Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Policyjna akcja blokadowo-kontrolna

W dniu wczorajszym kilkudziesięciu Policjantów z Lubonia, Strażników Miejskich oraz funkcjonariuszy ruchu drogowego i Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu przeprowadziło na terenie naszego miasta działania kontrolno-blokadowe.

Punkty blokadowe były rozmieszczone na wszystkich ulicach wlotowych i wylotowych Lubonia po godzinie 17.00, a radiowozy kontrolowały pozostałe ulice naszego miasta.

W ciągu kilkugodzinnej akcji skontrolowano blisko 200 pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz ewentualne występowanie w rejestrach osób poszukiwanych. W wyniku przeprowadzonej akcji nałożono mandaty na kilkunastu kierowców w wysokości 3000 zł, głównie za wykroczenia drogowe.

Policja informuje, że podobne akcje będą się powtarzać, ponieważ mają charakter prewencyjny.

Kalina Kelma

Źródło: KMP Poznań

 

Odpowiedzi

Istotnie, radiowóz na Żabikowskiej stał i to długo nawet, kilka godzin. Teraz już wiem po co :-)

Coś kiepska ta blokada. Wyjeżdżałem i wjeżdżałem ponownie do Lubonia przez Dębiecką po godz. 17, nie było w tym rejonie żadnych kontroli.

Pozdrawiam
Kostek
Problem z komputerem? -> www.twojserwisit.pl

O! Akcja "trzeźwy poranek" została przeniesiona na popołudnie! Była to ogólnopolska akcja pod (potocznym) kryptonimem "popularne imieniny". W tym wypadku - Zbigniewa. Jestem przeciwnikiem takich akcji (taże w moim Małym Miasteczku), gdyż poza prewencją (co ma też pewne znaczenie) nie przynoszą one żadnych wymiernych korzyści. Nałożone mandaty to 3 tys zł a koszt akcji na pewno znaaaaacznie wyższy! Tymczasem więcej mandatów (i nietrzeźwych kierowców) może "złapać" dobry weekendowy 2-osobowy patrol!

"...nałożone mandaty to 3 tys zł a koszt akcji na pewno znaaaaacznie wyższy! Tymczasem więcej mandatów (i nietrzeźwych kierowców) może "złapać" dobry weekendowy 2-osobowy patrol!...."
Trzeba było poprawić statystyki - a skoro nie udało się nic pierwszoplanowego złapać np narkotyki, pijani itp itd to rzucili się na szaraków - widziałem w teleskopie jak gościa na Osiedlowej kasowali za jazdę pod prąd do parkingu...swoją drogą szkoda że np nie poprawili sobie statystyk za srające pieski - byłoby pożyteczniejsze..
Pawlok

http://www.flickr.com/photos/pawlok/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.flickr.com/photos/tobimadom/" onclick="window.open(this.href);return false;

No i ten tytuł! "Akcja blokadowo-kontrolna"..., qrdę, kto to wymyślił?!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie