Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Pies w Twoim domu - Straż Miejska informuje

Wielu mieszkańców Lubonia posiada w swoim domu sympatycznego czworonoga. Warto pamiętać, iż posiadanie psa niesie za sobą wiele obowiązków. Jak informuje Straż Miejska należy:

 1. Zaopatrzyć psa w obroże oraz znaczek rejestracyjny - znaczki wydaje Urząd Miasta Luboń, Pl. Edmunda Bojanowskiego 2.
 2. W wypadku posiadania psa rasy uznanej za niebezpieczną, należy uzyskać zgodę na jego posiadanie w Urzędzie Miasta Luboń.
 3. Poddać psa w wieku powyżej dwóch miesięcy obowiązkowemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie.
 4. Zawiadomić lekarza weterynarii o pojawieniu się u psa objawów wzbudzających podejrzenie zachorowania na chorobę zakaźną.
 5. Odosobnić psa podejrzanego o zachorowanie na chorobę zakaźną od innych zwierząt i uniemożliwić dostęp do niego innym osobom.
 6. Przekazać psa, który skaleczył człowieka do obserwacji lekarzowi weterynarii.
 7. Usuwać zanieczyszczenia spowodowane przez psa na klatce schodowej lub innych pomieszczeniach budynku służących do wspólnego użytku.
 8. Usuwać nieczystości stałe pozostawiane przez psa w miejscach ogólnie dostępnych dla publiczności a w szczególności na ulicach, chodnikach, placach, trawnikach, itp.
 9. Na obszarze miasta psa należy prowadzić na smyczy - zwolnienie ze smyczy możliwe jest wyłącznie w miejscach mało uczęszczanych i tylko w wypadku gdy jest zapewniona bezpośrednia kontrola nad jego zachowaniem.
 10. Psy niebezpieczne i agresywne oraz wszelkie o wysokości w „kłębie" powyżej 30 cm należy w miejscach dostępnych dla publiczności prowadzić na kagańcu.

Przestrzeganie powyższych zapisów nie tylko może uchronić przed grzywną mandatową wynoszącą do 250,00 zł, ale przede wszystkim wpłynie na ład, porządek i bezpieczeństwo w naszym mieście.

Straż Miejska Miasta Luboń

 

fot.: 

Straż Miejska w Luboniu

Odpowiedzi

Zapraszamy na ulice wschodnia, Jana Pawła i Konarzewskiego g 6.30-7.00 niech mi strażnik wskaże chociaż 1 osobę, która sprzątnie po swoim psie!!! a za mandant 250zł który żeby dostać trzeba mieć szczęcie jakby w 6 trafić nikt nawet nie będzie chciał się schylać... Kocham zwierzęta, ale nie znosze ich właścicieli którzy nie potrafią po nich sprzątać.

zgadzam się z przedmówczynią, ulica
Konarzewskiego to jakaś masakra, gówno na gównie, przepraszam za
wyrażenie ale nie da się inaczej tego opisać, większość
okolicznych właścicieli czworonogów robi sobie spacerki wzdłuż
ulicy Konarzewskiego idąc na polankę na ulicy Broniewskiego. Nigdy
nie widziałam w tym rejonie straży miejskiej interweniującej w tej
sprawie. Sama mam psiaka, ale ręce opadają zwłaszcza na
właścicieli dużych psów, którzy mi pod blokiem wyprowadzają
psa-psy, już chyba nie muszę opisywać co potrafi po sobie zostawić
takowy duży piesek.

 

Ja chodzę tymi ulicami prawie codziennie koło 8 i zawsze sprzątam po naszej suni, podobnie jak cała moja rodzina. Problem w tym, że na całej ulicy Konarzewskiego jest tylko jeden śmietnik i zmuszona jestem czasem godzinę spacerować z nieczystościami w worku. Może gdyby było więcej koszy, a straż miejska rozdawała woreczki to część ludzi chętniej sprzątałaby po swoich psach. Spacerowanie z kupą przez pół Lubonia w poszukiwaniu kosza jest mało przyjemne

I tu właśnie leży problem Lubonia BRAK KOSZY NA ŚMIECI na pewno nie jeden właściciel czworonoga posprzątał by po nim gdyby nie musiał chodzić z woreczkiem w dłoni na spacerze.Zasady i regulamin łatwo jest napisac ale nic się nie robi by ułatwić życie właścicielom psów.

Jeżeli ktoś posiada  psa to ma też i obowiązki. Taka niestety jest prawda.
Swoją drogą to także świadczy o kulturze osób tak zbulwersowanych tymi przepisami(na nic tutaj są tłumaczenia o braku koszy).Prawo to prawo i należy go przestrzegać.
 

A czy pieski doczekaja się zabezpieczonego terenu , gdzie będą  mogłyby  być spuszczone  ze  smyczy ?

ggg

Oczywiście, będą miały wybieg. Wystarcy, że zakupisz działkę i ją udostępnisz.
KAPITALIZM. ZA WSZYSTKO TRZEBA ZAPŁACIĆ.
PS. Zazwyczaj najwięcej oczekiwań / roszczeń mają osoby, które mieszkają w Luboniu od dłuższego czasu a nie mają
jakoś ochoty zameldować się w miejscu stałego zamieszkania. A jak to niby mają tym ludziom przeszkaszać psie kupki jak pod drzwimi (klatki schodowe) bajzel jak bym znalazł się za Bugiem.

Wystarczy zwrócić uwagę na nr.rejestracyjne samochodów parkujących w rejonie Wschodnia/Konarzewskiego ,    Kurowskiego/Rydla/Topolowa , Panka, 11listopada , Sikorskiego, Leśmiana - "Sama ELYTA".

wlasciciele piesków  nie maja nic do przepisow tylko prosza o troche wyrozumiałosci do zwirzat a jesli kogoś razi bałagan na chodnikach to prosze zajrzeć na ul.Podgórną pod mostem i wzdłuz torów  ul.Dworcowej jak ci porzadni LUDZIE zanieczyszczają odpadami każdy skrawek i na to brak przepisów i kazdy odwroci głowe od worów śmieci.A ci porzadni LUDZIE na pewno mają kosze na śmieci na swoich posesjach.

Obecnie powstaje wybieg dla małych piesków na wzgórzu. Szkoda, że na wszystkim się skąpi bo miejsca jest dosyć dla wszystkich i wybieg mógł by być o co najmniej 100 m większy, tak aby duże psy też mogły się wybiegać. Niestety z tym to jest duży problem bo nawet gdy się wyjedzie za miasto wszędzie są biegający i taki z drugim nie zwolni tobie przy biegającym psie tylko jeszcze prowokuje głupimi uwagami. Dominuje nadal brak zdrowego rozsądku wśród społeczeństwa. Po za tym apeluje o wiecej koszy to ułatwi z pewnością sprzątanie po pupilach.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń