Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Mateusz Nowicki młody następca Darka Nowickiego

W miniona niedzielę odbyły się na Torze Poznań kartingowe Mistrzostwa Polski. Pierwszy raz w swoim życiu na Torze Poznań pojawił się już czwarty następca rodziny Nowickich, a mianowicie Mateusz Nowicki. Przygodę z wyścigami rozpoczął Piotr Nowicki, czyli dziadek Mateusza. W ślady ojca szybko poszli jego synowie Dariusz i Arkadiusz. Teraz nadszedł czas na wnuka Mateusza, który doskonale radzi sobie "za kółkiem".

Młody ma to naprawdę we krwi i jeżeli będzie budżet na starty Mateusza to będą sukcesy. W sporcie niestety potrzebni są sponsorzy, bo bez nich nawet największe talenty nie mogą się wybić. Obecnie poszukiwany jest sponsor, który będzie finansować wyścigi Mateusza we Włoszech. Już po pierwszym wyścigu Mateusz utrzymywał bardzo dobre tempo i dojechał z czwartym czasem na metę. Muszę powiedzieć bardzo ważną rzecz. Pieniądze to jedna sprawa, ale też liczy się trener. W naszym wypadku bardzo mocno pomaga nam wielokrotny Mistrz Polski w kartingu oraz uczestnik wielu startów za granicami naszego kraju Wiktor Turkiewicz, który prowdzi zespół wyścigowy WTR Racing. To jak Mateusz już teraz jeździ to również bardzo duża zasługa Wiktora, który zaopiekował się młodym. Jesteśmy szczęśliwi, że Mateusz ma chęci i rwie się do jazdy. Niestety, już z bratem słyszeliśmy pogłoski, że zmuszamy Mateusza do jazdy. Korzystając z okazji chciałbym sprostować te głupoty i powiedzieć, że na siłę nic nie można osiągnąć, a także nikogo do niczego nie można zmuszać. Gdybyśmy tak robili to Mateusz byłby nieszczęśliwy, a my tak naprawdę marnowalibyśmy swój czas - podkreślił Dariusz Nowicki.

Kolejne swoje eliminacje Mateusz będzie miał już w ten weekend na torze w Gostyniu. Zapraszamy wszystkich kibiców. O dalszych postępach Mateusza Nowickiego będziemy informowali na łamach naszej gazety.

Izabella Chodorowska

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Sprzedawca w butiku Kazar Factory Poznań
 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu