamasakrytyczna.blogspot. ... l#comments

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037, ... iezki.html

Pawlok

Góra

cron

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk
 • Dam pracę
  Оператор продукції
 • Dam pracę
  Operator wózka widłowego