Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zmniejszona Rada Miasta Luboń?

Radny Rafał Mania

Wielu z naszych Czytelników zastanawiało się w trakcie trwania kampanii wyborczej w jaki sposób kandydujący na radnego z ramienia Forum Obywatelskiego Rafał Mania chce ograniczyć w przyszłości liczbę radnych do 15-tu, tak aby rada pracowała jeszcze wydajniej i szybciej. Zaoszczędzone środki przeznaczone miałyby zostać na zatrudnienie np. dodatkowych funkcjonariuszy straży miejskiej lub na system monitoringu. Rafał Mania został wybrany radnym, dlatego też postanowiliśmy zadać mu pytanie w jaki sposób chce zrealizować swoje zapowiedzi.

Izabella Chodorowska

 

Odpowiedzi

Obiecanki cacanki.

Ale biadolisz p.Rafale Mania ,przyznaj się Pan ,że nie znasz ustawy o samorządzie gminnym z 8 Marca 1990 ... jako radny nie masz pojęcia o pewnych sprawach;/ zal normalnie rada miasta to nie rada parafialna ,w której się działało ,prawda ?

Ostatnio miałem na Wosie samorząd lokalny i w mieście jest 21 radnych w gminie bez miasta jest mniej.

Bartosz Wilczek

Bartku nie chce być niemiła, ale chyba nie zrozumiałeś wypowiedzi radnego.

Troszkę się zamieszałeś ,wbrew pozorom ustrój administracji jest dość skomplikowany i nie wszyscy go pojmują ,ale też i nie wszyscy muszą go znać.
,samorząd podstawowy (mało znana nazwa i mało poprawna dla naszych potrzeb może być ,(ale by mnie zganił za to dr Pokładecki) ;) Samorząd lokalny to powiat ,natomiast regionalny to województwo.Później mylisz miasto na prawach powiatu (w naszym przypadku Poznań),czyli powiat grodzki ,i ziemski czyli okalające gminy wokół poznania...Ale nie sposób wielu tych zawiłości wytłumaczyć ,radzę jeśli się nie wie to nic nie pisać ,bo potem mamy takich radnych z przypadku ...;/

Odpowiedź na pytanie wcale nie padła. Bo pytanie było JAK, a nie po co i dlaczego... Porządny dziennikarz powinien ponowić pytanie po takiej odpowiedzi.

[b]Linux[/b] - better world

Pan Rafał Mania stwierdził, iż chciał tylko zwrócić uwagę na fakt "braku personalizacji odpowiedzialności". Jak powiedział "za tego typu deklaracją programową kryła się chęć większej odpowiedzialności w radzie." Nie wie czy uda mu się te zamierzenia zrealizować. Dla mnie klarowna odpowiedź.

Porównanie do Nowego Jorku bezcenne ;) Ale do rzeczy :
Bartku,
Ilość radnych w gminach określa ustawa o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990r a dokladnie jej art. 17 ktory cytuję :
Art. 17.(10) W skład rady wchodzą radni w liczbie:
1) piętnastu w gminach do 20.000 mieszkańców,
2) dwudziestu jeden w gminach do 50.000 mieszkańców,
3) dwudziestu trzech w gminach do 100.000 mieszkańców,
4) dwudziestu pięciu w gminach do 200.000 mieszkańców oraz po trzech na każde dalsze rozpoczęte 100.000 mieszkańców, nie więcej jednak niż czterdziestu pięciu radnych.
Jeśli będziesz chciał bardziej zagłębić się w ustawę dowiesz się,ze nie da rady tego tak łatwo zmienić...
Oj panie Rafale do poduszki ustawy samorządowe ,bo nie wiemy jak funkcjonuje gmina ..;/....

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier