Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zbliża się szkoła- dopomóż biedniejszym od siebie i poszkodowanym!

 

Nowy rok szkolny zbliża się nieubłaganie. Rodzice i uczniowie kupują już cały szkolny osprzęt. Co jednak mają zrobić ci których nie stać na takie wydatki? Książki, zeszyty, przybory do pisania, piórniki, plecaki…- to wszystko kosztuje. Jedną z organizacji, która pomaga potrzebującym, ubogim, w wyposażeniu swoich pociech, jest Caritas. Oddziały Caritas istniejące przy lubońskich kościołach parafialnych, powzięły w tym celu odpowiednie kroki.

 

W kościele św. Barbary zostały rozłożone serduszka. Wewnątrz możemy zobaczyć zapotrzebowanie na artykuły szkolne. Każda osoba (nie tylko parafianin) może wziąć takie serduszko, zakupić wymienione tam artykuły i złożyć w zakrystii. Wszystkie zebrane produkty zostaną pod koniec sierpnia rozdzielone pomiędzy rodziny potrzebujące wsparcia. Akcja taka odbywa się co roku. Za pomocą serduszek nie tylko są realizowane wyprawki szkolne dla potrzebujących. Również w pobliżu świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy- wtedy Caritas zbiera produkty żywnościowe (ale nie tylko) i przeznacza na prezenty świąteczne.

 

W tym roku Caritas parafialne dodatkowo udzielają pomocy dzieciom z rodzin poszkodowanych przez powódź na terenie naszego kraju.

 

W tym celu, w najbliższą niedzielę w kościele św. Maksymiliana Kolbego, po wszystkich mszach, odbędzie się zbiórka pieniężna. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych.

 

Również w najbliższą niedzielę, w kościele św. Barbary, każdy chętny (chcący udzielić pomocy) może dostać specjalny plecak, który będzie mógł zapełnić artykułami szkolnymi (takimi, jakie uzna za stosowne). Wszystkie wypełnione plecaki zostaną przekazane za pomocą Caritas Archidiecezjalnej do dzieci poszkodowanych przez tegoroczną powódź.

 

Rafał Wojtyniak

 

Odpowiedzi

Wewnątrz serduszek znajdują się konkretne potrzeby konkretnych rodzin, dlatego mam pewność, że pomoc trafi bezpośrednio do potrzebujących z terenu naszej parafii, a jednocześnie ma ona charakter anonimowy.
Do każdej takiej akcji serduszkowej w kościele Św. Barbary moja rodzina włącza się aktywnie. Ze szczególnym zaangażowaniem podchodzi do niej mój mąż, który zawsze robi niezbędne zakupy zgodnie z listą, dokładając jeszcze coś nietypowego, jak np. rysunki naszej córki :))
Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do akcji.
Kalina Kelma

[url=http://kalina.kelma.pl][color=#777777]Kalina.Kelma.pl[/color][/url]

Wczoraj, już po mszy o godzinie 16.00 wszystkie plecaki się rozeszły- czyli łącznie 50 sztuk (2 rodzaje plecaków- w zależności od przeznaczenia). Każda osoba zabierająca plecak pozostawiała swoje dane kontaktowe na liście. Po zapełnieniu plecaka zostaje on zwrócony i przekazany do Caritas Archidiecezjalnej.

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu