Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zamelduj się w Luboniu

Podobne akcje robi wiele sąsiednich miast, ponieważ wysokość dochodów miasta czy gminy zależy w dużym stopniu od liczby jej mieszkańców oraz stopnia rozwoju miasta. Zależność jest prosta: im większa liczba mieszkańców i przedsiębiorstw, tym większe są wpływy z podatków. Powinni o tym pomyśleć także rodzice z uwagi na rejonizację przyjęć dzieci do szkół.

W Luboniu zameldowanie się na pobyt stały jest sprawą bardzo łatwą do załatwienia. Wystarczy pobrać druk meldunkowy ze strony miasta i wypełniony przynieść do Urzędu Miasta. Powinniśmy również ze sobą przynieść (do wglądu) dowód osobisty, zaświadczenie o wymeldowaniu z poprzedniego miejsca, dokument zaświadczający o tytule prawnym do lokalu np. akt własności, umowę najmu lokalu itp.(do wglądu), książeczkę wojskową (w przypadku osób, które podlegają powszechnemu obowiązkowi). Z tymi dokumentami udajemy się do pok. 015 na parterze urzędu, i jeśli mamy ze sobą komplet dokumentów, to sprawa jest załatwiana "od ręki", a co najważniejsze bez opłaty skarbowej.

Jak dowiadujemy się od p. Jolanty Pawlęty z Urzędu Miasta Luboń:

W przypadku osób posiadających aktualne zameldowanie na pobyt stały, zameldowanie na pobyt czasowy nie powoduje konieczności wymiany dokumentów.

Osoby wymeldowane z pobytu stałego, mają obowiązek wymienić dowód osobisty w ostatnim miejscu zameldowania na pobyt stały z wpisanym w dowodzie zameldowaniem na pobyt czasowy. Przepisy nie określają górnej granicy zameldowania czasowego. W przypadku pobytu trwającego lat np. 6, 10 czy 20 - pobyt zatraca charakter pobytu czasowego.

Z kolei paszport nie zawiera adresu zameldowania i nie ma konieczności jego wymiany przy jakiejkolwiek zmianie adresu. 

Pan Burmistrz wita nowozameldowanych na pobyt stały mieszkańców poprzez wręczenie pisemnego powitania, folderu o mieście oraz planu Lubonia - dodaje p. Jolanta.

Co nam jeszcze daje fakt zameldowania w Luboniu? Prawo do głosowania w wyborach oraz więcej pieniędzy w kasie miasta, a to już bezpośrednio przekłada się na liczbę inwestycji nie tylko drogowych.

W ostatnim roku 36,72% wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych zamieszkałych na terenie miasta (PIT) wpływa do miejskiej kasy oraz 6,71% z podatku dochodowego osobowości prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, a posiadających swoją siedzibę na terenie miasta.

Kalina Kelma

 

Odpowiedzi

Jaką akcje?
Nie widzę tu jakiegoś merca do wygrania :-)
A może tak jeszcze UM Lubonia pochwali się ile to przedszkolaków nie dostało się do placówek w Luboniu pomimo zameldowania ich rodzica w Luboniu?
A i tak na marginesie który to premier obiecywał zniesienie obowiązku meldunkowego ?
Pawlok

http://www.flickr.com/photos/pawlok/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.flickr.com/photos/tobimadom/" onclick="window.open(this.href);return false;

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier