Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wycieczka do Wolsztyna - zapraszamy!

Ostatnia taka parowozownia


Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia zaprasza w sobotę 28 listopada 2009 roku na VIII Lubońską Wycieczkę Historyczną. Impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Luboń.

Główną atrakcją wycieczki będzie parowozownia w Wolsztynie, którą będziemy zwiedzać z zaprzyjaźnionymi pasjonatami kolejnictwa. To niewielkie wielkopolskie miasto jest wyjątkowym miejscem na mapie turystycznych atrakcji Polski, niestety bardziej znanym i docenianym za granicą niż w naszym kraju. Stało się ono Mekką miłośników, nie tylko kolejnictwa, ale także w szerszym pojęciu zabytków techniki. Znajduje się tam bowiem parowozownia, jedyna taka w Europie, z której codziennie na trasę wyruszają normalnotorowe pociągi planowe.

Będziemy przemieszczać się autokarem, który wyruszy o godz. 7.30 sprzed kościoła św. Jana Bosko w Luboniu. Organizatorzy zapewniają transport, materiały informacyjne oraz pamiątkowy znaczek. Przewidywany czas trwania imprezy to ponad 10 godzin, z tego też względu prosimy o zabranie kanapek oraz napojów. Potrzebne będą długopisy, gdyż odbędzie się tradycyjny konkurs wiedzy o obiektach poznanych na trasie, z jak zwykle cennymi nagrodami. Tym razem jednak szczególnie zapraszamy młodzież oraz dzieci z terenu Lubonia wraz ze swoimi opiekunami.

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę. Ilość miejsc w autokarze jest ograniczona, a więc kto pierwszy ten lepszy! Zapisy: Magdalena Maćkowiak - tel. +48 608 896 000. Serdecznie zapraszamy!

© Przemysław Maćkowiak

 

fot.: 

Przemysław Maćkowiak

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu